Zavrieť

Porady

Nove rozdelenie podiel priestoru na spoločných častiach a spoločných zariadeniach

Ahojte,
potreboval by som radu ktora institucia, organizacia, ...??? riesi nove rozdelenie a prepocet podielov na spolocnych priestoroch a zariadeniach??
Na katastri mi pani povedala ze oni to neriesia, len vklad a spravca bytovky nema ani sajnu. Miesto bytovky je Kosice1.
Dakujem pekne
Usporiadat
brani brani

brani je offline (nepripojený) brani

vdaka za radu,
ja mam dost jasno aj v hlave aj v dome ked to chcem realizovat, to ci mam alebo nemam hlasovat som myslel tak ze ja som na jednom brehu ako stavebnik a zaroven vlastnik, na druhom brehu su ostatny ludia bud za alebo proti mne, preto som dal tuto otazku.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Samozrejme, že hlasuješ aj ty, veď si tiež členom spoločenstva. Tvoj hlas môže rozhodnúť.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

brani Pozri príspevok
vdaka za radu,
ja mam dost jasno aj v hlave aj v dome ked to chcem realizovat, to ci mam alebo nemam hlasovat som myslel tak ze ja som na jednom brehu ako stavebnik a zaroven vlastnik, na druhom brehu su ostatny ludia bud za alebo proti mne, preto som dal tuto otazku.
Ako stavebník, investor nemôžeš hlasovať. Ako vlastník? Musíš. Je to tvoje právo aj povinnosť.

182/1993, § 14, odsek 1


(1) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo a povinnosť zúčastňovať sa na správe domu a hlasovaním rozhodovať ako spoluvlastník o spoločných častiach domu a spoločných zariadeniach domu, spoločných nebytových priestoroch, príslušenstve a pozemku na schôdzi vlastníkov. Oznámenie o schôdzi vlastníkov musí byť v písomnej forme doručené každému vlastníkovi bytu alebo nebytového priestoru v dome minimálne päť dní pred dňom konania schôdze. Výsledok hlasovania oznamuje ten, kto schôdzu vlastníkov alebo zhromaždenie zvolal, a to do piatich pracovných dní od konania schôdze vlastníkov alebo zhromaždenia spôsobom v dome obvyklým.
Naposledy upravil sito : 17.10.10 at 21:47
0 0
brani brani

brani je offline (nepripojený) brani

dakujem pekne za prispevky,
den D je tu a hodina H sa blizi, dufam ze to odhlasujeme, zatial to vyzera veeeelmi dobre, ale nekricim hop kym nepreskocim.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

HOP???
0 0
brani brani

brani je offline (nepripojený) brani

ee, nebolo nas 2/3, vidim ze takto to asi nepojde, dost vela ludi v bytovke len prenajima byty, a vyzera to tak ze schodze ich nezaujimaju, aj ked sa so mnou dohodli ze pridu, takze pokus c.2 bude aj so splnomocnením od ludi ktory nepridu na najblizsiu schodzu.
Musí mať splnomocnenie aj uradne overeny podpis??
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

brani Pozri príspevok
ee, nebolo nas 2/3, vidim ze takto to asi nepojde, dost vela ludi v bytovke len prenajima byty, a vyzera to tak ze schodze ich nezaujimaju, aj ked sa so mnou dohodli ze pridu, takze pokus c.2 bude aj so splnomocnením od ludi ktory nepridu na najblizsiu schodzu.
Musí mať splnomocnenie aj uradne overeny podpis??
Ano
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

brani Pozri príspevok
ee, nebolo nas 2/3, vidim ze takto to asi nepojde, dost vela ludi v bytovke len prenajima byty, a vyzera to tak ze schodze ich nezaujimaju, aj ked sa so mnou dohodli ze pridu, takze pokus c.2 bude aj so splnomocnením od ludi ktory nepridu na najblizsiu schodzu.
Musí mať splnomocnenie aj uradne overeny podpis??
Áno, splnomocnenie musí byť úradne overené:
Par. 14 zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov
5) Za každý byt a nebytový priestor v dome má vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome alebo spoluvlastníci jeden hlas pripadajúci na ich byt alebo nebytový priestor v dome. Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome môže písomne, s úradne overeným podpisom, splnomocniť inú osobu, aby ho na schôdzi vlastníkov zastupovala. Súčasťou splnomocnenia môže byť aj príkaz, ako má splnomocnenec hlasovať pri konkrétnych otázkach. Splnomocnená osoba sa originálom splnomocnenia preukazuje na začiatku schôdze rade alebo zástupcovi vlastníkov.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Mária27 Pozri príspevok
Hlasuješ.
Prečo by si nemal hlasovať? Vari s tým ako vlastník bytu nesúhlasíš? Nie je to divné, je to normálne. Veď aj poslanci chodia voliť sami seba. Aj prezidenti.
Nikde som nevidel, nepočul, nečítal, že poslanci volia seba. Aj prezidenti.

Každý volič dáva hlas kandidátovi, ak je volič, kandidát, môže dať hlas sebe, ale nemusí. Poslancom, Prezidentom sa stáva ten, kto má najviac hlasov. U prezidenta môže byť aj druhé kolo, a tam už jeden z dvoch bude mať väčšinu.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

brani Pozri príspevok
ee, nebolo nas 2/3, vidim ze takto to asi nepojde, dost vela ludi v bytovke len prenajima byty, a vyzera to tak ze schodze ich nezaujimaju, aj ked sa so mnou dohodli ze pridu, takze pokus c.2 bude aj so splnomocnením od ludi ktory nepridu na najblizsiu schodzu.
Musí mať splnomocnenie aj uradne overeny podpis??
Tak si to ujasní v hlave aj v dome. Vieš kto asi na schôdzu príde, vieš kto je proti a kto za. Požiadaj o zvolanie novej schôdze, ale najprv si zabezpeč dostatok hlasov. Prípadne požiadaj dve tretiny vlastníkov o splnomocnenie, úradne overené, zaplať za nich poplatok, že môžeš za nich hlasovať ty, ešte lepšie ked na splnomocnení bude napísané ako máš hlasovať a za čo. Na schôdzi predlož kopije splnomocnení. Originály si ponechaj pre prípad

A potom bude hop.
1 0
brani brani

brani je offline (nepripojený) brani

No druhe kolo prebehne presne tak ako pises, bude ma to cosi stat naviac, pretoze ak ty co mi povedali ze pridu aj tak neprisli, tak pochybujem ze pridu niekde k notarovi aby uradne overil podpis, takze idem zhanat notara ktorý pojde so mnou za nimi.
0 0
brani brani

brani je offline (nepripojený) brani

Ahojte, ako vidim podla prveho prispevku co som tu dal cas riadne leti a znova poprosim o pomoc ak budete vediet. Schodza prebehla, vsetko OK, podal som to na kataster a po 2 mesiacoch mi prerusili konanie, lebo mam dolozit nejake veci a okrem toho stavebne povolenie alebo kolaudacne rozhodnutie. No lenze sranda je ta ze ja potrebujem najprv z katastra LV kde bude jasne ze plocha na ktoru idem stavat je uz moja a nie spolocna cast bytovky, tak som bol osobne na katastri, tak nie ze netreba kolaudacne ale treba znalecky posudok na rozostavanost stavby a bol u mna znalec a vysledok je ten ze mi nemoze spravit znalecky posudok na nieco co nieje, pretoze znalecky moze dat len na rozostavanu stavbu ktora tym padom musi mat stavebne povolenie ktore nemam lebo na stavebnom urade chcu po mne LV. jaaaaaaaaaaaaaaaj kruh sa uzavrel a mozem v nom kruzit dookola. Ma niekto nejaky napad?? sem s nim.
Dik
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať