Zavrieť

Porady

Obojstanné výkazy v SP

Pracovníčka sociálnej poisťovne mi vrátila mesačné výkazy, ktoré som si vytlačila na jeden list, teda obojstanne (na prvú stranu mes. výkaz, na stranu druhú som dala prílohu). Vraj sa s tak zle vypracovaným a nehoráznym výkazom ešte nestretla! Na druhej strane musia byť vysvetlivky! Ináč výkaz bol spracovaný dobre. Výpočet bol v poriadku a taktiež aj údaje o zamestnancoch a zamestnávateľovi boli dobré. Stretli ste sa s niečim podobným? Postupovala správne?
Naposledy upravil Janiela : 13.09.05 at 17:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Ja som to tak tiež zasielala ...poštou.. a ani raz sa mi to nevrátilo...ale ved oni musia buzerovať.. to nevieš?

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Ja viem, že zbožňujú sa hrať na náramne dôležitých. Výkazy dávam vždy len oproti podpisu a osobne, pretože oni aj radi strácajú. Aj teraz mám prípad, že nemajú v istej firme odhlášku zamestnanca. Ale to s tými výkazmi ma dojalo. Nie žeby som šetrila papierom. Ako mám chápať, že prvý pracovník to zoberie (pretože on je len "zberač a nič ho nezaujíma)", druhý to vráti (lebo je drzý) a tretí sa čuduje tomu druhému, čo vyvádza?

    stonozka je offline (nepripojený) stonozka

    stonozka
    obojstranne nafotené výkazy sa nedajú skenovať, preto Vám to vrátiloa pracov-níčka v SP a musia sa ručne nahrávať. Na výkazy sa lepia čiarové kódy a potom sa skenujú a sú v systéme behom dvoch dní. A prefotené výkazy sa musia ručne nahrať a sú v systéme možno až o týždeň. Je to kvôli II. pilieru. Tie sumy do DSS si systém ťahá podľa RČ z výkazov.

    Obojstanné výkazy v SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.