Zavrieť

Porady

Odpocit.polozka

Prosim vas mozem sa spytat - ak ma student zmluvu o BPS, moze mat v mesacnej mzde odpocitatelnu polozku ak podpise vyhlasenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    evina
    Áno .
    ako si dala taku kratku odpoved, mne to nedovoli.... vypise

    Príspevok, ktorý pridávate je prikrátky. Prosím predĺžte svoj príspevok minimálne na 10 znakov.

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    Dakujem, lebo ja to tak robim. Mam studentov na brigade a davam im odpocitatelnu
    polozku aby peniaze mali hned - teda dan a nie az po danovom priznani,aj tak by im
    danovy urad vratil dan. Jedna sa o moju dceru ktora boli v istej firme na brigade a zrazili jej z hrubej mzdy dan bez odpocit.polozky a ich ekonomka mi tvrdi ze nema narok
    ze si musi podat danove priznanie tak som bola z toho mimo, ze ja to robim zle. Pre studenka ta dan je do dost penazi.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Lida
    ako si dala taku kratku odpoved, mne to nedovoli.... vypise

    Príspevok, ktorý pridávate je prikrátky. Prosím predĺžte svoj príspevok minimálne na 10 znakov.
    Napíš Áno, potom medzerníkom aspoň 7 medzier /možno aj menej neviem/ a bodku /to tu raz poradil. p. Mihál/

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    evina
    Napíš Áno, potom medzerníkom aspoň 7 medzier /možno aj menej neviem/ a bodku /to tu raz poradil. p. Mihál/
    vdaka, tiež ma to mohlo napadnúť.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    VieraM
    Dakujem, lebo ja to tak robim. Mam studentov na brigade a davam im odpocitatelnu
    polozku aby peniaze mali hned - teda dan a nie az po danovom priznani,aj tak by im
    danovy urad vratil dan. Jedna sa o moju dceru ktora boli v istej firme na brigade a zrazili jej z hrubej mzdy dan bez odpocit.polozky a ich ekonomka mi tvrdi ze nema narok
    ze si musi podat danove priznanie tak som bola z toho mimo, ze ja to robim zle. Pre studenka ta dan je do dost penazi.
    Vierka, mojej dcére takisto odmietli dať podpísať daňové vyhlásenie.
    Pritom každý, kto má príjem zo závislej činnosti, má nárok na odpočítateľnú položku. Na dohodu nemôže mať podpísané daňové vyhlásenie u dvoch zamestnávateľov naraz, lenže študenti nemajú mať kde inde podpísané daňové vyhlásenie. Podľa mňa si to mzdárky mýlia so starým už neplatným daňovým zákonom, kde sme na dohodu do 4000 Sk zrazili osobitnú sadzbu dane 10 % a potom sa to už nezapočítalo do daňového priznania. Toto neplatí už druhý rok. Neštudujú nové zákony.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak student podpise vyhlasenie, ze si uplatnuje tuto nezdanitelnu cast, tak samozrejme ze ma na to narok. Zodpoveda si za to on, ze si to neuplatnuje aj u ineho zamestnavatela. Mojmu synovi to minuly rok tiez jedna zatvrdnuta uctovnicka odmietla, strhla mu dan, ale som mu urobila danove priznanie a dan mu vratili. Aspon mal zase peniaze. Ale treba si pytat potvrdenie o zdanitelnej mzde z kazdej brigady.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    abel
    Ak student podpise vyhlasenie, ze si uplatnuje tuto nezdanitelnu cast, tak samozrejme ze ma na to narok. Zodpoveda si za to on, ze si to neuplatnuje aj u ineho zamestnavatela. Mojmu synovi to minuly rok tiez jedna zatvrdnuta uctovnicka odmietla, strhla mu dan, ale som mu urobila danove priznanie a dan mu vratili. Aspon mal zase peniaze. Ale treba si pytat potvrdenie o zdanitelnej mzde z kazdej brigady.
    riešenie poznáme - podať daňové priznanie, ale ide práve o tie zatvrdnuté účtovníčky, ktoré sa asi boja neodviesť daň alebo robia naschvály.
    Moja dcéra tiež nepodpisuje, ale sem tam sa jej podarí aj iná DBPŠ, takže nepodpisuje nikde, len dá DP na konci roka. Ktovie ako by sa zatvárili, keby checla podpísať.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    ja by som sa tvárila normálne...ak to daktorá odmietne, je to všetko možné len nie mzdárka...to sa len hrá na mzdárku...bohužiaľ, ale je ich takých tiežmzdárok veľa...a kazia nám dobré meno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.