Zavrieť

Porady

Mokré plastové okná.

človek,čo si užíva život.
Ahojte poraďáci!

Máme plastové okná a celý deň sú mokré,až tak,že z nich tečie voda. Večer dám na parapetu uterák a ráno je celý premočený.Už sa okolo parapety chytá pleseň. Je to normálne? Stavba má 1,5 roka. Viete poradiť,čo s tým? Ďakujem.
Usporiadat
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

iv@n Pozri príspevok
no kľudne, je to zasklievací rámik medzi tabuľami skla, ktorý je značným tepelným mostom ked už máš tak rád tie mosty a výrobcovia sa ho snažia eliminovať nepoužívaním hliníka na výrobu rámika, ale nahrádzajú ho napríklad plastami a kombináciami iných kovov a volajú ho "teplý rámik", teraz už skôr v štandarde, poprípade za príplatok, podľa predajcu.
žalúzia nie je na okne žiadny tepelný most, je to iba o prúdení vzduchu.
kľudne sa pýtaj dalej
No vidis, ja som vedel, ze nie si az taky zdatny v tejto problematike, ako sa nim robis, hlavne chytreho, u prispevkoch inych. To, co si napisal, je iba jedna cast problemu, ktora je velmi znama. Druhym a ovela vascim problemom bola a je konstrukcia ramu, kde kritickym miestom z hladiska povrchovych teplot okna je okraj zasklenia a ramu - miesta, kde konci zasklievacia lista. V tomto mieste nesmie byt kriticka povrchova teplota nizsia, ako 10,2 st.C pri podmienkach teploty v exterieri minus 15 st.C, pri teplote v interieri 21 st.C a R= 50%. Zasklievacia lista bud vobec neprekryvala medziskelny - distancny ramik, alebo velmi malo 1-2 mm. Pretoze vlastnosti tohto miesta su dane tepelnou vodivostou pouzitych materialov -distancneho ramika, hrubky a typom skla, mnozstva tmelu, typu plynu v medziskelnom prietore, typom ramu a konstrukciou ramu. Preto dnes vzdialenost medzi distancnym ramikom a zasklievacou listou musi byt min 8 mm. Samozrejme, ked je v danom mieste zaluzia a je tam ich vacsinou par list zaluzii, dochadza k vytvoreniu tepelneho mosta, k deformacii tepelneho pola a teda k znizeniu kritickej povrchovej teploty v danom kritickom mieste pod 10,2 st. C a vytvoreniu teploty rosneho bodu a tym aj roseniu. A je jedno, ci tam je za danych podmienok prudenie vzduchu, alebo nie. Takze, az sa pustis do kritiky prispevkov druhych, tak najma svojimi vedomostiami, nech sa nieco aj ostatni priucime. Pretoze ja sa od mudrejsich ucim rad. Ale to, co si predviedol, je malo.
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

najag Pozri príspevok
Zopakujem znova moj nazor : toto rosenie okien je typicky prejav plastovych okien, u ktorych medzi sklami nie je napln argonu, alebo kryptonu.Bud unikol netesnostou, alebo vadou pri vyrobe.
My mame drevene okna a su sustavne kompletne zarosene a naozaj velmi !
Je to starsi dom, ktory bol zatepleny polystyrenom.
Vobec nevieme ako to riesit.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

mamina h: u drevenych je to bezne, najma ak su tam stare skla s vysokym cinitelom prestupu, vysokou relativnou vlhkostou v zavislosti na teplote v interieri, ak nepises o eurooknach, ktore by mali splnovat ine parametre.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na drevenných tzv.eurooknách( aký nádherný názov tomu vymysleli) firmy klamú a oje.....ú ešte viac ,ako na plastových.Pre toho kto tomu vidí trochu pod pokrievku sú tzv eurookná skôr na výsmech a kvalita skôr na zaplakanie.
0 0
lachim1 lachim1

lachim1 je offline (nepripojený) lachim1

spoločník
adam68 Pozri príspevok
najag: s tými koeficientami súhlasím. Nesúhlasím s tým, čo u opakuješ a to je tá "hermetičnosť" medzisklenného priestoru. Pokiaľ ja viem, tak náplň inertného plynu zlepšuje koeficient len o 0,2-0,3. Málokto zo sťažujúcich sa uvádza, aké má vlastne sklo. 2,8 alebo nízkoemisívne 1,1 ? To sa dá ľahko preveriť.

Ako sa to da preveriť????
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

najag Pozri príspevok
No vidis, ja som vedel, ze nie si az taky zdatny v tejto problematike, ako sa nim robis, hlavne chytreho, u prispevkoch inych. To, co si napisal, je iba jedna cast problemu, ktora je velmi znama. Druhym a ovela vascim problemom bola a je konstrukcia ramu, kde kritickym miestom z hladiska povrchovych teplot okna je okraj zasklenia a ramu - miesta, kde konci zasklievacia lista. V tomto mieste nesmie byt kriticka povrchova teplota nizsia, ako 10,2 st.C pri podmienkach teploty v exterieri minus 15 st.C, pri teplote v interieri 21 st.C a R= 50%. Zasklievacia lista bud vobec neprekryvala medziskelny - distancny ramik, alebo velmi malo 1-2 mm. Pretoze vlastnosti tohto miesta su dane tepelnou vodivostou pouzitych materialov -distancneho ramika, hrubky a typom skla, mnozstva tmelu, typu plynu v medziskelnom prietore, typom ramu a konstrukciou ramu. Preto dnes vzdialenost medzi distancnym ramikom a zasklievacou listou musi byt min 8 mm. Samozrejme, ked je v danom mieste zaluzia a je tam ich vacsinou par list zaluzii, dochadza k vytvoreniu tepelneho mosta, k deformacii tepelneho pola a teda k znizeniu kritickej povrchovej teploty v danom kritickom mieste pod 10,2 st. C a vytvoreniu teploty rosneho bodu a tym aj roseniu. A je jedno, ci tam je za danych podmienok prudenie vzduchu, alebo nie. Takze, az sa pustis do kritiky prispevkov druhych, tak najma svojimi vedomostiami, nech sa nieco aj ostatni priucime. Pretoze ja sa od mudrejsich ucim rad. Ale to, co si predviedol, je malo.
áno to je úplne logické, že žalúzia je tepelným mostom medzi vyhriatym interiérom a studeným oknom a ochladzuje to okno od ... počkaj, od čoho ho vlastne ochladzuje, od toho vyhriateho interiéru na 20C? asi nejaká fyzikálna záhada, na okennom ráme máme 10C, v interiéri 20C, žalúzia je podľa teba tepelným mostom a nejakým spôsobom ochladzuje okno. asi v nejakom paralelnom vesmíre, pretože v tom mojom by tepelný most fungoval tak, že by to okno ohrieval od teplého interiéru alebo ochladzoval interiér od studeného okna, ale nie naopak
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

iv@n Pozri príspevok
áno to je úplne logické, že žalúzia je tepelným mostom medzi vyhriatym interiérom a studeným oknom a ochladzuje to okno od ... počkaj, od čoho ho vlastne ochladzuje, od toho vyhriateho interiéru na 20C? asi nejaká fyzikálna záhada, na okennom ráme máme 10C, v interiéri 20C, žalúzia je podľa teba tepelným mostom a nejakým spôsobom ochladzuje okno. asi v nejakom paralelnom vesmíre, pretože v tom mojom by tepelný most fungoval tak, že by to okno ohrieval od teplého interiéru alebo ochladzoval interiér od studeného okna, ale nie naopak
Iba potvrdzujes, ze o plastovych oknach toho vela nevies, takze nevies ani meritum problemu a ja nemam ani zaujem,ani cas reagovat na chytracenie.Ty vlastne ani nevies, co pises.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Teplý vzduch prúdi od radiátora smerom hore. Radiátor sa dáva zvyčajne pod okno. Prečo asi?

Zaluzie pred sklom je ako klapka. Isto je výhodnejšie, keď sú klapky, listy zaluzia vyklopené smerom do miestnosti. Aj cez deň je lepšie keď sú mierne vyklopené. Prečo asi?
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

najag Pozri príspevok
Iba potvrdzujes, ze o plastovych oknach toho vela nevies, takze nevies ani meritum problemu a ja nemam ani zaujem,ani cas reagovat na chytracenie.Ty vlastne ani nevies, co pises.
namiesto týchto zbytočných rečí si mi mohol osvetliť akým teda tepelným mostom je žalúzia medzi teplým interiérom a studeným oknom a ako teda spôsobuje ochladzovanie okna (od teplého interiéru) až tak že sa orosí a jednoducho rýchlo a efektívne mi vyvrátiť tvrdenie, že zdvihnutá žalúzia znamená suché okno z dôvodu ofuku skla teplým vzduchom od vykurovacieho telesa pán odborník.
0 0
Alenka35 Alenka35

Alenka35 je offline (nepripojený) Alenka35

zarabajuca zena
ja by som urcite tie okna reklamovala, to predsa nie je mozne
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

220870 Pozri príspevok
Je to možné,ale urosené okná v lete.To už by bolo moc.
Ja si myslím že oni to ani neodporúčali proti roseniu ale na prúdenie vzduchu v priestore. Ale inak dobrý fór rosenie okien v lete.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

najag Pozri príspevok
Iba potvrdzujes, ze o plastovych oknach toho vela nevies, takze nevies ani meritum problemu a ja nemam ani zaujem,ani cas reagovat na chytracenie.Ty vlastne ani nevies, co pises.
Najag, nie som odborníkom na plastové okná. Moje okná sa vôbec nikdy nerosia, ani keď žalúzie nevyťahujem. Mam teplý byt a preto takmer vôbec nekúrim. Väčšina radiátorov je vypnutá. Úplne mi postačujú teplé stúpačky. Samozrejme že mám a pri varení používam výkonný digestor. Keďže však niečo o fyzike viem, tak by aj mňa zaujímal ten tepelný most o ktorom sa tu chvíľu bavíte. Ja si za pojmom tepelný most predstavujem to, že materiál s nízkou tepelnou vodivosťou je v určitom mieste prepojený (preklenutý) s tepelne vodivým materiálom. Týmto mostom potom prechádza (uniká) teplo aj napriek dobrým izolačným vlastnostiam pôvodného tepelne-izolačného materiálu. Zaujíma ma teda, čo je s čím prepojené týmto tepelným mostom? Ak som správne pochopil v tvojom poslednom príspevku, tak je to zasklievacia lišta so spodnou časťou okna? Alebo sa mýlim?
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

anonym222 Pozri príspevok
Najag, nie som odborníkom na plastové okná. Moje okná sa vôbec nikdy nerosia, ani keď žalúzie nevyťahujem. Mam teplý byt a preto takmer vôbec nekúrim. Väčšina radiátorov je vypnutá. Úplne mi postačujú teplé stúpačky. Samozrejme že mám a pri varení používam výkonný digestor. Keďže však niečo o fyzike viem, tak by aj mňa zaujímal ten tepelný most o ktorom sa tu chvíľu bavíte. Ja si za pojmom tepelný most predstavujem to, že materiál s nízkou tepelnou vodivosťou je v určitom mieste prepojený (preklenutý) s tepelne vodivým materiálom. Týmto mostom potom prechádza (uniká) teplo aj napriek dobrým izolačným vlastnostiam pôvodného tepelne-izolačného materiálu. Zaujíma ma teda, čo je s čím prepojené týmto tepelným mostom? Ak som správne pochopil v tvojom poslednom príspevku, tak je to zasklievacia lišta so spodnou časťou okna? Alebo sa mýlim?
Nemylis sa.......tu spodnu cast som, ale definoval presnejsie a urcite na to prides.Aj na dane suvislosti.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

najag Pozri príspevok
Nemylis sa.......tu spodnu cast som, ale definoval presnejsie a urcite na to prides.Aj na dane suvislosti.
Tie súvislosti mi však nejako nesedia. Ak má byť tým spomínaným tepelným mostom lišta žalúzie, resp. viacej líšt, ako píšeš, tak potom by musela byť časť lišty v teplom prostredí a časť lišty v studenom prostredí, ale tá lišta je predsa celá vo vnútornom prostredí a je ohrievaná po celej svojej šírke vzduchom v byte. Aký tepelný most tam môže vznikať?
0 0
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

tiez mame tento problem v bytovke. pravidelne v zime su okna mokre, voda je aj na parapete, pod oknom aj medzi oknami na tom stlpiku je plesen
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
K popisu závady ak je to možné ,vždy pridajte fotto .Lepšie sa z toho dá vydedukovať konkrétny problém.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
mamina h. Pozri príspevok
My mame drevene okna a su sustavne kompletne zarosene a naozaj velmi !
Je to starsi dom, ktory bol zatepleny polystyrenom.
Vobec nevieme ako to riesit.
Ahojte, dá sa to riešiť a ani nie draho. Takisto mám starý a zateplený dom so zdvojenými oknami, v kuse to bolo mokré, hlavne medzi krídlami na doske, sktorej sa potom odlupovala farba. Dodatočné zafrézované tesnenie pod vnútorné krídla to zmiernilo, úplné odstránenie rosenia nastalo až po repase vonkajších krídel a rámov. Do vonkajších krídel po vybratí pôvodného skla zafrézujú na hlbšie zasklenie, vložia dvojsklo s plynom od regionálneho výrobcu aj spatričným označením, nalepia nový 12 mm hrubý drevený rámik na rám krídla aj hlavný rám okna spriznaným spojom a vodtieni podľa výberu. Patrí k tomu aj tesnenie a spodné oplechovanie a nový náter repasovaného krídla príp. celého okna. Náklady na jedno trojdielne okno 210x150 boli pred tromi rokmi u mňa cca 8000 skk. Susedia sa čudovali ako som za pol dňa stihol osadiť eurookná. V kuchyni nad dresom mám smrekové eurookno 90x90, ktoré vtedy stálo10000 skk, keďže je ďaleko od radiátora pol roka sa v kuse rosilo. Prvé dvojsklo medzi sklami, v lete to potom bolo špinavé, druhé ktoré som vymenil bolo bez plynu a to sa rosilo na lište a zasklievacie lišty mi zhnili. Vyriešila to až výmena za trojsklo s plynom a väčší rozmer tabule aby bola AL lišta viac utopená v krídle. Teraz sa rosí pri spodnej lište iba pri -15 aj to len mierne.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

anonym222 Pozri príspevok
Tie súvislosti mi však nejako nesedia. Ak má byť tým spomínaným tepelným mostom lišta žalúzie, resp. viacej líšt, ako píšeš, tak potom by musela byť časť lišty v teplom prostredí a časť lišty v studenom prostredí, ale tá lišta je predsa celá vo vnútornom prostredí a je ohrievaná po celej svojej šírke vzduchom v byte. Aký tepelný most tam môže vznikať?
no to ti už expert najag nevysvetlí, lebo sa to proste nedá a ak budeš ešte chvíľu do neho rypkať, tak na teba vyštartuje ako na mňa
že najag? alebo nám konečne vysvetlíš ako žalúzia ako tepelný most ochladzuje okennú tabuľu a dojme ju až k slzám, teda ju nájdeme ráno mokrú, ked je medzi teplým interiérom a studeným oknom?
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

iv@n Pozri príspevok
no to ti už expert najag nevysvetlí, lebo sa to proste nedá a ak budeš ešte chvíľu do neho rypkať, tak na teba vyštartuje ako na mňa
že najag? alebo nám konečne vysvetlíš ako žalúzia ako tepelný most ochladzuje okennú tabuľu a dojme ju až k slzám, teda ju nájdeme ráno mokrú, ked je medzi teplým interiérom a studeným oknom?
Presne tak, ja som ochotny viest odbornu komunikaciu s niekym iba na slusnej urovni, inak si musis nastudovat problematiku iba sam, aby si nemusel tahat rozumy od inych. Pretoze v tomto smere som od teba este nic chytreho tu necital. Inak nad Tvojimi vyjadreniami sa musim pousmievat, pretoze nimi iba dokazujes, ze si mimo problematiky, ale ked si mozno nastudujem aspon normu STN 730 540 a zamyslis sa nad nou, potom prides mozno aj na to, preco sa Ti rosia niektore plastove okna za normovanych podmienok, aj bez zaluzii, aj ked ich budes usilovne ofukovat sam cely den svojim horucim dychom. To je vsetko a aj nad ramec.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

najag Pozri príspevok
.. ale ked si mozno nastudujem aspon normu STN 730 540 ..
ked urobíš preklep, tak aj pravdu napíšeš
hlavne, že si nám to tu zas všetkým vysvetlil ako to teda funguje a vôbec si zas nezabil 10min písaním blábolov, ktoré nikomu nepomohli.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať