Zavrieť

Porady

Usporiadat
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Juraj Bindzár Pozri príspevok
Istý čas keď som sa oboznámil z faktom že každý pestovateľ na Slovensku vlastní semenáč Luigi , som bol smutný že ja jediný ho nemám , dokonca ani spávať som nemohol a potom sa stal zázrak. Jedného dňa som skočil Do Nitry a kúpil som si ho , je tu som šťastný , už mi nič nechýba.
Vieš isto,že je to semenáč?Luigi sa predával ako odkopok,nie?Kto vie čo vlastne máme?
Odpoveď by asi bola tu:http://www.caberardi.it/index.php
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Mne je to jedno či je to semenáč alebo odkopok , hlavne že je to luigi
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

He-he,my máme LUIGI isto,lebo fotky na tej stránke boli a ty máš luigiho ,malého,ale nie som si istý,či je pôvod "taliansky",pretože zpočiatku na stránke "caberardi" bol aj kontakt "Slovakia" ,ale už vyše roka nie je,asi sa niečo udialo,ale "kôstky" rastú aj na Slovensku
a to tisíce....a to "božská" odroda...ani Boh nevie...
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Veru malé Slovensko sa stane o pár rokov veľmocou v pestovaní Asimin. Už dnes ich u nás rastú tisíce a to vo všetkých kútoch, najmä v záhradách ale i v lesoch...
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Par zaberov z tohtorocnej urody v Nitre/nie u wabiho/, aj ked je vsetko opozdene aj o 2 tyzdne oproti predchadzajucim rokom.Prave dozrievajuci Sunflower.



2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...Nádhera...to po koľkých rokoch??
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Valčake
Re: Asimina triloba,PawPaw,Banán severu
...Nádhera...to po koľkých rokoch??


Najmenej 10-12 rokovNo je to doba veru.V Taliansku vrúblujú 3-4 ročné rastliny.Čiže reálne prvé plody sa dajú očakávať tak na 7-8 ročnej rastline
Stačí?
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...hm, podľa toho nestačí len "ospevovať" Asiminu, ale treba upozorniť kupujúceho, že sa plodu možno nedočká
...kupovať len mladším ročníkom
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Valčake Pozri príspevok
...hm, podľa toho nestačí len "ospevovať" Asiminu, ale treba upozorniť kupujúceho, že sa plodu možno nedočká
...kupovať len mladším ročníkom
Tak verua ešte treba dodať,že na väčšej časti územia Slovenska plody nedozrejú,alebo dozreje máloktorá odroda!!!Ktorá to veru ešte nik nevie, lebo v severných oblastiach ešte nikomu o kom by sme vedeli nedozrelo...A pestovať na listy asi drahá zábava
Čiže výskum a vývoj ešte potrvá nejaký rôčik
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Keď máš dobrú zeminu dobre prehnojenú , veľa tepla , dobrú závlahu napríklad kvapkovú, polotieň , tak nevidím dôvod že prečo by asimina nemohla plodiť už tretím alebo štvrtým rokom.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...jéééj, predsa mám malinkú nádej...díky
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Ja som myslel štepenú rastlinu dobrú odrodu aspoň 70 až 80 cm a záleží aj na tom hlavne od koho ju máš či je predajca spoľahlivý.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...už ju nemám
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Juraj Bindzár Pozri príspevok
Keď máš dobrú zeminu dobre prehnojenú , veľa tepla , dobrú závlahu napríklad kvapkovú, polotieň , tak nevidím dôvod že prečo by asimina nemohla plodiť už tretím alebo štvrtým rokom.
No musíš mať vrúblovanú rastlinu ktorá už má 4-5 rokov a potom ti možno o 3-4 roky zaplodí
Ale však prídeš na to aj sám
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Zapíš si tento dátum a za štyri roky ti ukážem úrodu .
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Juraj Bindzár Pozri príspevok
Zapíš si tento dátum a za štyri roky ti ukážem úrodu .
Ak myslíš tú Primu,čo si tu dal fotku,tak tá má asi 4 roky-súhlasím budeš mať úroduto už bude mať 8 rokov
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Juraj Bindzár Pozri príspevok
Ja som myslel štepenú rastlinu dobrú odrodu aspoň 70 až 80 cm a záleží aj na tom hlavne od koho ju máš či je predajca spoľahlivý.
Tak, niečo takéto si aj ja predstavujem, ale u nás už dnes v noci bol mráz.Odrodu poraďte, hlavne aby to zarodilo skôr ako mi odumrú chuťové bunky. Vyzerá to tak, že na jar bude miesta v záhrade neúrekom
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Kúp si aspoň 3 alebo 4 rôzne odrody aké budú mať . Radiť ja nemám právo mne ešte asimina nezarodila:-)))
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

pmajap Pozri príspevok


Tak, niečo takéto si aj ja predstavujem, ale u nás už dnes v noci bol mráz.Odrodu poraďte, hlavne aby to zarodilo skôr ako mi odumrú chuťové bunky. Vyzerá to tak, že na jar bude miesta v záhrade neúrekom
Sleduj toto vlákno lebo je dosť možné že v severných častiach Slovenska dozreje máloktorá odroda alebo žiadna
http://www.kiwiforum.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=280
A ktorá to nevie veru asi nik Treba praktickú skúsenosť a nie reči že sa dá pestovať všade kde jablone dá ale na lístie drahý koníček.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Ďakujem za link, zaujímavé. Mám na to celú zimu. Paloo je to tá nešťastná lučenská kotlina s výkyvmi teplôt, nadmorská výška je len 240 m, neviem či to nie je horšie ako stabilne nižšie teploty.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať