Zavrieť

Porady

Myčka riadu

Už sa tu popreberali rôzne témy a porozdávali super rady a skúsenosti, ja by som chcela poznať váš názor na myčku riadu. Celkom vážne si ju plánujem kúpiť ( manžela postupne opatrne spracúvam), ale neviem, na čo všetko sa mám zamerať. že by mala byť triedy A, v tom mám jasno, na rozmere mi zatiaľ nezáleží, ale ako si mám vybrať na koľko súprav to má byť.....sú na 6,9.12....my sme doma štyria, piati. Ako ste spokojné vy- šťastné to majiteľky tejto super vecičky?
Usporiadat
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
BOSCH je kvalitnejsia a lepsia, zisti si len dostupnost servisu a ND, v tom je asi lepsi WHIRLPOOL, aspon v nasom regione. Kazdy predajca Ti bude tvrdit, ze servis a ND nie je problem. Vyskusaj ich. Pridi do obchodu a povedz, ze mas 5 rokov staru umyvacku takeho typu. aky oni predavaju a chces na nu nejaku konkretnu suciastku. Potom uvidis aky je to problem. Ak Ta budu posielat a odporucat na inych a ti zase niekam inam a vsetci dohromady Ta budu presviedcat, aby si kupila novy lepsi typ, nekupuj od nich nic. Kludne ich nechaj aby Ti tu vec objednali a ked Ti ju ukazu povedz im pravdu, ze ich len skusas. Nedaj sa oblafnut ich sladkymi recami.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

dad111 Pozri príspevok
BOSCH je kvalitnejsia a lepsia, zisti si len dostupnost servisu a ND, v tom je asi lepsi WHIRLPOOL, aspon v nasom regione. Kazdy predajca Ti bude tvrdit, ze servis a ND nie je problem. Vyskusaj ich. Pridi do obchodu a povedz, ze mas 5 rokov staru umyvacku takeho typu. aky oni predavaju a chces na nu nejaku konkretnu suciastku. Potom uvidis aky je to problem. Ak Ta budu posielat a odporucat na inych a ti zase niekam inam a vsetci dohromady Ta budu presviedcat, aby si kupila novy lepsi typ, nekupuj od nich nic. Kludne ich nechaj aby Ti tu vec objednali a ked Ti ju ukazu povedz im pravdu, ze ich len skusas. Nedaj sa oblafnut ich sladkymi recami.
5 rokov je dosť na to, aby sa do predaja dostali nové typy. To potom nech si zistí staršie modely.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

teraz som pozerala takúto, len neviem, či by bola dobrá:
BOSCH SGU46M55EU
trieda spotreby energie: A
trieda účinnosti umývania: A
trieda účinnosť sušenia: A
3+1 auto program: auto 55- 65°C, Eco 50°C, rýchly 45°C, predumytie
auto 3in1 - automatické prispôsobenie umývaciemu prostriedku
spotreba v programe Eco 50°C: wl. energia: 0,95 kWh, voda: 12l
AuaSenzor III
výmenník tepla
prietokový ohrievač
technika striedavého umývania
regeneračná elektronika
AquaStop so zárukou
elektronická časová predvoľba 1-19 hod.
elektronický ukazovateľ zbytkového času v minútach
elektronické ukazovatele nedostatku soli a leštidla
strieborné koše: sklopné tŕne v dolnom koši 2x
výškovo nastaviteľný horný kôš so systémom Rackmatic
servo-zámok
elektronická blokácia tlačítok
detská poistka proti otvoreniu spotrebiča
ostrekovacie ramená v tvare vlny
5. ostrekovacia rovina pre samočistenie plochého sitka
množstvo náplne: 12 jedálenských súprav
možnosť podstavby
hlučnosť: 49 dB (re 1pW)
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Vo svojej triede je to jedna z najlepsich, ak nie najlepsia. Da sa k nej dokupit este ostrekovacie rameno na velke plechy, akysi specialny kosik na strieborne pribory. Na internete si pozri, ci by v cechach nebola lacnejsia, ako u Vas, nemas to daleko a na Sk to dovezu za 800 Ck. Posledne som pocul, ze dokonca si davaju vozit mycky z nemeckych e-obchodov. Mnohe z tych funkcii nevyuzijes, ale je to spica.
0 0
popleta popleta

popleta je offline (nepripojený) popleta

Iveta -popleta
Ja mám tiež umývačku 45cm, sme 5 členná rodina a stačí. Chcem sa ale opýtať, ako často dosypávate soľ, a dolievate leštidlo, lebo mne to vychádza asi tak raz za mesiac (svieti kontrolka).
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

dad111 Pozri príspevok
Vo svojej triede je to jedna z najlepsich, ak nie najlepsia. Da sa k nej dokupit este ostrekovacie rameno na velke plechy, akysi specialny kosik na strieborne pribory. Na internete si pozri, ci by v cechach nebola lacnejsia, ako u Vas, nemas to daleko a na Sk to dovezu za 800 Ck. Posledne som pocul, ze dokonca si davaju vozit mycky z nemeckych e-obchodov. Mnohe z tych funkcii nevyuzijes, ale je to spica.
A máš skúsenosti presne s týmto typom umývačky?
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Zial, pre menej dostupny servis som sa rozhodol pre ineho vyrobcu. Pri rozhodovani som vsak tento typ podrobne preveroval a prakticky mam v rodine overeny prave BOSCH, aj ked iny typ. BOSCH je podla mna aj tak najlepsi zo znaciek u nas dostupnych.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Tiež som rozmýšľala na BOSCH, a 45cm pripadali do úvahy len dve. Ale nakoniec som našla Electrolux - viď link. Čo poviete, môže byť?
http://www.electrolux.sk/node38.aspx...2599,6211,6213
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dada na 9 súprav sa mi zdá málo...ináč je to celkom jedno aká značka..keď má dobre parametre. Ja mám Whirpool so 6.zmyslom a som s ňou maximálne spokojná. Umýva už dobrých pár rôčkov bez poruchy a najdôležitejšie je, že som sa zbavila práce, ktorá nikdy nemá v domácnosti konca kraja....
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

DanielaSĽ Pozri príspevok
Dada na 9 súprav sa mi zdá málo...ináč je to celkom jedno aká značka..keď má dobre parametre. Ja mám Whirpool so 6.zmyslom a som s ňou maximálne spokojná. Umýva už dobrých pár rôčkov bez poruchy a najdôležitejšie je, že som sa zbavila práce, ktorá nikdy nemá v domácnosti konca kraja....
Väčšia mi tam nevlezie. Musím pozerať len na 45cm.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Aha... tak vždy lepšia menšia myčka..ako žiadna.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

A ešte mi poraďte s čiastiacimi prostriedkami. Čo je dobré? Čítala som kadečo, že Calgonit, Somat, či W5 z Lidlu.
Umývačka podporuje tablety 3v1. Ale videla som len tablety bez uvedenia či ide o 3v1, či 5v1...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Dada Pozri príspevok
A ešte mi poraďte s čiastiacimi prostriedkami. Čo je dobré? Čítala som kadečo, že Calgonit, Somat, či W5 z Lidlu.
Umývačka podporuje tablety 3v1. Ale videla som len tablety bez uvedenia či ide o 3v1, či 5v1...
niekto si chváli tablety, niekto používa soľ,leštidlo a prášok - ako sa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí ...
ale o tých tabletách z lidlu som počula aj ja, že sú veľmi dobré, dokonca si ich chvália viac ako calgonit ..
Moju osobnú skúsenosť ti nenapíšem, nakoľko moja umývačka, ktorú som dostala pod stromček, ešte nie je zabudovaná ... takže na ňu len chodím pozerať do izby ...
Ale pravdu povediac, mám zatiaľ nakúpené aj tablety aj tie tri samostatné veci ...
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

janaGT Pozri príspevok
niekto si chváli tablety, niekto používa soľ,leštidlo a prášok - ako sa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí ...
ale o tých tabletách z lidlu som počula aj ja, že sú veľmi dobré, dokonca si ich chvália viac ako calgonit ..
Moju osobnú skúsenosť ti nenapíšem, nakoľko moja umývačka, ktorú som dostala pod stromček, ešte nie je zabudovaná ... takže na ňu len chodím pozerať do izby ...
Ale pravdu povediac, mám zatiaľ nakúpené aj tablety aj tie tri samostatné veci ...
No mne má prísť v utorok, či v stredu umývačka. A kúpila som už soľ, leštidlo aj tablety (ale nie také 3v1, či Xv1). Tak som zvedavá. Zatiaľ zberám poznatky, že čo a ako.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Dada Pozri príspevok
No mne má prísť v utorok, či v stredu umývačka. A kúpila som už soľ, leštidlo aj tablety (ale nie také 3v1, či Xv1). Tak som zvedavá. Zatiaľ zberám poznatky, že čo a ako.
Ono je to asi najlepšie vyskúšať, že čo ti bude vyhovovať .A akú umývačku si kúpila? Keď mi spojazdnia umývačku, potom dám vedieť ...
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

janaGT Pozri príspevok
Ono je to asi najlepšie vyskúšať, že čo ti bude vyhovovať .A akú umývačku si kúpila? Keď mi spojazdnia umývačku, potom dám vedieť ...
Electrolux ESL 46010... Jasné, musíme odskúšať.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja mám BOSCH, tam sa nenadstavuje že či máš tabletu alebo niečo iné ... ona si to sama vie odsledovať. Na Electroluxe si nadstavíš, že dávaš tabletu. Aspoň tak som to videla u kamošiek, jedna má BOSCH, druhá ELECTROLUX. Tak som "sondovala". Treba sa n iečo podučiť.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

janaGT Pozri príspevok
ja mám BOSCH, tam sa nenadstavuje že či máš tabletu alebo niečo iné ... ona si to sama vie odsledovať. Na Electroluxe si nadstavíš, že dávaš tabletu. Aspoň tak som to videla u kamošiek, jedna má BOSCH, druhá ELECTROLUX. Tak som "sondovala". Treba sa n iečo podučiť.
Ja som pôvodne tiež chcela BOSCH, lenže potrebovala som sa vtesnať do priestoru a tie rozmery mi to nedovolili, tak preto som skončila pri Electroluxe.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Zisťovala som si aj tvrdosť vody, tak máme mäkkú vodu. Hádam to nebude umývačke škodiť.
0 0
igi666 igi666

igi666 je offline (nepripojený) igi666

ahojte, ja by som sa chcel spytat, ze ked budem prvy krat pustat umyvacku, ci ju mozem spustit samotnu bez riadu, aby sa precistila.

Samozrejme so solou, lestidlom a praskom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať