Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane

Dobrý deň! Od októbra 2009 som nezamestnaná a do konca roka som poberala len podporu v nezamestnanosti, príjem som mala len od toho jedného zamestnávateľa. Musím si DP podať sama, alebo môžem o ročné zúčtovanie dane požiadať bývalého zamestnávateľa?
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

[QUOTE=carolain;1245220]
mzdarka renca Pozri príspevok
ak žiadaš o niečo ty, tak to samozrejme aj ty vyplníš, lebo za obsah zodpovedáš ty.

PS: ale DP mi mzdárka zamestnanca vypíše . Ano?
čo myslíš tým DP? Ak máš na mysli potvrdenie o výške príjmu zo závislej činnosti...., tak to áno.

Ak máš na mysli Daňové Priznanie, či máš na mysli RZP (ročné zúčtovanie dane)?

Na základe žiadosti ti zamestnávateľ - mzdárka vykoná RZD.
0 0
carolain carolain

carolain je offline (nepripojený) carolain

[QUOTE=mzdarka renca;1245224]
carolain Pozri príspevok

čo myslíš tým DP? Ak máš na mysli potvrdenie o výške príjmu zo závislej činnosti...., tak to áno.

Ak máš na mysli Daňové Priznanie, či máš na mysli RZP (ročné zúčtovanie dane)?

Na základe žiadosti ti zamestnávateľ - mzdárka vykoná RZD.
Problem je že neviem čo píšete nie som mzdárka bola som vždy len robotníčka. Myslela som si že žiadosť čo je tu prilepená, vytlačím, vypíšem a dám bývalému zamestnávateľovi, ktorý na základe tohoto tlačiva/žiadosti mi vykoná DP. Asi som sa zmýlila. Rzzp neviem čo s tým ?

čo všetko by som mala žiadať byvaleho zamestnávatela, aby som splnila náležitosti zákonov..........
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

[QUOTE=carolain;1245227]
mzdarka renca Pozri príspevok

Problem je že neviem čo píšete nie som mzdárka bola som vždy len robotníčka. Myslela som si že žiadosť čo je tu prilepená, vytlačím, vypíšem a dám bývalému zamestnávateľovi, ktorý na základe tohoto tlačiva/žiadosti mi vykoná DP. Asi som sa zmýlila. Rzzp neviem čo s tým ?

čo všetko by som mala žiadať byvaleho zamestnávatela, aby som splnila náležitosti zákonov..........
ak požiadaš zamestnávateľa - ide o ročné zúčtovanie dane, ak si budeš sama podávať - ide o daňové priznanie
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

ahojte, chcem sa spýtať, či sa niečo menilo na zozname príjmov /dávok/, ktoré sa na účely uplatnenia si odp. položky na manželku nepovažujú za príjem tejto manželky. Nemá niekdo po ruke ten zoznam?
Dik
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Dobrý deň.Zapojím sa aj ja s prosbou.Som na PN od 2.2.2009 a 17.2.2009 mi skončila pracovná zmluva na dobu určitú.PN trvá.Zamestnávateľ mi už poslal doklad o príjme zo závislej činnosti.Musím si podať DP sama alebo môžem požiadať bývalého zamestnávateľa?Je treba priložiť aj doklad od Sociálnej poisťovne o vyplatených nemocenských dávkach?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

rozborova Pozri príspevok
Dobrý deň.Zapojím sa aj ja s prosbou.Som na PN od 2.2.2009 a 17.2.2009 mi skončila pracovná zmluva na dobu určitú.PN trvá.Zamestnávateľ mi už poslal doklad o príjme zo závislej činnosti.Musím si podať DP sama alebo môžem požiadať bývalého zamestnávateľa?Je treba priložiť aj doklad od Sociálnej poisťovne o vyplatených nemocenských dávkach?
Ak to bol tvoj posledný zamestnáv,. tak ho požiadať môžeš, ale môžeš si DP podať aj sama, doklad o ND k nemu neprikladáš.
0 0
tttt tttt

tttt je offline (nepripojený) tttt

Môže o ročné zúčtovanie požiadať zamestnanec, ktorý mal v r. 2009 živnosť, ale žiadne príjmy z podnikania, ani iné okrem závislej činnosti za celý rok nemal? Živnosť mal prerušenú, ale len 1/2 roka.
0 0
andrea palcova andrea palcova

andrea palcova je offline (nepripojený) andrea palcova

už čoskoro mamičkou :)
Keďže v žiadosti o ročné zúčtovanie dane zamestnanec prehlasuje, že nepoberal okrem zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti iné zdaniteľné príjmy, tak si myslím že môže. Ak sa mýlim, opravte ma. V prílohe prikladám aj vzor žiadosti, možno niekomu pomôže
0 0
tttt tttt

tttt je offline (nepripojený) tttt

Ďakujem za názor, tiež si myslim, že dôležitý je príjem, nie "vlastníctvo" živnosti.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Môžem zamestnankyni urobiť RZ ak končí 20.1.2010. Teda myslím, že ano, žiadosť mi určite stihne dať, ale ako to potom s ňou zúčtujem? Napríklad keď bude mať nedoplatok, už jej to nebudem môcť strhnúť z výplaty.
0 0
jv245 jv245

jv245 je offline (nepripojený) jv245

prosim Vas o radu... ak som podavala dodatocne danove priznanie za rok 2008 v januari 2010, z ktoreho mi vznikla povinnost platit od 1.1.2009 odvody... musim na zaklade dodatocneho danoveho priznania doplatit odvody za obdobie 1.1.2009 - januar 2010? vopred dakujem za odpoved...
0 0
Airam25 Airam25

Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
Pekny den,prosim vas poradte mi-
1./ Kto je povinny urobit zamestnancovi RZD za rok 2009 ak u svojho posledneho zamestnavatela pracuje len od 1.12.2009??
Do 31.07.2009 mal ineho zamestnavatela,potom neviem asi UP.Ake potvrdenia mam od neho žiadať okrem potvrdenia o prijme od predchadzajuceho zamestnavatela, ak by som RZD mala robit ja(mzdar posledneho ZĽ)

2./Kto je povinny urobit RZZP za rok 2009 zamestnancovi ak ukoncil svoj Prac.pomer 30.11.2009 a od 1.12.2009 ma ineho Z-ľa? Ake tlacivo mu vystavit k RZZP(k prac.pomeru do 30.11.2009)?? Dakujem
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Airam25 Pozri príspevok
Pekny den,prosim vas poradte mi-
1./ Kto je povinny urobit zamestnancovi RZD za rok 2009 ak u svojho posledneho zamestnavatela pracuje len od 1.12.2009??
Do 31.07.2009 mal ineho zamestnavatela,potom neviem asi UP.Ake potvrdenia mam od neho žiadať okrem potvrdenia o prijme od predchadzajuceho zamestnavatela, ak by som RZD mala robit ja(mzdar posledneho ZĽ)
ak ta o to požiada mala by si spravit ty,potrebuješ potvrdenia o preddavkoch od predch.zamestnávatelov za rok 2009
2./Kto je povinny urobit RZZP za rok 2009 zamestnancovi ak ukoncil svoj Prac.pomer 30.11.2009 a od 1.12.2009 ma ineho Z-ľa? Ake tlacivo mu vystavit k RZZP(k prac.pomeru do 30.11.2009)?? Dakujem
ty mu už nemôžeš spravit RZZP nakolko v čase podania žiadosti už nie je vašim zamestnancom,vydáš mu na základe jeho žiadosti potvrdenie o preddavkoch na ZP za rok 2009
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

brikina Pozri príspevok
ahojte, chcem sa spýtať, či sa niečo menilo na zozname príjmov /dávok/, ktoré sa na účely uplatnenia si odp. položky na manželku nepovažujú za príjem tejto manželky. Nemá niekdo po ruke ten zoznam?
Dik
posuvam...
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Pôvodca textu príspevku: brikina Pozri príspevok
ahojte, chcem sa spýtať, či sa niečo menilo na zozname príjmov /dávok/, ktoré sa na účely uplatnenia si odp. položky na manželku nepovažujú za príjem tejto manželky. Nemá niekdo po ruke ten zoznam?
Dik


brikina Pozri príspevok
posuvam...
Na účely uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 3 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov na manželku sa za vlastný príjem manželky považuje jej vlastný príjem, znížený o zaplatené poistné a príspevky, ktoré manželka v príslušnom zdaňovacom období bola povinná zaplatiť.

Do vlastného príjmu manželky sa nezahŕňa daňový bonus, štátne sociálne dávky a štipendium poskytované študujúcim sústavne sa pripravujúcim na budúce povolanie.

Podľa tohto ustanovenia sa do vlastného príjmu manželky zahŕňa príjem zo závislej činnosti a tiež materské. Do tohto príjmu sa nezahŕňa napríklad rodičovský príspevok, ktorý je štátnou sociálnou dávkou.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

brikina Pozri príspevok
ahojte, chcem sa spýtať, či sa niečo menilo na zozname príjmov /dávok/, ktoré sa na účely uplatnenia si odp. položky na manželku nepovažujú za príjem tejto manželky. Nemá niekdo po ruke ten zoznam?
Dik
Do vlastného príjmu manželského partnera sa na tieto účely nezahŕňajú :
  • daňový bonus
  • zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť
  • štipendium pri sústavnej príprave na povolanie
  • štátne sociálne dávky (rodičovský príspevok, príspevok pri narodení dieťaťa, odmena pestúna, príspevok na pohreb, prídavok na dieťa, vianočný príspevok)
  • zamestnanecká prémia (od 1.1.2009)
Naďalej platí, že do vlastného príjmu manželského partnera sa zahŕňajú hrubé príjmy, znížené o zaplatené poistné a príspevky, ktoré bol manželský partner povinný platiť; nezáleží na tom, či ide o príjmy zdaniteľné alebo o príjmy oslobodené od dane. Do vlastného príjmy sa na tieto účely započítavajú napr. starobný a invalidný dôchodok, nemocenské dávky, OČR, materské, podpora v nezamestnanosti. peňažný príspevok za opatrovanie, peňažný príspevok za obstaranie pomôcky, príspevok na bývanie. náhrada príjmu počas práceneschopnosti, vyplácaná zamestnávateľom, štipendia doktorandov a pod.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>



<o:p> </o:p>
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

psps Pozri príspevok
Môžem zamestnankyni urobiť RZ ak končí 20.1.2010. Teda myslím, že ano, žiadosť mi určite stihne dať, ale ako to potom s ňou zúčtujem? Napríklad keď bude mať nedoplatok, už jej to nebudem môcť strhnúť z výplaty.
prosím poraďte, mám takých troch. Jednému vychádza nedoplatok a dvom preplatok. Ako to zúčtovať, keď už nebudú mať výplatu?
0 0
11danny99 11danny99

11danny99 je offline (nepripojený) 11danny99

Zdravím, prosím Vás o radu lebo si niesom istý. Ak mám klienta ktorý je zamestnaný vo svojej sro v ktorej je konateľom a spoločníkom, tak tiež si môže urobiť (požiadať svoju účtovníčku) aby mu urobila RZ? V pracov. pomere bol od 1.1.2009 do konca júna u jednej firmy a v mesiaci júl si založil sro. Júl, august si platil dobrovoľne ZP nebol ani nahlásený na ÚPráce a od septembra sa zamestnal vo svojej sro.
1. Podľa mňa ak je tam zamestnaný tak je FO?
2.A má nárok na daňový bonus na dieťa aj za tie mesiace 7,8 kedy nebol nezamestnaný - iba konateľom sro?
3. a poslednú otázku má nárok na zamestnaneckú prémiu? Ďakujem pekne
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Vrátili mi z DÚ "PREHĽAD o zraz..pred." lebo nebol vyplnený na ich originále ale vytlačený z programu v ktorom robím výplaty. Musím vyplńovať len originálne tlačiva z Daňového úradu ako je napr. Hlásenie, Prehĺad, atď.? Veď program mi vytlačí to isté tlačivo. Nevidím v tom rozdiel, alebo sa mylím?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

MarcelkaT Pozri príspevok
Vrátili mi z DÚ "PREHĽAD o zraz..pred." lebo nebol vyplnený na ich originále ale vytlačený z programu v ktorom robím výplaty. Musím vyplńovať len originálne tlačiva z Daňového úradu ako je napr. Hlásenie, Prehĺad, atď.? Veď program mi vytlačí to isté tlačivo. Nevidím v tom rozdiel, alebo sa mylím?
Čítaj, čo na to hovorí DR SR:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...laciva1209.pdf
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať