Zavrieť

Porady

Minimálna mzda od októbra

Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Od októbra sa mení minimálna mzda mesačná na 6900 Sk a hodinová na 39,70. V stredu 15. 9. o tom rozhodla vláda.



Tu nájdete tabuľku minimálna mzda - hodnoty podľa jednotlivých rokov
Naposledy upravil Richard : 15.01.07 at 08:08
Usporiadat
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Magma
Máme v kolektívnej zmluve dohodnutú stupnicu základných miezd. Musíme ju od 1.10.2005 upraviť, ak síce v 1. triede je nižšia mzda ako 6900, ale nikto v nej nie je zaradený? Celkom má 12 stupňov.
Teda otázka znie: Môže byť v KZ v 1.TT dohodnutá nižšia tarifná mzda ako je minimálna mzda?
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Ďakujem pekne.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Ja som zdedila po predchádzajúcej účtovníčke pracovné zmluvy pre robotníkov so mzdovým dojednaním len - výkonová mzda - . Samozrejme že to nie je nikdy menej ako minimal.mzda. Zdá sa mi to až moc jednoduché. Obstálo by to pri kontrole?
Ďakujem
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

SERVIS
Ja som zdedila po predchádzajúcej účtovníčke pracovné zmluvy pre robotníkov so mzdovým dojednaním len - výkonová mzda - . Samozrejme že to nie je nikdy menej ako minimal.mzda. Zdá sa mi to až moc jednoduché. Obstálo by to pri kontrole?
Ďakujem
Kto mi odpovie aspoň krátko?
0 0
brown brown

brown je offline (nepripojený) brown

Ja sa naopak pripojím, máme základ mzdy:sumu nizsiu ako minimálnu a výkonovú cast definovanú v prémiovom poriadku. Dohromady ide o platy cca 25000 az 30000,-Sk, nizsie nejdu a su komplet zdanované s plnými odvodmi ziadne cernoty. To máme zvysovat na minimálne 26000,-Sk lebo minimálna je 7000,-Sk?
Vysvetlite mi este raz pojem mzdy minimálna a co sa do nej ráta a co nie? Respektive staci dat do zmluvy dodatok , ze celkova mzda t.j. zaklad a pré ie sú vzdy vyšie ako minimálna platná mzda?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Myslím si, že v pracovnej zmluve alebo v internom mzdovom predpise by mal byť stanovený stupeň náročnosti práce pre danú profesiu. Ak je v pracovnej zmluve stanovená "základná" mzda nižšia ako je minimálna mzda ale sú v zmluve uvedené aj iné zložky mzdy (výkonová časť, podielová mzda, prémie) závislé od určitých podmienok, môže to tak byť. Dôležité je, že aj keď dané podmienky pracovník nesplní a nedostane túto pohyblivú časť mzdy, musí dostať doplatok do minimálnej mzdy alebo doplatok do minimálneho mzdového nároku.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

vladan
ja osobne takéto dodatky k pracovnej zmluve robím
..ahoj a možem ťa poprosiť o zaslanie prilohy ako ten dodatok k pracovnej zmluve vyzera?....je to len nejaká A4 s vetičkou...alebo normalne tlačivo pracovnej zmluvy?
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Prosím súrne. Minimálna mzda pre 2. stupeń je 8280,-Sk ?
A hodinová 47,65,-Sk

Ďakujem.kacena
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
endrju
8280,- Áno
47,65 - Nie Má byť 47,70.
Použiješ prvý krát pri výpočte za 10/05.
V septembrovom výpočte používaš ešte 6500/ 44,90.
Mockrát ďakujem
0 0
allicie allicie

allicie je offline (nepripojený) allicie

Chcela by som sa opýtať:
Percentá na odvody do soc. poisť.
Viem, že
nemoc. : 4,4%
dôch.: 18%
rezerv. fond: 4,75 %

ale ešte mi tam dačo chýba, asi starob. a neviem presne, či je to 5,9%

Dakujem
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

allicie
Chcela by som sa opýtať:
Percentá na odvody do soc. poisť.
Viem, že
nemoc. : 4,4%
dôch.: 18%
rezerv. fond: 4,75 %

ale ešte mi tam dačo chýba, asi starob. a neviem presne, či je to 5,9%

Dakujem
invalidné 6 %.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Richard sa postaral o prehľad odvodov do sociálnej poisťovne.
http://www.porada.sk/showthread.php?p=127564#post127564
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Neviete či sa musí dodržovať minimálna mzda aj v dohode o brigádnickej práci študenta?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

marcelaStanakova
Neviete či sa musí dodržovať minimálna mzda aj v dohode o brigádnickej práci študenta?
Dohodár nie je zamestnancom, takže nemusí. (§120 ZP hovorí o zamestnancovi.)
0 0
LUCIABUB LUCIABUB

LUCIABUB je offline (nepripojený) LUCIABUB

Pracuje niekto prosim s programom Perspekt PAM od firmy ESET?
D
0 0
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

Jozef Mihál
Pozor, pokiaľ ide o odvody SZČO:

Zmena minimálnej mzdy od októbra sa prejaví len na zvýšení minimálneho základu SZČO pre platby do Sociálnej poisťovne.

SZČO ktoré platí do zdravotnej poisťovne preddavky z minimálnej mzdy, teda vo výške 910 Sk, bude takto platiť až do decembra 2005.
Tak isto aj pri mzdách, nie?
T.j. ak sa zamestnanec zamestnáva na minimálnu mzdu (od 1.10. - 6900/mes, alebo 39,70/hod), tak poistné, na obdobie október až december 2005, do zdrav.poisť. sa počíta z minimálnej mzdy platnej do 30.09. - 6500/mes, resp. 39,70/hod.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Timcsi
Tak isto aj pri mzdách, nie?
T.j. ak sa zamestnanec zamestnáva na minimálnu mzdu (od 1.10. - 6900/mes, alebo 39,70/hod), tak poistné, na obdobie október až december 2005, do zdrav.poisť. sa počíta z minimálnej mzdy platnej do 30.09. - 6500/mes, resp. 39,70/hod.
Nieeeee. To sa týka SZČO.
0 0
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

Pepa
Nieeeee. To sa týka SZČO.
Tak potom ako mám chápať príspevok - PORADCA 1/2006:

Zmena výšky min.mzdy zamestnancov, ktorá sa každoročne vykonáva od 1.októbra, bude ovplyvňovať minimálny vymeriavací základ až od začiatku nasledujúceho kalendárneho roka, t.j. počnúc oktobrom 2005 sa suma 6500 Sk nezvýši.
Úroveň minimálneho základu zamestnanca bude zamestnávateľ povinný upraviť až od januára 2006 = minimálny základ sa počnúc septembrom 2005 nerovná minimálnej mzde.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Timcsi
Tak potom ako mám chápať príspevok - PORADCA 1/2006:

Zmena výšky min.mzdy zamestnancov, ktorá sa každoročne vykonáva od 1.októbra, bude ovplyvňovať minimálny vymeriavací základ až od začiatku nasledujúceho kalendárneho roka, t.j. počnúc oktobrom 2005 sa suma 6500 Sk nezvýši.
Úroveň minimálneho základu zamestnanca bude zamestnávateľ povinný upraviť až od januára 2006 = minimálny základ sa počnúc septembrom 2005 nerovná minimálnej mzde.
Vymeriavacím základom zamestnanca je zdanilteľný príjem dosiahnutý z činnosti zamestnanca - tzn. že ak bude upravená min. mzda od 1.10.2005 na 6900,- Sk je to zdaniteľný príjem zamestnanca - odvod bude zo 6900.
"Úroveň minimálneho základu sa bude musieť upraviť od januára 2006" - napr. ak zamestnanec bude čerpať neplatené voľno v novembri jeho min. vymeriavacíl základ musí byť min. 6500,- Sk. Pre obdobný prípad v roku 2006 to bude už 6900,-Sk
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Minimálna hodinová mzda pri týždennom pracovnom čase 37,5 hod. je 42,40 Sk/hod, že?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať