Zavrieť

Porady

Usporiadat
anny anny

anny je offline (nepripojený) anny

Sabadka Pozri príspevok
Musíte jej vydať nový platový dekrét so správne určeným funkčným platom. Rozdiel, ktorý vznikol nesprávne určeným platovým dekrétom, by ste mala dorovnať v nasledujúcej mzde, teda zamestnanec by mal rozdiel vrátiť. Ak zamestnanec súhlasí a podpíše Vám dohodu o zrážke zo mzdy rozdiel mu mzdárka strhne v mzde za mesiac jún. Ak nesúhlasí zamestnanec a dohodu o zrážke
vám nepodpíše (čo nie je povinný pretože on chybu nespôsobil) tak mu zraziť nemôžete nič, len zaplatiť mzdu na základe správne vypracovaného platového dekrétu.
Ďakujem za odpoveď. Keď vystavím nový platový dekrét a nebudem od nej žiadať aby tie prostriedky vrátila? Nemôže ma nikto napadnúť /kontrola, nejaký úrad atď?????/ Môžem to urobiť takto?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

anny Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. Keď vystavím nový platový dekrét a nebudem od nej žiadať aby tie prostriedky vrátila? Nemôže ma nikto napadnúť /kontrola, nejaký úrad atď?????/ Môžem to urobiť takto?
Keď budeš dávať zamestnancovi podpisovať nový platový dekrét daj mu podpísať aj dohodu o zrážke zo mzdy vo výške rozdielu a vysvetli mu, že si spravila chybu. V praxi sa to robilo týmto spôsobom a vždy zamestnanec pochopil situáciu a súhlasil so zrážkou.
Môže sa stať, že kontrola zistí vaše pochybenie a v tom prípade sa postupuje podľa zákona č.502/2001 Z.z. o finančnej kontrole a...
3 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

Mám nárok na smennosť, ak pracujem ako učiteľka v MŠ? Pričom sme Dve učiteľky, ktoré sa striedajú?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Prácou na zmeny sa rozumie ak sa na jednom pracovisku zamestnanci striedajú, pričom sú tam súbežne maximálne 1 hodinu.
0 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

No to sme, lebo pobyt vonku absolvujeme spolu a aj ich obed, ale pán starosta nám povedal že to bolo zrušené.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Stihnete pobyt vonku aj obed za hodinu? Aký máte pracovný čas (od-do)?
0 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

Nie to trvá dlhšie a v tom je problém? Pracovný čas je od 6:30 do 16:00 hod.
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

To je ten problém, že Ministerstvo školstva dá stanovisko, že máte nárok na príplatok za zmennosť nakoľko sa počíta základný úväzok pedagogického pracovníka, ale Ministerstvo práce zas hovorí, že nie je nárok, lebo pracovná doba je 7,5 hodiny a súbeh práce dvoch pedagogických pracovníkov je viac ako 1 hodina.
Tiež sme ten problém riešili .
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Ľubica2 Pozri príspevok
To je ten problém, že Ministerstvo školstva dá stanovisko, že máte nárok na príplatok za zmennosť nakoľko sa počíta základný úväzok pedagogického pracovníka, ale Ministerstvo práce zas hovorí, že nie je nárok, lebo pracovná doba je 7,5 hodiny a súbeh práce dvoch pedagogických pracovníkov je viac ako 1 hodina.
Tiež sme ten problém riešili .
A ako ste ho vyriešili ? MŠSR naozaj zastáva stanovisko k zmennosti učiteliek, že im príplatok patrí. Najviac ma zaráža, že keď už niekto takéto stanovisko vyhotovil, neuviedol svoje meno, možno mal na to dôvod.
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/O...t_ucitelov.pdf
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

No my sme písali na MŠSR a prišla nám v podobnom znení odpoveď. Po dohode s nadriadenými sme našim pedagogickým zamestnancom začali vyplácať príplatok za zmennosť.
0 0
Janka 52 Janka 52

Janka 52 je offline (nepripojený) Janka 52

Tak teda vy ste vyhoveli Min. školstva a porušili ste ZP - § 90 ods.2 - došlo k súbežnému výkonu práce zamestnancov nadväzujúcich zmien - keď spolu robia viac ako 1 hodinu.
Čo by na to Min. práce a soci vecí?
Naposledy upravil Janka 52 : 17.09.10 at 10:14
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
Dobrý deň,
prečítala som si predchádzajúce príspevky, ale keďže stále v tom nemám jasno, prosím o radu.
V ZUŠ pracuje učiteľka zaradená do 31.10.2009 do 11. triedy. Od 1.11.2009 je zaradená je 9.tr. ako nekvalifikovaná, rozdiel vo funkčnom plate sa riešil osobným príplatkom, čiže zostal nezmenený. V súčasnosti riaditeľ kvôli nedostatku financií osobné príplatky zrušil, plat sa jej tým pádom zníži. Je to v súlade so zákonom? Ona tvrdí, že nie, on áno. Prosím uviesť aj odvolávku na príslušný paragraf. Ako by mal vyzerať nový platový dekrét? Ak bol doplatok robený cez osobný príplatok, je potrebné uvádzať na dekrét § 32 b)? Vopred ďakujem za pomoc a odobornú radu.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
nadka1 Pozri príspevok
Dobrý deň,
prečítala som si predchádzajúce príspevky, ale keďže stále v tom nemám jasno, prosím o radu.
V ZUŠ pracuje učiteľka zaradená do 31.10.2009 do 11. triedy. Od 1.11.2009 je zaradená je 9.tr. ako nekvalifikovaná, rozdiel vo funkčnom plate sa riešil osobným príplatkom, čiže zostal nezmenený. V súčasnosti riaditeľ kvôli nedostatku financií osobné príplatky zrušil, plat sa jej tým pádom zníži. Je to v súlade so zákonom? Ona tvrdí, že nie, on áno. Prosím uviesť aj odvolávku na príslušný paragraf. Ako by mal vyzerať nový platový dekrét? Ak bol doplatok robený cez osobný príplatok, je potrebné uvádzať na dekrét § 32 b)? Vopred ďakujem za pomoc a odobornú radu.
Už v platovom dekréte vystavenom k 1.11.2009 mal byť doplatok k platu riešený § 32 b), ak bol doplatok riešený formou osobného príplatku tak to nie je najšťastnejšie riešenie. Ak však to riaditeľ riešil týmto spôsobom, tak nemôže odňať celkový osobný príplatok ale len rozdiel medzi doplatkom a osobným príplatkom. Zrozumiteľnejšie a zjednodušene. : jej tarifný plat+zvýšenie tarifného platu podľa nového zaradenia nemôže byť nižší ako boli tieto zložky platu pred 1.11.2009, osobný príplatok je nenároková položka, a doplatok k platu sa vykonáva cez § 32b na platovom dekréte dovtedy, kým sa jej plat nedorovná.
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
Ďakujem pekne za odpoveď, čiže pri vzájomnej konfrotácii učiteľky a riaditeľa pravdu má učiteľka, prosím potvrdiť.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
nadka1 Pozri príspevok
Ďakujem pekne za odpoveď, čiže pri vzájomnej konfrotácii učiteľky a riaditeľa pravdu má učiteľka, prosím potvrdiť.
Pravda je niekde v strede. Odobratím osobného príplatku v žiadnom prípade nemôže byť zamestnanec ukrátený o zákonom stanovený plat. Ak riaditeľ zvolil netradičný a svojim spôsobom nezákonný spôsob dorovnávania platu formou osobného príplatku, tak teraz ten osobný príplatok musí nechať zachovaný do doby, kým sa rozdiel medzi starým a novým zaradením do platovej triedy nevyrovná. Zamestnancovi priznal osobný príplatok nie v zmysle § 10 zákona 553/2003 ale osobný príplatok využil na dorovnanie platu, na čo mal použiť §32b. Teraz v novom platovom dekréte napríklad s účinnosťou od 1.9.2010 sa už nemôže objaviť § 32b doplatok k platu, pretože toto je prechodné ustanovenie účinné k 1.11.2009. Ak nebol v platovom dekréte k dátumu 1.11.2009 teraz sa tam už objaviť nemá na základe čoho. Nemá to oporu v zákone.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Zdravím všetkých! Už dlhšie som v tejto „sekcii“ nebola, pretože ste mi však v minulosti veľmi pomohli , obraciam sa na Vás s prosbou o radu znova – problém, ktorý ma máta momentálne, je nasledovný:
Predstavte si zamestnanca, ktorý má t.č. „vyrovnanie“ (podľa § 32b ods.1) vo výške cca 100 eur, a ja by som chcela, aby v budúcnosti toto vyrovnanie už nemal (to vyrovnanie je také vysoké, že „bežným“ spôsobom, t.j. rokmi praxe + valorizáciou, sa tomuto zamestnancovi až do dôchodku zrejme nevynuluje). Potrebujem vedieť, akým spôsobom sa to dá dosiahnuť?
Ja som prišla len na takýto spôsob:
V 1. mesiaci mu zvýšim osobný príplatok do takej výšky, aby „vyrovnanie“ bolo už nulové, a v nasledujúcom 2. mesiaci mu osobný príplatok znížim (je jedno, o koľko) – tým pádom v treťom (a už ani v žiadnom ďalšom) mesiaci už nárok na vyrovnanie mať nebude.
Je takáto úvaha správna??? Alebo sa to dá dosiahnuť aj inak? Ako? Ďakujem za Vaše nápady! Zimama
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

Janka 52 Pozri príspevok
Tak teda vy ste vyhoveli Min. školstva a porušili ste ZP - § 90 ods.2 - došlo k súbežnému výkonu práce zamestnancov nadväzujúcich zmien - keď spolu robia viac ako 1 hodinu.
Čo by na to Min. práce a soci vecí?
Je to diskutabilné ... súbežný výkon ... učiteľka v MŠ má v zmysle zákona pedagogickú činnosť cca 5,6 hod. a prípravnú činnosť 1,9 hod.. Tzn. deťom sa venuje 5,6 hod. a zbytok času si robí prípravu na ďalší deň. Ak je MŠ otvorená od 6.30 do 17.30 hod. t.j. 11 hodín, tak k súbežnému výkonu práce t.j. pedagogickej činnosti sa nevenujú dlhšie ako 1 hodinu naraz dvaja zamestnanci.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Zimama Pozri príspevok
Zdravím všetkých! Už dlhšie som v tejto „sekcii“ nebola, pretože ste mi však v minulosti veľmi pomohli , obraciam sa na Vás s prosbou o radu znova – problém, ktorý ma máta momentálne, je nasledovný:
Predstavte si zamestnanca, ktorý má t.č. „vyrovnanie“ (podľa § 32b ods.1) vo výške cca 100 eur, a ja by som chcela, aby v budúcnosti toto vyrovnanie už nemal (to vyrovnanie je také vysoké, že „bežným“ spôsobom, t.j. rokmi praxe + valorizáciou, sa tomuto zamestnancovi až do dôchodku zrejme nevynuluje). Potrebujem vedieť, akým spôsobom sa to dá dosiahnuť?
Ja som prišla len na takýto spôsob:
V 1. mesiaci mu zvýšim osobný príplatok do takej výšky, aby „vyrovnanie“ bolo už nulové, a v nasledujúcom 2. mesiaci mu osobný príplatok znížim (je jedno, o koľko) – tým pádom v treťom (a už ani v žiadnom ďalšom) mesiaci už nárok na vyrovnanie mať nebude.
Je takáto úvaha správna??? Alebo sa to dá dosiahnuť aj inak? Ako? Ďakujem za Vaše nápady! Zimama
Je aj takáto možnosť riešenia, vôbec by to nebolo nezákonná. Ale v skutočnosti sa takýmto riešením skreslia vo výkazoch osobné príplatky. Raz je to dorovnanie a ja nevidím dôvod nad tým špekulovať.
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

susann2 Pozri príspevok
Je aj takáto možnosť riešenia, vôbec by to nebolo nezákonná. Ale v skutočnosti sa takýmto riešením skreslia vo výkazoch osobné príplatky. Raz je to dorovnanie a ja nevidím dôvod nad tým špekulovať.
Vďaka za odpoveď! Je to neobvyklý prípad, ale máme svoje dôvody, prečo sa u daného zamestnanca potrebujeme "zbaviť" vyrovnania podľa §32b... a mne šlo hlavne o to, ako sa to dá spraviť zákonnou cestou. Zimama
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
Zimama Pozri príspevok
Vďaka za odpoveď! Je to neobvyklý prípad, ale máme svoje dôvody, prečo sa u daného zamestnanca potrebujeme "zbaviť" vyrovnania podľa §32b... a mne šlo hlavne o to, ako sa to dá spraviť zákonnou cestou. Zimama
Zas nie je zákonná ako zákonná. Na jednej strane OK, je tá možnosť, na druhej strane osobný príplatok sa určuje podľa podmienok §10 ods.1 zákona 553. Keď si predstavím že som daný zamestnanec a jeden mesiac mi zvýšiš osobný príplatok, zrejme výrazne, ďalší mesiac mi ho výrazne znížiš a to bez toho, aby som robil niečo navyše, niečo mimoriadne, bude mi jasné, že Ti ide len o moje vyrovnanie. A aj keď to je z jedného pohľadu legálne, porušíš môj zákonný nárok a pekne krásne si nájdem šikovného právnika a je možné, že docielim neplatnosť Tvojich krokov. Pozor na to! Preto, aj keď nepoznám motívy, súhlasím so susann, s jej posledou vetou.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať