Zavrieť

Porady

Mokré plastové okná.

človek,čo si užíva život.
Ahojte poraďáci!

Máme plastové okná a celý deň sú mokré,až tak,že z nich tečie voda. Večer dám na parapetu uterák a ráno je celý premočený.Už sa okolo parapety chytá pleseň. Je to normálne? Stavba má 1,5 roka. Viete poradiť,čo s tým? Ďakujem.
Usporiadat
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

iv@n Pozri príspevok
ked urobíš preklep, tak aj pravdu napíšeš
hlavne, že si nám to tu zas všetkým vysvetlil ako to teda funguje a vôbec si zas nezabil 10min písaním blábolov, ktoré nikomu nepomohli.
Hlavne ze si pochopil, ak potrebujes vedomosti o plastovych oknach, tak si ich nastuduj. Ja nepotrebujem nikomu nic vysvetlovat na fore, ak mas potrebu Ty, tak nechytrac a vysvetli ostatnym. Ale to by si musel aj nieco z odbornej problematiky vediet. Ak by si nieco z danej normy vedel, tak by si nepisal take hluposti. Podla mna si ani nevedel, ze nejaka norma existuje. Zatial si iba chytracil o niecom, o com v podstate nic nevies. A nerob z formalnej chyby vecnu, radsej viac casu venuj studiu o plastovych oknach. Ale ked nic nemas, hodi sa Ti vsetko, ze ?
Precital som si Tvoje vsetky prispevky, je to naozaj vykon a svedcia o Tvojej naozaj velkej "odbornosti ".
Naposledy upravil najag : 16.01.10 at 17:05
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

čakám po koľkom príspevku konečne ako chlap priznáš že si kecol ptákovinu
ked máš niečo proti mne osobne pán odborník, tak sa ťa na to isté pýtal už aj niekto další, môžeš to vysvetliť jemu a nie datlovať zas pár minút trápnu odpoved. čo je rýchlejšie, napísať dve vety prečo je žalúzia tepelný most alebo čítať všetky moje príspevky?
btw ked už budeš študovať tú STN 730 540 tak nezabudni si prečítať aj STN 730 540-2
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

iv@n Pozri príspevok
čakám po koľkom príspevku konečne ako chlap priznáš že si kecol ptákovinu
ked máš niečo proti mne osobne pán odborník, tak sa ťa na to isté pýtal už aj niekto další, môžeš to vysvetliť jemu a nie datlovať zas pár minút trápnu odpoved. čo je rýchlejšie, napísať dve vety prečo je žalúzia tepelný most alebo čítať všetky moje príspevky?
btw ked už budeš študovať tú STN 730 540 tak nezabudni si prečítať aj STN 730 540-2
Nehnevaj sa, ale kde nic nie je, ani smrt neberie a v lekarni to nekupis. Keby si o problematike nieco vedel viac, tak by si nekladol svoje otazky. A uz som Ti jasne napisal, ze s typmi ludi, ako si Ty, nebudem viest diskusiu.Pretoze mimo arogancie a sarkazmu, nic navyse nemas. Inak ja som Ta odkazal na normu, ktora obsahuje aj svoje dalsie clenenie. Prebud sa konecne. Myslim si, ze si si zmylil forum.To je vsetko.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

dobre najag, čestné pionierske sľubujem, že ja to čítať nebudem a teda tú odpoved nebudeš smoliť pre mňa ale pre toho diskutujúceho čo sa pýtal na to isté ako ja. berieš to? že by sme sa konečne dozvedeli ako je to s tou žalúziou
chlap sa pozná podľa toho, že svoj omyl prizná. ja ti kľudne vystrúham poklonu, ak mi osvetlíš ten fyzikálny princíp tepelného mosta a.k.a žalúzie medzi teplým interiérom a studeným sklom, ktorý to sklo od toho teplého interiéru ochladzuje a spôsobuje rosenie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pozrite aj tu.
http://staznosti.blog.sme.sk/c/13524...o-popalit.html
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

najag Pozri príspevok
mamina h: u drevenych je to bezne, najma ak su tam stare skla s vysokym cinitelom prestupu, vysokou relativnou vlhkostou v zavislosti na teplote v interieri, ak nepises o eurooknach, ktore by mali splnovat ine parametre.
Precitala som celu temu, ale stale to nemam jasne, ze preco sa tie nove okna rosia, my mame drevene (konkretne dvojite, lebo je to historicky dom, obidve kridla su dvojskla).

Mozno ste videli jednu relaciu na Markize : pani sa stazovala, ze ma sustavne mokre okna (plastove), televizia je tam zmerala vlhkost a povedali jej, ze tam ma vlhko a ze ma pravidelne poriadne vetrat, myslim ze to bolo v Palbe...

Mne to pride uplne na hlavu, nemozem predsa pri novych oknach 5x za den rozmyslat, ze musim vetrat, keby som tak musela spekulovat nad kazdou castou bytu takto, tak nic ine nerobim. Normalne lutujeme, ze sme menili okna za nove, su sustavne totalne mokre a podla mna ta vlhkost je v byte ciastocne uz aj z toho, ze je stale voda na oknach, no nie ?

Vyrobca mi tiez povedal, ze mam viac vetrat a odkazal ma na tu istu relaciu v TV ... Vraj ked sa rosia, o znamena, ze su kvalitne ... Aj par staveb. inzinierov som sa pytala a hovorili ze tiez vetraju cez mikrovetranie nonstop cely rok, a tym padom sa im to nerosi ... Vdaka za pomoc (mozem prilozit aj foto).
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Prilož foto okien a v tom istom čase odmeranej vlhkosti. Bude sa nám lepšie diskutovať Možno práve ty budeš mať problém v inom, ale takto vylúčime vlhkosť zduchu.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

mamina h. Pozri príspevok
Precitala som celu temu, ale stale to nemam jasne, ze preco sa tie nove okna rosia, my mame drevene (konkretne dvojite, lebo je to historicky dom, obidve kridla su dvojskla).

Mozno ste videli jednu relaciu na Markize : pani sa stazovala, ze ma sustavne mokre okna (plastove), televizia je tam zmerala vlhkost a povedali jej, ze tam ma vlhko a ze ma pravidelne poriadne vetrat, myslim ze to bolo v Palbe...

Mne to pride uplne na hlavu, nemozem predsa pri novych oknach 5x za den rozmyslat, ze musim vetrat, keby som tak musela spekulovat nad kazdou castou bytu takto, tak nic ine nerobim. Normalne lutujeme, ze sme menili okna za nove, su sustavne totalne mokre a podla mna ta vlhkost je v byte ciastocne uz aj z toho, ze je stale voda na oknach, no nie ?

Vyrobca mi tiez povedal, ze mam viac vetrat a odkazal ma na tu istu relaciu v TV ... Vraj ked sa rosia, o znamena, ze su kvalitne ... Aj par staveb. inzinierov som sa pytala a hovorili ze tiez vetraju cez mikrovetranie nonstop cely rok, a tym padom sa im to nerosi ... Vdaka za pomoc (mozem prilozit aj foto).

Je to jednoduche, existuje aj norma, ktory upravuje, ake mnozstvo vzduchu v byte sa ma vymenit za urcitu casovu jednotku. Kazde povodne okno predstavovalo zaroven aj 5-8 m skary okolo okna, cez ktoru sa v byte vymienal vzduch, ale unikalo aj teplo a chveli sa zaclony pri vetre vonku. Ale zaroven sa v byte udrziavala aj nizka relativna vlhkost, ktora zase sposobovala, ze bola snaha vykurovat v byte ovela viac, nez bolo treba, pretoze pri nizkej relativnej vlhkosti je pocit chladu, ako pri rovnakej teplote, ale vyssej relativnej vlhkosti. Po vymene povodnych okien v byte za plastove, ale zaroven aj zmizne v takom 4-izbovom byte aj 40 m skary okolo ramu okna a spaletou, cim sa automaticky znizi aj vymena vzduchu v byte a zaroven stupne relativna vlhkost v byte, niekedy az na neumerne vysoku uroven 80 %, podla mnozstva zdrojov vlhkosti v byte, co si uzivatel bytu ale vobec neuvedomuje, pretoze dlhe roky predtym, ho to ziadna vysoka vlhkost netrapila, ziadne rosenie okien a teraz zrazu sa zacnu orosovat okna, vznika pliesen v byte a otazka, co sa to stalo, co sa porobilo, ked fyzikalne zakony v byte funguju tak, ako sme sa ich ucili na fyzike.
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

najag Pozri príspevok
Je to jednoduche, existuje aj norma, ktory upravuje, ake mnozstvo vzduchu v byte sa ma vymenit za urcitu casovu jednotku. Kazde povodne okno predstavovalo zaroven aj 5-8 m skary okolo okna, cez ktoru sa v byte vymienal vzduch, ale unikalo aj teplo a chveli sa zaclony pri vetre vonku.......
Podla mna je teda lepsie, ked si okna zachovaju urcitu netesnost, potom by nemusel byt kladeny taky doraz na ich tesnost, ktora v konecnom efekte robi ine, podla mna vacsie problemy.
Prikladam foto nasich drevenych okien, zacali sme vela vetrat (nic ine nerobime), takze su trochu menej mokre

Vlhkost neviem zmerat zatial, musim si kupit vlhkomer, kazdopadne nad nami a vedla je dalsich 15 bytov, sice s plastovymi oknami, ale takyto problem nemaju. Uprimne dakujem za vsetky rady.
23022010282.jpg  
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

mamina h. Pozri príspevok
Podla mna je teda lepsie, ked si okna zachovaju urcitu netesnost, potom by nemusel byt kladeny taky doraz na ich tesnost, ktora v konecnom efekte robi ine, podla mna vacsie problemy.
Prikladam foto nasich drevenych okien, zacali sme vela vetrat (nic ine nerobime), takze su trochu menej mokre

Vlhkost neviem zmerat zatial, musim si kupit vlhkomer, kazdopadne nad nami a vedla je dalsich 15 bytov, sice s plastovymi oknami, ale takyto problem nemaju. Uprimne dakujem za vsetky rady.
Pozrel som si obrazok okna. Aky prestupovy cinitel maju skla? Nejde o obycajne sklo ? Presklenie predstavuje jeden samostatny zatmeleny blok , alebo dve samostatne skla ? Ide o dva samostatne kridla, ktore su spojene sroubovanim, alebo nerozoberatelne kridlo ? Aka je vnutorna povrchova teplota skla, pri urcitej vonkajsej teplote?
Naposledy upravil najag : 23.02.10 at 12:07
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

najag Pozri príspevok
Pozrel som si obrazok okna. Aky prestupovy cinitel maju skla? Nejde o obycajne sklo ? Presklenie predstavuje jeden samostatny zatmeleny blok , alebo dve samostatne skla ? Ide o dva samostatne kridla, ktore su spojene sroubovanim, alebo nerozoberatelne kridlo ? Aka je vnutorna povrchova teplota skla, pri urcitej vonkajsej teplote?
Dakujem Najag :
su to 2 samostatne skla, nerozoberatelne kridlo je to.
prestupovy cinitel neviem zistit, mozem zavolat vyrobcovi, ale moze mi povedat hocico; teploty zmeram, aj vlhkost
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
U takýchto okien nemôžete čakať nič iné len ,že sa budú rosiť.Evidentne bolo použité "obyčajné "sklo výplň suchý vzduch.Klasický príklad podvodu,zavádzania a klamania zákaznika.Ak máte od nich zmluvu cenovú ponuku skúste to zoskenovať a zavesiť sem na poradu,budeme múdrejší.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

mamina h. Pozri príspevok
Mozno ste videli jednu relaciu na Markize : pani sa stazovala, ze ma sustavne mokre okna (plastove), televizia je tam zmerala vlhkost a povedali jej, ze tam ma vlhko a ze ma pravidelne poriadne vetrat, myslim ze to bolo v Palbe...

Mne to pride uplne na hlavu, nemozem predsa pri novych oknach 5x za den rozmyslat, ze musim vetrat, keby som tak musela spekulovat nad kazdou castou bytu takto, tak nic ine nerobim. Normalne lutujeme, ze sme menili okna za nove, su sustavne totalne mokre a podla mna ta vlhkost je v byte ciastocne uz aj z toho, ze je stale voda na oknach, no nie ?

Vyrobca mi tiez povedal, ze mam viac vetrat a odkazal ma na tu istu relaciu v TV ... Vraj ked sa rosia, o znamena, ze su kvalitne ... Aj par staveb. inzinierov som sa pytala a hovorili ze tiez vetraju cez mikrovetranie nonstop cely rok, a tym padom sa im to nerosi ... Vdaka za pomoc (mozem prilozit aj foto).
Tá relácia na markíze nebola dobrá a myslím, že narobila viac škody ako osohu. Je logické, že fyzika nepustí, to znamená, že pri veľmi vysokej vlhkosti blížiacej sa ku 100% sa bude rosiť každé okno. Nejaké vetranie však v byte vždy existuje, cez škáry okien, dverí aj cez potrubie digestora, v kuchyni, cez ventilátor v kúpeľni, WC a pod. Kto má v byte vlhkosť 80 až 100%? Ak však mám v byte nejakú reálnu vlhkosť, napr. 60%, bude sa jedno okno rosiť a druhe nie a to preto, že jeho povrchová teplota bude nižšia ako u toho druhého - kvalitnejšieho okna. Ak by výrobca použil jediný argument, že mám vetrať, lebo to bolo aj v Markíze, tak s ním vyrazím dvere. Videl som staré troj-komorové okná, ktoré sa neskutočne rosili pri bežnej vlhkosti v byte. Majiteľ ich už ide vymeniť.

Keďže som tu dlho nebol, vrátim sa aj k diskusii o tepelnom moste žalúzii. Musím poopraviť moje nedávne vyjadrenie, kde som písal, že sa mi okna nikdy nerosili, ani keď som žalúzie nevyťahoval. Tento rok som si počas najväčších zím všimol v kuchyni malý úzky orosený pásik na spodnej časti mojich okien. Samozrejme, že som hneď povytiahol žalúzie asi o 10cm, no okno sa rosilo aj po týždni naďalej. Podotýkam, že v kuchyni mi radiatory nekúria, nakoľko tam mám dostatočne teplo. "Tepelný most žalúzii", ktorý popisoval Najag tam teda určite nebude. Keďže mi to nedalo odmeral som teplotu skla a už iba dotykom prstu som zistil, že spodná časť skla je o pár stupňov chladnejšia ako zvyšná časť. Je tam teda evidentný tepelný most, spôsobený hliníkovým rámčekom, ktorý ochladzuje spodnú časť okna. Nie je to však tepelný most žalúzii. Ich povytiahnutie spôsobí iba to, že povrch v spodnej časti okna bude prúdením teplého vzduchu lepšie ohrievaný, zvyši sa jeho povrchová teplota a okno sa prestane rosiť. U mňa to však nefunguje, nakoľko nekúrim.

Ponaučenie: aby sa okna nerosili, je treba dve veci, čo najnižšiu vlhkosť v byte a čo najkvalitnejšie okna. Nestačí iba vetrať. Nekupoval som nové okná, aby som neustále vetral, dokonca viac, ako by sa žiadalo.
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

220870 Pozri príspevok
U takýchto okien nemôžete čakať nič iné len ,že sa budú rosiť.Evidentne bolo použité "obyčajné "sklo výplň suchý vzduch.Klasický príklad podvodu,zavádzania a klamania zákaznika.Ak máte od nich zmluvu cenovú ponuku skúste to zoskenovať a zavesiť sem na poradu,budeme múdrejší.
... pozerala som zmluvu, je tam napisane IZOLACNE DVOJSKLO
0 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

Co si myslite o tomto? Okna sa nam rosia, sialene a v case velkej zimy, to dokaze zamrznut z nutra!

Vonkajsia teplota (-20 st C)
Teplota v miestnosti (+20 st C)

Okna by mali byt "5 komorové, u=1,1".

Foto:




0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

anonym222 Pozri príspevok
"Tepelný most žalúzii", ktorý popisoval Najag tam teda určite nebude. Keďže mi to nedalo odmeral som teplotu skla a už iba dotykom prstu som zistil, že spodná časť skla je o pár stupňov chladnejšia ako zvyšná časť. Je tam teda evidentný tepelný most, spôsobený hliníkovým rámčekom, ktorý ochladzuje spodnú časť okna. Nie je to však tepelný most žalúzii. Ich povytiahnutie spôsobí iba to, že povrch v spodnej časti okna bude prúdením teplého vzduchu lepšie ohrievaný, zvyši sa jeho povrchová teplota a okno sa prestane rosiť. U mňa to však nefunguje, nakoľko nekúrim.
heh zas ten tepelný most medzi teplým interiérom a studeným oknom spôsobený žalúziou, kde žalúzia akože ochladzuje okno (od teplého interiéru) a spôsobuje jeho orosovanie.
pozerám že najag to stále nevysvetlil, skoro som už na to aj zabudol
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ten prvý obrázok nedokážem určiť príčinu.Je to len veľmi malý výsek z fotto.Podľa popisu nieje možné aby z interiéru sklo zamrzalo.Druhý obrázok je tzv francúzke okno u týchto okien pokiaľ nemátepodlahové kúrenie je takéto rosenie normálne.odporúčam ak je to technicky rmožné namontovať pod okno konvertor.Ja mám tiež takéto okno ale v tej miestnosti kúrim cez zimu v kachlách.-Takýto problém nepoznám ani pri -20.Pre mňa nieje adôležté vedieť koľkokomorový profil máte.Dôležité je aký je hrubý 56-90mm.Ten váš čo je na fotke by som tipoval niekde okolo 65 mm 3 komorový.
jelalim Pozri príspevok
Co si myslite o tomto? Okna sa nam rosia, sialene a v case velkej zimy, to dokaze zamrznut z nutra!

Vonkajsia teplota (-20 st C)
Teplota v miestnosti (+20 st C)

Okna by mali byt "5 komorové, u=1,1".

Foto:




0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
mamina h. Pozri príspevok
... pozerala som zmluvu, je tam napisane IZOLACNE DVOJSKLO
Na tej fotografii čo je priložená k príspevku č70 je "bačova fujara" a nie izolačné dvojsklo 1,1(s prepáčením za výraz)si to trúfnem tvrdiť už len na základe farby skla.Zrejme vás sprosto oklamali.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
mamina h. Pozri príspevok
... pozerala som zmluvu, je tam napisane IZOLACNE DVOJSKLO
Jednoznačná reklamácia ak prevádzala montáž firma, ktorá Vám okná predala. Toto sklo, keby bol koef. 1,1 neexistuje aby sa orosovali tak ako na priložených fotografiách. Také 2-3 cm - budiš..lebo ozaj ten tepelný most je v každej miestnosti kde sa žije, kde sa dýcha..stačí,že sú v miestnosti kvety... ale toto čo máte vy ..nenachádzam slov.
0 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

220870 Pozri príspevok
Ten prvý obrázok nedokážem určiť príčinu.Je to len veľmi malý výsek z fotto.Podľa popisu nieje možné aby z interiéru sklo zamrzalo.
Prvy obrazok je klasice okno, pod ktorym je parapetna doska a pod nou je radiator.

Druhy je bakon, jedna cast pevna, druha otvaracia. Lad bol na vsetkych oknach v byte.(ked bolo vonku -20, teraz sa len rosia, kazde rano sa to vytrie handrou do sucha a vyvetra sa)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať