Zavrieť

Porady

Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

To su vetracie. Je horuco.
0 0
jurkomts jurkomts

jurkomts je offline (nepripojený) jurkomts

Pmajap, mladé rastliny vyzerajú vždy tako divne, rovnako ako moje. Akonáhle povyrastú budú krajšie a sem tam poškodené listy si ani nevšimneš.
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

pmajap Pozri príspevok
Mladé na jar vysadené Asiminy majú v listoch vyhlodané okrúhle otvory.
Poraďte, čo to spôsobuje a ako sa tomu ubrániť.
Pravdepodobne to budú slimáky rozsyp k tým asiminám niečo proti slimákom napríklad Mesurol alebo niečo podobné lebo ti to celé obžerú. A keď ani to nepomože tak namontuj kamery a zistíš že čo ti to žerie:-)))))
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Takže batoliatka nechať rásť. Juraj Mesurol nemám pokúsim sa zohnať, ale keď sú to slimáky pivečko nepijú?
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

pmajap Pozri príspevok
Takže batoliatka nechať rásť. Juraj Mesurol nemám pokúsim sa zohnať, ale keď sú to slimáky pivečko nepijú?
Počul som niečo aj o pive že sa dá ,ale ja používam Mesurol a pomáha to . keď nemáš tak si kúp.:-))
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

...a máš aj plynovú masku keď opeľuješ Asiminy zhnitými rybami, nie že sa priotráviš a utopíš v Dunaji :-)))
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

pmajap Pozri príspevok
...a máš aj plynovú masku keď opeľuješ Asiminy zhnitými rybami, nie že sa priotráviš a utopíš v Dunaji :-)))
To vieš keď neni svokra tak postačia aj ryby
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Mesurol máš a návod si čítal, nesmie sa aplikovať pri vodných plochách a tebe lode plávajú vedľa zemiakov napravo od kôpru
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

wabi Pozri príspevok
Ela77, vraví sa že dvakrát meraj a raz rež...
Asimínam sa vôbec nesmú strihať ich dužinaté citlivé korene. Ak prežijú, budú sa ťažko spamätávať...
Ak sa im nedarilo, znamená to, že miesto možno neboloúplne ideálne ale najmä si treba uvedomiť, že tieto dreviny potrebujú čas. Hoci by neboli korene poškodené i tak si musia zvyknúť na novú pôdu a jej pH a ďalšie charakteristiky.
Prečo si sa neporadila alebo si niečo neprečítala. V každom prípade málo kto robí takéto experimenty. A ešte menej ľudí to príznáva. V každom prípade držím palce.
Presádzanie je pre stromy najäčšia trauma, preto by sme ich mali presádzať čo najmenej a ohľaduplne. Musíme im dať príležitosť aby sa s toho zotavili a nie ich presádzať viackrát za sebou...
po týždni sa na hlavnej stopke začali ukazovať puky, tak dúfam, že to prežije aspoň jeden, alebo dvaja z tých 3 ks. vôbec som si neuvedomila, že mali byť tienené. Teraz majú výborné miesto, škoda túto jar som bola imobilná, mala som úraz, tak som to nemohla ustriehnuť až teraz naprávam škody, ktorým som nemohla predísť.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...moja mini Asimina...tiež má vetrací otvor, ale k nej sa slimáky ťažko dostanú...to ale neriešim.
Mňa by zaujímalo čo s tým, že tak nízko sa "rozdvojuje...mám odštiknúť, alebo nechať rásť tak
...je zatienená, iba na fotenie som ju odkryla..
Asimina triloba 13.7.2012.jpg  
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Valčake Pozri príspevok
...moja mini Asimina...tiež má vetrací otvor, ale k nej sa slimáky ťažko dostanú...to ale neriešim.
Mňa by zaujímalo čo s tým, že tak nízko sa "rozdvojuje...mám odštiknúť, alebo nechať rásť tak
...je zatienená, iba na fotenie som ju odkryla..
Necháš ho tak , alebo ho odštikneš to sa musíš rozhodnúť sama že či chceš pestovať krík alebo stromček . Na kvalite plodov to nič nemení, ale keď chceš odštiknuť , tak radšej na jar.
2 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Prepáč Juraj že mám iný názor. Ak odštikneš teraz, do zimy sa ešte rana v pohode zacelí aj bez zatierania a viac energie pôjde do väčšieho výhonu a tak vlastne viac narastie. Keby bolo na mne neodstraňoval by som vôbec ten menší výhon a pestoval tým pádom ako kríček. Keď kríček, tak potom štikni na oboch výhonoch vrcholček a to hneď aby sa ti pekne rozkonárili a zároveň ich dostaneš na jednu výškovú úroveň z ktorej budeš mať potom hneď 4 alebo 5 výhonov...
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

wabi Pozri príspevok
Prepáč Juraj že mám iný názor. Ak odštikneš teraz, do zimy sa ešte rana v pohode zacelí aj bez zatierania a viac energie pôjde do väčšieho výhonu a tak vlastne viac narastie. Keby bolo na mne neodstraňoval by som vôbec ten menší výhon a pestoval tým pádom ako kríček. Keď kríček, tak potom štikni na oboch výhonoch vrcholček a to hneď aby sa ti pekne rozkonárili a zároveň ich dostaneš na jednu výškovú úroveň z ktorej budeš mať potom hneď 4 alebo 5 výhonov...
Každý máme svoj názor ale valčake sa musí rozhodnuť sama že aký tvar chce pestovať , može asiminu formovať ako sa jej to páči ale ja by som aj tak nerezal teraz ale až na jar.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Letný rez zanedbáva veľa ľudí včítane mňa samého. Proste nie je času. Pre rastliny je však lepší ako jarný. Rany sa dobre zacelia, drevo dobre na skrátených výhonoch vyzreje a je aj odolnejšie voči mrazu neskôr v zime. Preto má svoj zmysel. Samozrejme všetkého s mierou...
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

A ja mám úplne iný názor.. neštikaj nič nechaj to tak. Asimina si s tým poradí. Štikaj za 3-4 roky kedy bude väčšía.Mladá asimina rastie podľa mňa pomaly a až staršia má prírastky vhodné na zaštikávanie.Máš peknú asiminu teš sa s prírastkov a neblbni..
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Som rada, že sa páči a vedľa nej mám tak malinkú asiminku, že som ju ani nefotila.
Aby mi zostala aspoň jedna, tak zatiaľ neštikám. Ďakujem za názor chlapci...
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Jedna otázka k tomu zaštikovaniu.U mňa teraz asimíny rastú jak o život.Potreboval by som ukončiť rast lebo obyčajne už v septembri prichádzajú jeden dva mrazy a rastliny riadne namrznú nakolko nie je ukončený rast a vyzreté drevo.Pomohlo by to alebo rastlina vyraší niekde inde a rastie ďalej...
vďaka
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Oboje je pravda. Pomohlo by to a rastlina vyraší inde. Platí to nielen u asimin. Ak rastlina začne rašiť inde, znamená to, že zaštipnutie prišlo dostatočne včas a to čo vyraší po zaštipnuití ako letorasty ďalšieho rádu padnú za obeť, ale s tým sa počíta, dôležité, že tie zaštipnuté letorasty lepšie vyzrejú a teda vydržia viac.
Ešte dôležitá poznámka nie len u asimin. Zaštipuj tak aby vrchný púčik bol do vnútra koruny, pretože s neho vyrastie i tak letorast ktorý celý na jar odpáliš ak to za teba mráz neurobí skôr... Tým pádom na jar vyrastú použiteľné letorasty z púčikov viac smerujúcich von z koruny, čo je častejšie žiaduce.
Týka sa to všetkých stromov zvlášť ovocných a najmä tých ktoré môžu mať tendenciu namŕzať.
Volá sa to letný rez a je dôležitejší ako ten jarný, ktorým sa len zachraňuje to čo sa v lete zanedbalo...
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

paloo Pozri príspevok
Jedna otázka k tomu zaštikovaniu.U mňa teraz asimíny rastú jak o život.Potreboval by som ukončiť rast lebo obyčajne už v septembri prichádzajú jeden dva mrazy a rastliny riadne namrznú nakolko nie je ukončený rast a vyzreté drevo.Pomohlo by to alebo rastlina vyraší niekde inde a rastie ďalej...
vďaka
Ja v Auguste používam draslík pre lepšie vyzretie vo forme zálievky alebo striekam priamo na listy. vraj to aj spomaľuje rast .
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Vďaka za rady,s tým vyrašením som to predpokladal...Hnojím tiež draslíkom už od polovice júla.
Skúsim ich pri tých mrazoch zabaliť,lebo potom býva ešte dlho pekne a teplo.Len aby sa mi to podarilo uhádnuť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať