Zavrieť

Porady

pravo zamestnanca - nahrada statneho sviatku?

hoy..

mal by som jednu otazku..moze zamestnavatel spravit to, ze pokial padne sviatok na nejaky pracovny den, tak tento den (cize 8 hodin) rozvrhne zamestnancovi do celeho mesiaca aby si to nahradil???

napriklad, zajtra, cize 6.januara je sviatok..do prace ist nemozem, lebo mi to zamestnavatel zakazal (argument? - nedostatok financnych prostriedkov na vyplatenie sviatocneho priplatku)..fajn, koho to trapi..lenze v inych firmach sa tento statny sviatok rata ako "sviatok neodpracovany, plateny"..ci sa mylim?..no, v tejto nemenovanej je to vsak inak..sice ma clovek pocas sviatku volno, avsak si tych osem hodin musi dopracovat pocas ostatnych dni..nie je to protizakonne??..co konkretne mam hladat hoci aj v kolektivnej zmluve, ze by na toto mal zamestnavatel pravo??..

vdaka za odpovede..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    satriani10 Pozri príspevok
    hoy..

    mal by som jednu otazku..moze zamestnavatel spravit to, ze pokial padne sviatok na nejaky pracovny den, tak tento den (cize 8 hodin) rozvrhne zamestnancovi do celeho mesiaca aby si to nahradil???

    napriklad, zajtra, cize 6.januara je sviatok..do prace ist nemozem, lebo mi to zamestnavatel zakazal (argument? - nedostatok financnych prostriedkov na vyplatenie sviatocneho priplatku)..fajn, koho to trapi..lenze v inych firmach sa tento statny sviatok rata ako "sviatok neodpracovany, plateny"..ci sa mylim?..no, v tejto nemenovanej je to vsak inak..sice ma clovek pocas sviatku volno, avsak si tych osem hodin musi dopracovat pocas ostatnych dni..nie je to protizakonne??..co konkretne mam hladat hoci aj v kolektivnej zmluve, ze by na toto mal zamestnavatel pravo??..

    vdaka za odpovede..
    Nerozumiem tvojej otázke. O akú prácu ide ?
    Pracovník je odmeňovaný mesačnou alebo hodinovou mzdou ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    satriani10 Pozri príspevok
    hoy..

    mal by som jednu otazku..moze zamestnavatel spravit to, ze pokial padne sviatok na nejaky pracovny den, tak tento den (cize 8 hodin) rozvrhne zamestnancovi do celeho mesiaca aby si to nahradil???

    napriklad, zajtra, cize 6.januara je sviatok..do prace ist nemozem, lebo mi to zamestnavatel zakazal (argument? - nedostatok financnych prostriedkov na vyplatenie sviatocneho priplatku)..fajn, koho to trapi..lenze v inych firmach sa tento statny sviatok rata ako "sviatok neodpracovany, plateny"..ci sa mylim?..no, v tejto nemenovanej je to vsak inak..sice ma clovek pocas sviatku volno, avsak si tych osem hodin musi dopracovat pocas ostatnych dni..nie je to protizakonne??. Je, je to v rozpore so ZP ..co konkretne mam hladat hoci aj v kolektivnej zmluve, ze by na toto mal zamestnavatel pravo??.. KZ nemôže byť v rozpore s právami daným Zákonom, v tomto príprade ZP.
    vdaka za odpovede..
    Odpovede v texte.
    Doplním, týka sa to len mesačne odmeňovaných zamestnancov.
    Naposledy upravil Tweety : 05.01.10 at 09:07

    satriani10 je offline (nepripojený) satriani10

    satriani10
    no, ide o mesacne odmenovanie v jednom z velkoobchodnych retazcov, takze asi tak..proste mne osobne to pripada byt padnute na hlavu..ale dik za nejake to echo..len som potreboval vediet, ze ci sa nemylim..teraz uz len porozmyslat nad tym, ze ako si to so zamestnavatelom vyjasnit aby nedoslo k prepusteniu..heh..

    este raz vdaka..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    satriani10 Pozri príspevok
    no, ide o mesacne odmenovanie v jednom z velkoobchodnych retazcov, takze asi tak..proste mne osobne to pripada byt padnute na hlavu..ale dik za nejake to echo..len som potreboval vediet, ze ci sa nemylim..teraz uz len porozmyslat nad tym, ze ako si to so zamestnavatelom vyjasnit aby nedoslo k prepusteniu..heh..

    este raz vdaka..
    Ak má mesačnú mzdu, sviatok je súčasťou mesačnej mzdy, náhrada mzdy mu nepatrí.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    január má 19 pracovných dní (dni voľna a sviatky sa do pracovných dní nerátajú), čiže za mesačnú mzdu je pracovník povinný odpracovať 19 dní, aby splnil normu.
    kopretinka 23.03.14 18:58 odstránil(a) z Porady

    pravo zamestnanca - nahrada statneho sviatku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.