Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia za 2009

Ahojte Poraďáci , práve som si na stránke DÚ prečítala usmernenie k uplatneniu zamestnan.prémie a jej výpočtu .V príkladoch sa uvádza aj podmienka že si zamestnanec nemôže súbežne uplatniť nezdaniteľnú časť aj zamestnan.prémiu .Pochopila som správne, že ak u nás podpísal vyhlásenie na nezdan.časti tak nemá nárok na zamestnan.prémiu ?
Alebo sa to týka len ak by si uplatňoval nezdani.častí na manžela/ku , alebo príspevky na doplnkové poistenie a sporenie a poistenie.
Ďakujem .
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

londay Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či ma zamestnanec nárok na zamestnaneckú prémiu ak ZD má nižší ako 4025,70, dosiahol požadovaný príjem pre nárok, ale bol od 26.06.2009 do 30.12.2009 PN ?
Ak áno aká bude výška zamestnaneckej prémie ?
Základ dane : 3003,73
zrazené preddavky: 197,76
Výpočet : 4025,70 - 3003,73 = 1021,97 * 0,19 = 194,17
vrátený preplatok na dani: 197,76 + 181,03 ( zametnanecká prémia )
Je tento výpočet správny?

Ďakujem.

áno má nárok na ZP, pretože splnil podmienku 6 kal. mesiacov v trvalom PP, ale keďže mal PN, ZP dostane len za tie mesiace v ktorých mal zdaniteľný príjem
za mesiac v ktorom bol celý mesiac PN - nedostane
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

truch Pozri príspevok
Príjem spĺňa, 6 mesiacov tiež, výpočet je správny
dostane ZP aj za tie mesiace keď mal celý mesiac PN? aj keď v ňom nemal zdaniteľný príjem?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

londay Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či ma zamestnanec nárok na zamestnaneckú prémiu ak ZD má nižší ako 4025,70, dosiahol požadovaný príjem pre nárok, ale bol od 26.06.2009 do 30.12.2009 PN ?
Ak áno aká bude výška zamestnaneckej prémie ?
Základ dane : 3003,73
zrazené preddavky: 197,76
Výpočet : 4025,70 - 3003,73 = 1021,97 * 0,19 = 194,17 max. výška 181,03
vrátený preplatok na dani: 197,76 + pomerná časť za každý mesiac, v ktorom bol nejaký príjem - pravdepodobne 6 mesiacov 90,51 € ( zametnanecká prémia )
Je tento výpočet správny?

Ďakujem.
v texte
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Timka1 Pozri príspevok
dostane ZP aj za tie mesiace keď mal celý mesiac PN? aj keď v ňom nemal zdaniteľný príjem?
Myslím že áno január-jún čiže 6 mesiacov mal príjmy. Odpočítateľnú položku má za celý rok preto má preplatok. Timka oprav ma ak sa mýlim, nechcela by som zle poradiť
Jasné ešte deleno 2 za 6 mesiacov, Tamila to napísala dobre, v tej rýchlosti som si to neuvedomila
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Tamila Pozri príspevok
v texte
aj som si mylsela, že za 6 mesiacov, ale mal PN do 30.12., tak neviem či náhodou ten jeden deň 31. nemal vyplatený
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

truch Pozri príspevok
Myslím že áno január-jún čiže 6 mesiacov mal príjmy. Odpočítateľnú položku má za celý rok preto má preplatok. Timka oprav ma ak sa mýlim, nechcela by som zle poradiť
ZP dostane len za mesiace v ktorých mal zdaniteľný príjem, ak bol celý mesiac PN, nemal v ňom zdan. príjem, čiže za ten mesiac mu nepatrí
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Timka1 Pozri príspevok
aj som si mylsela, že za 6 mesiacov, ale mal PN do 30.12., tak neviem či náhodou ten jeden deň 31. nemal vyplatený
To už musí byť posúdené pri výpočte, preto som dala pravdepodobne, podľa toho decembra to môže byť sedem.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Tamila Pozri príspevok
To už musí byť posúdené pri výpočte, preto som dala pravdepodobne, podľa toho decembra to môže byť sedem.
keď to nevychádzalo na víkend

veď počkáme čo napíše a uvidíme
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

truch Pozri príspevok
Myslím že áno január-jún čiže 6 mesiacov mal príjmy. Odpočítateľnú položku má za celý rok preto má preplatok. Timka oprav ma ak sa mýlim, nechcela by som zle poradiť
Jasné ešte deleno 2 za 6 mesiacov, Tamila to napísala dobre, v tej rýchlosti som si to neuvedomila
ak si uplatnuje zamestnaneckú prémiu nemôže mať nárok na NZČ 4025,70.
V tomto prípade mu lepšie bude uplatnit si NZČ ako zamestnaneckú prémiu.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Nutricia Pozri príspevok
ak si uplatnuje zamestnaneckú prémiu nemôže mať nárok na NZČ 4025,70.
V tomto prípade mu lepšie bude uplatnit si NZČ ako zamestnaneckú prémiu.
Lepšie je uplatniť si ZP, dostane naspäť aj daň.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Už dnes radšej nič nenapíšem, úplne som to zblbla, sorry
Máte pravdu
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

truch Pozri príspevok
Už dnes radšej nič nenapíšem, úplne som to zblbla, sorry
Máte pravdu
Dáška, to sa mi stáva veľmi často.
0 0
londay londay

londay je offline (nepripojený) londay

Ďakujem za odpoveď ale už som celá z toho zmätená :-) ten zamestnanec počas tej PN poberal príjem ale nepeňažného charakteru ( nie je to príjem súvisiaci s poskytnutím služobného vozidla na súkromné účely ) , započítava sa aj tento príjem,t.j. že ZP bude mať vyplatenú nielen za 6 mesiacov ale za celých 12 ?
Ďakujem
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

londay Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď ale už som celá z toho zmätená :-) ten zamestnanec počas tej PN poberal príjem ale nepeňažného charakteru ( nie je to príjem súvisiaci s poskytnutím služobného vozidla na súkromné účely ) , započítava sa aj tento príjem,t.j. že ZP bude mať vyplatenú nielen za 6 mesiacov ale za celých 12 ?
Ďakujem
započíta sa každý mesiac, v ktorom mal zamestnanec vyplatený zdanitelný príjem, čiže ak mal nepenažný príjem tak zarátaš aj ten mesiac nakolko je to zdanitelný príjem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať