Zavrieť

Porady

Prosím o kontrolu DP

Prosím mám to dobre? Od 1.1.2009 živnostník v SR tu nemá žiadny príjem, platí len odvody do zdravotnej poisťovne. Príjem 15865€ ročne má zo závislej činnosti v EÚ. V danom štáte neplatí dane, odvody - nič. Ako mám urobiť daňové priznanie?
Príjem zo živnosti = 0
príjem zo závislej činnosti = 15865€
- výdavky 40% = 6346,-
- sporenie = 398,327
-poistné do ZP = 496,44____________
8624,233
- odpočítateľná položka = 3906,23
- odpočítateľná položka na manželku( rodičovský) = 4025,7

DAŇ = 692,3€
- 2x daňový bonus = 463,68€

DAŇ na úhradu 228,62€


Ďakujem .. nie som si istá tou milionárskou daňou.
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
nimar Pozri príspevok
vy sa tým živíte.....
to ma tiež napadlo a tu je toľko rád zadarmo...........mám dojem, že vo väčšine prípadov si tu neradíme účtovníci (tým myslím naozaj účtovníkov-čky) ale robíme účtovníctvo, daňové priznania takto na diaľku...atď vlastne širokej verejnosti a niekedy sa dočkáme aj "ďakujem"......ale to bolo


a možno pomôže toto: http://www.porada.sk/t127550-danove-...-vyplnene.html
Naposledy upravil ekopo : 07.01.10 at 19:32 Dôvod: pridaný link
0 0
nimar nimar

nimar je offline (nepripojený) nimar

Ďakujem Vám. Je mi ľúto ak som Vás urazila, vážim si Vašu prácu. Prišla som sa informovať a veľmi ste mi pomohli.
Ekopo to daňové je super a pomôže určite mnohým, vďaka.
DP vypíšem podľa inštrukcií a odporučím známemu aby si to nechal skontrolovať nejakým odborníkom.
Prajem Vám všetko dobré.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
ekopo Pozri príspevok
to ma tiež napadlo a tu je toľko rád zadarmo...........mám dojem, že vo väčšine prípadov si tu neradíme účtovníci (tým myslím naozaj účtovníkov-čky) ale robíme účtovníctvo, daňové priznania takto na diaľku...atď vlastne širokej verejnosti a niekedy sa dočkáme aj "ďakujem"......ale to bolo


a možno pomôže toto: http://www.porada.sk/t127550-danove-...-vyplnene.html
A poniektorí sa odvďačia aj bodikom-to su len vynimky....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
nimar Pozri príspevok
Ďakujem Vám. Je mi ľúto ak som Vás urazila, vážim si Vašu prácu. Prišla som sa informovať a veľmi ste mi pomohli.
Ekopo to daňové je super a pomôže určite mnohým, vďaka.
DP vypíšem podľa inštrukcií a odporučím známemu aby si to nechal skontrolovať nejakým odborníkom.
Prajem Vám všetko dobré.
Predpokladám, že podobne mu urobíš aj ročné zúčtovanie zdravotného poistenia.

A k daňovému priznaniu sa prikladajú niekedy aj prílohy. To budú tie, o ktorých si tu veľa nepovedala.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pokiaľ si nebudeš istá v základných veciach, tak s tým asi tažko pohneš ... najprv je potrebné zistiť, aké sú to príjmy, nakoľko výplatná páska bez odvodov je dosť nereálna... a hlavne po príspevku č. 10 v tejto téme od Melnicka je to jasné, nehovoriac o ostatných príspevkoch, ktoré ti chcú pomôcť ... ja sa na tvojom mieste neponáhľam a počúvnem radu Veronikysad a požiadam daňový úrad o predlženie lehoty na podanie daňového priznania (je možné až do 30.9.2010) - príspevok č. 14.

Tak budem mať časovú rezervu a celý problém si premyslím ... začnem tým, že si tie doklady preložím sama napr.

Príspevok je určený nimar ... nepodarilo sa mi ho citovať v tomto príspevku.
0 0