Zavrieť

Porady

Myčka riadu

Už sa tu popreberali rôzne témy a porozdávali super rady a skúsenosti, ja by som chcela poznať váš názor na myčku riadu. Celkom vážne si ju plánujem kúpiť ( manžela postupne opatrne spracúvam), ale neviem, na čo všetko sa mám zamerať. že by mala byť triedy A, v tom mám jasno, na rozmere mi zatiaľ nezáleží, ale ako si mám vybrať na koľko súprav to má byť.....sú na 6,9.12....my sme doma štyria, piati. Ako ste spokojné vy- šťastné to majiteľky tejto super vecičky?
Usporiadat
Jendo Jendo

Jendo je offline (nepripojený) Jendo

Gabi03 Pozri príspevok
To má koľko ramien? (Riad = hrnce?)
Ja nemám ten vrchný kôš, ale mám také sklápacie "poličky" po bokoch horného koša, kde sa mi zmestia menšie šálky alebo šalátové misky. A ten nastaviteľný (u mňa) vrchný kôš je naozaj dobrý. Keď mám menej tanierov a poháre, dám ich do horného a zapnem len vrchné umývanie.
Riad - len lyžičky, vidličky, nože, varešky. ten vrchný kôš má fakt malú hĺbku takže nič iné tam nevojde. tie bočné v strednom koši máme - ale nepoužívame
0 0
Jendo Jendo

Jendo je offline (nepripojený) Jendo

Gabi03 Pozri príspevok
To má koľko ramien? (Riad = hrnce?)
Ja nemám ten vrchný kôš, ale mám také sklápacie "poličky" po bokoch horného koša, kde sa mi zmestia menšie šálky alebo šalátové misky. A ten nastaviteľný (u mňa) vrchný kôš je naozaj dobrý. Keď mám menej tanierov a poháre, dám ich do horného a zapnem len vrchné umývanie.

skúsil som vložiť obrázok umývačky, nie je to typ čo mám doma ale je tam vidno ten vrchný kôš. alebo pozri na www.miele.sk - na umývačky riadu a tam to je tiež vidieť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Gabi03 Pozri príspevok
To má koľko ramien? (Riad = hrnce?)
Ja nemám ten vrchný kôš, ale mám také sklápacie "poličky" po bokoch horného koša, kde sa mi zmestia menšie šálky alebo šalátové misky. A ten nastaviteľný (u mňa) vrchný kôš je naozaj dobrý. Keď mám menej tanierov a poháre, dám ich do horného a zapnem len vrchné umývanie.
Také umývačky s tromi vrstvami robí najmä Miele. Tam je ten vrchý kôš prispôsobený na príbory.

Tu si to môžeš pozrieť, ako to vyzerá:
http://www.miele.at/at/haushalt/produkte/4807_5041.htm
0 0
Zuzana210 Zuzana210

Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

My máme umývačku už cca 8 rokov, je to vážne skvelá vec. Sme traja a púšťame ju cca 2x za týždeň. Ale "periem" v nej väčšinou len taniere, poháre a príbory, lebo hrnce a panvice mi narúšajú zabehaný systém ukladania. Taniere a príbory sme si obstarali pre 12 osôb a lyžižiek do čaju a kávy máme pre istotu 24
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ja som sa konečne prepracovala k umývačke riadu. Na základe Vašich rád je 60 cm široká, AAA, má polovičný program, Aquastop - Whirpool. Tento týždeň by nám ju mali prísť zapojiť, tak som si chcela kúpiť prostriedky do umývačky. Zostala som tam bezradne stáť, lebo mi nebolo jasné, čo mám vlastne kúpiť. Mali tabletky 5 v1, 3 v 1, nejaké čističe umávačky riadu, len tabletky, ale pochopila som, že k nim musím kúpiť ešte ďalšie veci. Poraďte, čo je najlepšie, aby mi dobre umyla riady.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

To su vsetko marketingove sprostosti. Zalezi samozrejme od toho, aku mas tvrdu vodu. Problem ale je ze u nas ve vo vacsine velmi tvrda voda, vodarne ju neupravuju ako na zapade, preto tie 3 v jednom, 5 v jednom a.t.d. nefunguju.

Treba kupovat normalnu sol do zmekcovacieho zariadenia mycky. Je to obycajny NaCl, ibaze od jedlej soli predavanej ako potravina sa lisi tym, ze je skutocne cista, bez pridania jodu. Tieto ciste NaCl do mycky kupis v kazdej drogerii, ale ke to predrazene. Ak chces PODSTATNE usetrit, kup si 25 kg sacok do priemyselnych zmakcovacov vody, dostupne napr. v Culligan, ale videl som to i v Rakusku v Metre a pod.

Okrem toho potrebujes este do kazdeho prania specialny prasok alebo tabletu, ale ziadne 3 v jednom, cim lacnejsi tym lepsi.

Treti komponent je lestidlo, ktore sa pridava iba raz za niekolko tyzdnov. Odporucam nastavit davkovanie lestidla na minimum zo zdravotnych dovodov.

Dolezita poznamka - ak budes kupovat sol do mycky v malych baleniach v obchode, jeden z najbeznejsich vyrobkov tohto typu sa vola Calgonit, - nezamenit ho za Calgon, ktory ide do pracky!!!. Mnohe zeny uz takto odrovnali nove umyvacky riadu. Raz som bol v servise a mali tam hned dve taketo neopravitelne.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Dolezita poznamka - ak budes kupovat sol do mycky v malych baleniach v obchode, jeden z najbeznejsich vyrobkov tohto typu sa vola Calgonit, - nezamenit ho za Calgon, ktory ide do pracky!!!. Mnohe zeny uz takto odrovnali nove umyvacky riadu. Raz som bol v servise a mali tam hned dve taketo neopravitelne.[/quote]

Ďakujem za rady, aj môj muž nechcel kupovať tie 5 v 1, takže to vyskúšam tak ako to radíš ty, dúfam, že budem s umývačkou spokojná.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

JAJA11 Pozri príspevok
Ďakujem za rady, aj môj muž nechcel kupovať tie 5 v 1, takže to vyskúšam tak ako to radíš ty, dúfam, že budem s umývačkou spokojná.
Ručím, že budeš spokojná.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Zaujímalo by ma o koľko vám klesla spotreba teplej vody za mesiac pri umývačke riadu.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

liduska Pozri príspevok
Zaujímalo by ma o koľko vám klesla spotreba teplej vody za mesiac pri umývačke riadu.
To by aj mňa zujímalo a veľmi. Veď aj tie prísady sú dosť drahé. A minúť menej vody na úkor zdravia...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

liduska Pozri príspevok
Zaujímalo by ma o koľko vám klesla spotreba teplej vody za mesiac pri umývačke riadu.
Presne sa to nedá vyčísliť, Kto umýval ručne nehospodárnym spôsobom (pod tečúcou vodou), ten bude mať úsprou vyššiu. Ale obmedziť výhody umývačky riadu len preukázaním spotreby vody nie je správne. Dokonca si dovolím tvrdiť, že finančná úspora ani nie je markantná, možno žiadna, keby si započítala obstarávaciu cenu umývačky, plus k tomu náplne (soľ, zmäkčovač vody, tabletky či prášok, studenú vodu,...) v porovnaní len so spotrebou teplej vody a umývacieho prostriedku.

Ide skôr o pohodlie a kvalitné umytie riadu. Umývačka dokáže riad tak umyť, ako to ručne niekedy ani nedosiahneš, prípadne by to stálo veľa námahy (napr. začiernené konvice a šálky na čaj). Taktiež ide o úsporu času, ktorý by človek strávil pri dreze.

Asi málokomu napadne porovnať, koľko vody ušetrí tým, že má automatickú práčku a neperie v ruke. Každý to berie už automaticky ako súčasť domácnosti. Aj umývačku riadu treba takto chápať a nie sledovať, že kúpou "ušetrím XX litrov teplej vody".
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Presne tak, umyvacka nie je ani tak o uspore ako o komforte.

Samozrejme treba povedat, ze na aj niektore nevyhody. Napr. sa tam neda umyvat vsetok riad. (Napr. pribory s devenou ruckou, hlinikove veci a pod.). Navyse tiez vyzaduje istu udrzbu, cistenie sitok a pod.

Co sa tyka zdravotneho hladiska, je to diskutabilne, vela ludi v tom vidi riziko, ale dennodenny kontakt pokozky ruk so saponatmi tiez nie je zdravy.

Kazdopadne poznam vela ludi, ktori sa brania tomu kupit si prvu mycku, ale nepoznam ani jedneho, ktory by to olutoval potom, co sa rozhodol umyvacku kupit. To sa napr. neda povedat o mikrovlnke. Moj otec si mikrovlnku napr. s velkym nadsenim kupil a potom ju musel dat prec, pre problemy so zaludkom. On bol velmi citlivy na zaludok a dokazal aj v restauracii hned rozoznat, kde mu zohriali jedlo v mikrovlnke a kde nie. Vacsine ludi to ale samozrejme nevadi.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

misomiso Pozri príspevok
Presne tak, umyvacka nie je ani tak o uspore ako o komforte.

Samozrejme treba povedat, ze na aj niektore nevyhody. Napr. sa tam neda umyvat vsetok riad. (Napr. pribory s devenou ruckou, hlinikove veci a pod.). Navyse tiez vyzaduje istu udrzbu, cistenie sitok a pod.
Ja tam dávam aj také príbory, pokiaľ nie sú s lakovanými rúčkami.
0 0
Niafa Niafa

Niafa je offline (nepripojený) Niafa

Ja som si konečne kúpila umývačku Whirpool 60-tku so šiestym zmyslom. Tento týždeň mi ju len zapojili. A pred tým ako som ju zapla,. som dosť dlho maturovala nad návodom ako ju vlastne spustiť. Nejako sa mi to podarilo. Ale nevedela som nastaviť, či budem používať prášok, alebo tablety tuším 4v1 al. 3v1 al. nejak podobne. V návode bolo písané, že pred spustením to treba nastaviť tlačidlom štart, podržať niekoľko sekúnd a na display sa malo zobraziť OFF-prášok, al. aké tablety. Ja keď som to stlačila na display sa mi zobrazovali len čísla. Nepodarilo sa mi to nastaviť. Aj napriek tomu som spustila umývanie. Asi tam bolo niečo predvolené od výrobcu. Riad bol veľmi pekne umytý, ale hneď nebol úplne suchý. Ja som to potom otvorila a cez noc pekne vyschol. Prosím Vás, ak mi viete poradiť ako to nastaviť, budem veľmi rada. Používam prášok, leštidlo, soľ Calgonit. Ďakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Niafa Pozri príspevok
Ja som si konečne kúpila umývačku Whirpool 60-tku so šiestym zmyslom. Tento týždeň mi ju len zapojili. A pred tým ako som ju zapla,. som dosť dlho maturovala nad návodom ako ju vlastne spustiť. Nejako sa mi to podarilo. Ale nevedela som nastaviť, či budem používať prášok, alebo tablety tuším 4v1 al. 3v1 al. nejak podobne. V návode bolo písané, že pred spustením to treba nastaviť tlačidlom štart, podržať niekoľko sekúnd a na display sa malo zobraziť OFF-prášok, al. aké tablety. Ja keď som to stlačila na display sa mi zobrazovali len čísla. Nepodarilo sa mi to nastaviť. Aj napriek tomu som spustila umývanie. Asi tam bolo niečo predvolené od výrobcu. Riad bol veľmi pekne umytý, ale hneď nebol úplne suchý. Ja som to potom otvorila a cez noc pekne vyschol. Prosím Vás, ak mi viete poradiť ako to nastaviť, budem veľmi rada. Používam prášok, leštidlo, soľ Calgonit. Ďakujem.
Takéto nastavovanie je veľmi individuálne a závisí od konkrétneho typu umývačky. My nič také nastavovať nemusíme. Treba postupovať presne podľa návodu.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Niafa Pozri príspevok
Ja som si konečne kúpila umývačku Whirpool 60-tku so šiestym zmyslom. Tento týždeň mi ju len zapojili. A pred tým ako som ju zapla,. som dosť dlho maturovala nad návodom ako ju vlastne spustiť. Nejako sa mi to podarilo. Ale nevedela som nastaviť, či budem používať prášok, alebo tablety tuším 4v1 al. 3v1 al. nejak podobne. V návode bolo písané, že pred spustením to treba nastaviť tlačidlom štart, podržať niekoľko sekúnd a na display sa malo zobraziť OFF-prášok, al. aké tablety. Ja keď som to stlačila na display sa mi zobrazovali len čísla. Nepodarilo sa mi to nastaviť. Aj napriek tomu som spustila umývanie. Asi tam bolo niečo predvolené od výrobcu. Riad bol veľmi pekne umytý, ale hneď nebol úplne suchý. Ja som to potom otvorila a cez noc pekne vyschol. Prosím Vás, ak mi viete poradiť ako to nastaviť, budem veľmi rada. Používam prášok, leštidlo, soľ Calgonit. Ďakujem.
Ja tiež od soboty umývam na umývačke, takej istej ako ty. Ten návod je naozaj geniálny, tiež som s ním mala problémy, ja som sa rozhodla pre tablety, ale asi vyskúšam aj prášok. Tiež som nadšená ako to ten riad umyje, ale už sa mi podarilo aj zlepiť lyžičky a potom sa mi umyli zle. Ale inak všetko v pohode. Už sa začínajú zapájať aj ostatní členovia rodiny.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Niafa,riad po otvorení umývačky by mal byť suchý,na podoru sušenia ak aj používaš tabletky treba do nádržky pridávať aj leštidlo.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ale z mojej skúsenosti dlhoročnej , veci z plastov neuschnú dobre. A doporučujem tablety 5v1.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja používam obyčajné tablety a vždy je všetko dobre umyté. Okrem toho používam aj leštidlo aj soľ, tak mi pripadá zbytočné používať xv1 tablety
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

vikinka Pozri príspevok
Niafa,riad po otvorení umývačky by mal byť suchý,na podoru sušenia ak aj používaš tabletky treba do nádržky pridávať aj leštidlo.
Mne tiež riad neuschne dobre, nechávam ho v umývačke až do rána a až potom ho vyťahujem. Mám v umývačka aj soľ, aj leštidlo a dávam tabletu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať