Zavrieť

Porady

Minimálna mzda od októbra

Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Od októbra sa mení minimálna mzda mesačná na 6900 Sk a hodinová na 39,70. V stredu 15. 9. o tom rozhodla vláda.



Tu nájdete tabuľku minimálna mzda - hodnoty podľa jednotlivých rokov
Naposledy upravil Richard : 15.01.07 at 08:08
Usporiadat
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Magma
Minimálna hodinová mzda pri týždennom pracovnom čase 37,5 hod. je 42,40 Sk/hod, že?
Podľa zákona o MM je to 39,70 od 1.10.2005.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Magma
Minimálna hodinová mzda pri týždennom pracovnom čase 37,5 hod. je 42,40 Sk/hod, že?
Ak je ustanovený týždenný úväzok 40 hod minimálne mzdové nároky od 1.10.2005 sú :
pri 1. stupni 39,70 = minimálna hodinová mzda
pri 2. stupni 47,70
pri 3. stupni 55,60
pri 4. stupni 63,60
pri 5. stupni 71,50
pri 6. stupni 79,40

Ak je ustanovený týždenný úväzok 37,5 hod (nižší ako 40 hodín), tak od 1.10.2005 budú minimálne mzdové nároky :
pri 1. stupni 42,40 = minimálna hodinová mzda
pri 2. stupni 50,90
pri 3. stupni 59,30
pri 4. stupni 67,80
pri 5. stupni 76,30
pri 6. stupni 84,70<!-- / message --><!-- sig -->
Naposledy upravil Jana Motyčková : 06.10.05 at 07:38 Dôvod: doplnenie nárokov pri 40 hod. týždni
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

vladan
ja osobne takéto dodatky k pracovnej zmluve robím
už som sa raz pýtala ale nedostala som odpoved...chcela som len poprosiť o nejaký praktický vzor ako taký dodatok k pracovnej zmluve vyzera)
ak v októbri v dosledku zvýšenia minimálnej mzdy zvyšujem mzdu zamestnancom.

Ak mate s tým niekto skusenosti prijmem rady a vzory dik
0 0
marek32 marek32

marek32 je offline (nepripojený) marek32

Zložitosť prác vykonávaných zamestnancom zodpovedá charakteristike 2.stupňa náročnosti pracovného miesta.Zamestnávateľ so zamestnancom dohodol v pracovnej zmluve mzdu vo výške 7500 Sk. Treba od 01.10.2005 zmeniť mzdu dodatkom k pracovnej zmluve na 8280 Sk (6900 x 1,2) ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
VZOR

FIRMA............................................. ..................
DODATOK
č.

v zmysle § 43zák. 311/2001 o náležitosti pracovnej zmluvy

Pracovná zmluva zo dňa ..............., uzatvorená medzi zamestnávateľom: .......,
adresa

a

zamestnancom: .................................................. ..............
r.č.: .................................................. ......
bytom: .................................................. ..


sa týmto dodatkom dopĺňa o náležitosti pracovnej zmluvy, stanovené zákonom:

1. Druh práce: .................................................. ..............................
2. Stručná charakteristika práce: .................................................. ..............................
.................................................. .............................. .................................................. .............................. .................................................. .............................. .................................................. ..............................

2.1. stupeň náročnosti práce:

3. Mzdové podmienky: .................................................. ................................



Tento dodatok tvorí neoddeliteľnú súčasť pôvodnej pracovnej zmluvy, a jej dodatkov, ktorých ostatné ustanovenia zostávajú nezmenené.




V.............., dňa




.................................................. ... .......................................... zamestnanec zamestnávateľ
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Lenka,
je vari nejaká zmluva, ktorú Ty nemáš?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta, si predstav, že túto som si aj sama spravila. Aj ju používam. Ale určite nemám všetky.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Vlasta, si predstav, že túto som si aj sama spravila. Aj ju používam. Ale určite nemám všetky.
No Lenka, keď som nejakú potrebovala, len si klikla myšou a už bola na svete!
Veľa Poraďákom si pomohla.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta, vďaka.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Som chcela stlacit suhlas s Vlastou, ale neda sa...
0 0
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

Timcsi
Tak isto aj pri mzdách, nie?
T.j. ak sa zamestnanec zamestnáva na minimálnu mzdu (od 1.10. - 6900/mes, alebo 39,70/hod), tak poistné, na obdobie október až december 2005, do zdrav.poisť. sa počíta z minimálnej mzdy platnej do 30.09. - 6500/mes, resp. 39,70/hod.
ad 1. ENOVINY:
"na úpravu výšky minimálnej mzdy bude potrebné myslieť i v súvislosti s nanižším vymeriavacím základom na platenie poistného do Sociálnej poisťovne, a to u zamestnancov, ako aj u ost.poistencov, vrátane SZČO.
Pokiaľ však ide o platenie preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie, tu zmena nenastala, pretože minimálny vymeriavaci základ je viazaný na výšku minimálnej mzdy platnej k 1.januáru príslušného roka (t.j.do konca roku 2005 sa bude vychádzať zo sumy 6500 Sk)."
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
§ 29b ods.4 zákona 580/2004 o zdr.poistení:

"Výška minimálnej mzdy zmenená nariadením vlády Slovenskej republiky vždy k 1. októbru kalendárneho roka sa na účely tohto zákona použije od 1. januára do 31. decembra nasledujúceho kalendárneho roka."

Zmena minimálnej mzdy k 1.10.2005 sa na účely zákona o zdr.poistení prejaví až od 1.1.2006.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Pán Mihál, Timcsi /aspoň ja som to tak pochopila/ mal na mysli zamestnancov a ich mzdu 10/05-12/05. Dovoľujem si mu "odpovedať" vašim príspevkom:
Jozef Mihál
Vymeriavací základ zamestnanca je jeho zdaniteľný príjem, okrem položiek uvedených v § 13 ods.4. Vymeriavací základ musí byť najmenej vo výške tzv. minimálneho základu, daného ako minimálna mzda zamestnanca, pričom počas celého roka sa berú do úvahy sumy minimálnej mzdy platné k 1.1. daného roka.

Zamestnanec v zmysle zákona o min.mzde nemôže mať za október 2005 mzdu nižšiu, ako 6900 Sk (ak je odmeňovaný mes.mzdou). A z tejto mzdy platí zdravotné poistenie.

Suma "minimálneho základu" však pre neho zostáva až do konca roka 2005 vo výške 6500 Sk.
Naposledy upravil Pepa : 27.10.05 at 09:32
0 0
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

Pepa
Pán Mihál, Timcsi /aspoň ja som to tak pochopila/ mal na mysli zamestnancov a ich mzdu 10/05-12/05. Dovoľujem si mu "odpovedať" vašim príspevkom:
No dobre, nemôžem nič iné robiť. Keďže mes.mzda zamestanaca za zvýšila na 6900, nie len poistné do SP budem počítať z tejto sumy, ale aj preddavok na zdravoté poistenie.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Koľko je podľa vás príplatok za noc od oktobra? 20% z min. 39,70 = 7,90 alebo 8,00, ktoré je správne? Ďakujem
0 0
moravanka moravanka

moravanka je offline (nepripojený) moravanka

Zita4
Od októbra sa mení minimálna mzda mesačná na 6900 Sk a hodinová na 39,70. V stredu 15. 9. o tom rozhodla vláda.

Minimální mzda:
Prosím o upřesnění výkladu termínu min. mzda (z.90/1996). Nemám jasno, kdy se přepočítává podle stanoveného týdenního úvazku v organizaci (např. 37,5 hod), kdy se zohledňuje invalidita (50%, 75%) a zda je rozdíl ve výpočtu min. mzdy u osob odměňovaných měsíční/hodinovou mzdou v souvislosti s:
  • min. VZ pro zdravotní pojištění (od 1.1.2006=6900)
  • uplatněním nároku na daňový bonus na dítě
děkuji
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

moravanka
Minimální mzda:
Prosím o upřesnění výkladu termínu min. mzda (z.90/1996). Nemám jasno, kdy se přepočítává podle stanoveného týdenního úvazku v organizaci (např. 37,5 hod), kdy se zohledňuje invalidita (50%, 75%) a zda je rozdíl ve výpočtu min. mzdy u osob odměňovaných měsíční/hodinovou mzdou v souvislosti s:
  • min. VZ pro zdravotní pojištění (od 1.1.2006=6900)
  • uplatněním nároku na daňový bonus na dítě
děkuji
Skús si prečítať toto, možno ti pomôže

http://www.porada.sk/showthread.php?p=162312#post162312
0 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

Jozef Mihál
Pozor, pokiaľ ide o odvody SZČO:

Zmena minimálnej mzdy od októbra sa prejaví len na zvýšení minimálneho základu SZČO pre platby do Sociálnej poisťovne.

SZČO ktoré platí do zdravotnej poisťovne preddavky z minimálnej mzdy, teda vo výške 910 Sk, bude takto platiť až do decembra 2005.

Až pri platbe preddavku za január 2006, ktorý je splatný do 8.2.2006, sa zvyšuje minimálna suma preddavku z 910 na 966 Sk.

A čo ak si začal SZČO platiť preddavky na ZP od 1. októbra už v sume 966,- Sk?
ČO s tým? Ide o paušálne výdavky.

ďakujem.
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Ahojte, a od Októbra 2008 sa má na akú sumu zmeniť minimálna mzda?? Vie už niekto??
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Minimálna mzda by sa mala zvyšovať až od 1.1.2009, ale ešte to nieje isté.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať