Zavrieť

Porady

elektronicky podpis ako na to?

po novele zakona je mozne ziadat o vratenie dane elektronicky ale so zarucenym el. podpisom.....kde a ako sa vybavuje? ma s tym skusenost? velmi by mi to pomohlo

dakujem
Naposledy upravil Dav : 21.07.11 at 17:41
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

urobila som si zalohu na usb, tak doma si certifikat naimportujem... uvidim, ako to pojde, ked budem podavat...

ale aj samotna podatelna na vszp vyzera otrasne... ani len tlacivo nevidim ako je vyplnene... len samy ciselny udaj oddeleny lomitkami...

akoby nebolo jednoduchsie urobit jednotne miesto kde sa prihlasim a odtial podam vsetky dokumenty... zvolim si subjekt, vyberiem co idem podavat a na ktoru instituciu, vyplnim (alebo nacitam html), podpisem ZEPom, odoslem a hotovo... plus by som uvitala moznost vidiet saldokonto...
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Uvidim vecer. Este nemam skusenosti. Som zvedava. Hlavne ze som uz uplne elektronicka, a ziadne nervy s parkoviskom pred uradmi.... teda este jeden klient a DU... ale aj to sa snad vyriesi
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

No teda. Svätá pravda. To je katastrofa podávanie elektronicky mesacny vykaz do VšZP. Sedim nad tym a musim povedat ze priam vyrabam ten textovy subor ktory to odo mna chce. Tipujem co su to asi za hodnoty, a kde im co chyba. Program mi vyexportoval nejake .txt a uploadujem ho cez ten portal, a vyhodilo mi asi 17 chyb, co je zle... Akoze "user-friendly" na hovado. Mohlo sa im to natiahnut najprv do nejakej sablony, kde by som videla kam vlozilo zle data a manualne by som to len prepisala. Pripadne vypisala cele tlacivo rucne... A to mam len jedneho zamestnanca. Ako to riesia firmy co ich maju sto? 1700 chyb?

No des. keby som si vytalcila vykaz a odniesla osobne, uz som aj naspat s nakupom z Tesca kym tu vyrobim to trojriadkove .txt
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Konečne mi to preslo. Spravim si to asi v xls a budem rucne dopisovat sumy do xls a exportovat do txt z excelu a nie programu. Toto nemienim robit kazdy mesiac.... no fuj. Radsej osobna podatelna

Edit: nepodarilo.... Jedna suma sa mi dostala do zleho riadku... teraz mam tipovat, ze kam v tom txt to ma ist aby to islo do spravneho riadku? A tda hned davat opravny? To mozu dostat odo mna dnes 15 opravnych....
Naposledy upravil zk24 : 07.10.11 at 15:06
porada.jpg  
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zk24 Pozri príspevok
Konečne mi to preslo. Spravim si to asi v xls a budem rucne dopisovat sumy do xls a exportovat do txt z excelu a nie programu. Toto nemienim robit kazdy mesiac.... no fuj. Radsej osobna podatelna
a to, z ktorého softu ide tak na prd export? lebo mne z pohody do zp aj sp ide dobre. problém mám len so 1/4 ročnými prehľadmi pri exporte xml, lebo furt mi pohoda dáva do exportu dáta r. 9, 10, 11 a 12 a potom je problém xml súbor načítať na etax-e. upravujem potom xml cez pspad.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Oberon a tlaci mi .txt... Vsetko poprehadzovane. uz som myslela ze ot mam spravne, a aj tak ej jedna suma mimo.... Neviem kam ju vlozit aby to bolo ok....
Veľmi zle to ma všzp vymyslene. mohlo to mat nejaky interface ako danovy urad, kam do koloniek rovno pisem co chem.... toto vidim ako vyzera az ked to odoslem. no co. chceli to , budu to mat. tento mesiac minimalne 5x opravny
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

správny formát do všzp na obr.
N5141108.jpg  
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zk24 Pozri príspevok
Oberon a tlaci mi .txt... Vsetko poprehadzovane. uz som myslela ze ot mam spravne, a aj tak ej jedna suma mimo.... Neviem kam ju vlozit aby to bolo ok....
Veľmi zle to ma všzp vymyslene. mohlo to mat nejaky interface ako danovy urad, kam do koloniek rovno pisem co chem.... toto vidim ako vyzera az ked to odoslem. - pred exportom si daj náhľad v oberone aby si videla mv aj v "papierovej podobe" no co. chceli to , budu to mat. tento mesiac minimalne 5x opravny
v texte
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

srska Pozri príspevok
v texte
v oberone to vyzera dobre. do tlaciva to doplna pekne. ale sa to poserie niekde pocas exportu.
musim si spravit navod, ze ktora pozicia .txt suboru je ktora hodnota, aby som to tam vedela rucne prepisat...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

konecne podane

btw. naco mi je vlastne grid karta pre VsZP? nikde ju nepyta. skusala som podavanie davok, prezeranie, typovanie... ziadne pozicie z grid karty nechce.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

tú potrebuješ v časti pre poistencov - ak si prezeráš svoje údaje
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Uz sa mi podarilo
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

Treba vysvetliť a zhrnúť pre nás nechápavých ( ak to už niekdo ,,nezrobil,,)
do 1.04.2012 treba vybaviŤ elektronické doručovanie podaní.
chcem to aj so ZEP výhodné pre tých , ktorí nechcú chodiť na DU zanášat do 5 dní to čo podali elektronicky.

1.skôr ako vypíšem žiadosť o vydanie identifikátora na stránke DRSR - musím mať už zakúpený el.podpis?
2. musím uzavrieť dohodu o el.doručovaní s DU ? Je tam už kolónka či mam ZEP ?Musím túto dohodu uzatvoriť pre všetky firmy čo im budem robiť el.doručovanie každému zvlášť? Potom isť som nou na DU a tam tú dohodu podpísať a ústne , alebo nejakým splnomocnením ma tým poveriť?
3. Mám troch klientov na DU v Nitre a troch klientov v Bratislave musím uzavriet dohodu za troch v Nitre a za troch v Bratislave abudem môcť používať jeden ZEP pre NR a aj pre BA? Sme ekonom.kancelária a dostala som to na starosť. Môžem na ,,svoje meno,, podávať nebmedzený počet firiem alebo to je limitované?

ďakujem za skorú odpoveď, len dúfam že som to správne popísala, aby ste pochopili........

Iveta N
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
IVETA N Pozri príspevok
Treba vysvetliť a zhrnúť pre nás nechápavých ( ak to už niekdo ,,nezrobil,,)
do 1.04.2012 treba vybaviŤ elektronické doručovanie podaní.
chcem to aj so ZEP výhodné pre tých , ktorí nechcú chodiť na DU zanášat do 5 dní to čo podali elektronicky.

1.skôr ako vypíšem žiadosť o vydanie identifikátora na stránke DRSR - musím mať už zakúpený el.podpis?
2. musím uzavrieť dohodu o el.doručovaní s DU ? Je tam už kolónka či mam ZEP ?Musím túto dohodu uzatvoriť pre všetky firmy čo im budem robiť el.doručovanie každému zvlášť? Potom isť som nou na DU a tam tú dohodu podpísať a ústne , alebo nejakým splnomocnením ma tým poveriť?
3. Mám troch klientov na DU v Nitre a troch klientov v Bratislave musím uzavriet dohodu za troch v Nitre a za troch v Bratislave abudem môcť používať jeden ZEP pre NR a aj pre BA? Sme ekonom.kancelária a dostala som to na starosť. Môžem na ,,svoje meno,, podávať nebmedzený počet firiem alebo to je limitované?

ďakujem za skorú odpoveď, len dúfam že som to správne popísala, aby ste pochopili........

Iveta N
S jedným ZEP-om môžeš podávať DP aj za 50 subjektov.
Za každý subjekt sa musíš registrovať, buď ako zástupca štatutára, alebo priamo konateľ. Pozri tému Elektronické podávanie DP od 1. 1. 2012. Všetko je tam rozpísané niekoľkokrát aj celé postupy. Od nového roku netreba už PM mať overenú.

http://www.porada.sk/t168568-p173-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html


T
éma je už dosť obsiahla, čítaj....
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

dik za skorú odpoveď a ešte poraď kde zakupiť ZEP , aby som neurobila blbosť. A akým spôsobom .
ďakujem.

IVETA N
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
IVETA N Pozri príspevok
dik za skorú odpoveď a ešte poraď kde zakupiť ZEP , aby som neurobila blbosť. A akým spôsobom .
ďakujem.

IVETA N
do Googla si zadaj : registračná autorita XXXX XXX je miesto kde pôsobíš tam sa dozvieš už všetko....
Keby si bola z okolia ZV - BB , tak Bingo !

Sú registračné autority aj mobilné ako my, také ti môžu aj všetko potrebné nainštalovať do PC. Treba si vybrať okrem ceny aj ponúkané služby. My napríklad klientovi poskytujeme 24 hodinový hotline v prípade, že si inštaláciu dá urobiť. A ver, že veľa našich klientov si to veľmi pochvaľuje.
1 0
ricrdet ricrdet

ricrdet je offline (nepripojený) ricrdet

Píšem tu, lebo som skoro ošedivel z blbosti, ktorou nás častuje nielen štátny moloch, ale aj niektoré spoločnosti, ktoré umožňujú využívanie zep. Po dlhom hľadaní som na tri roky starom dokumente konečne našiel kód, ktorým si z nejakého nepochopiteľného dôvodu spoločnosť Disig, a.s. zabezpečila obslužný softvér, ktorý ktorý vyžadujú na obsluhu Gemalto USB token. Zip súbor sa volá SiemensAPI.zip, kód je Password#1, pre zopakovanie SiemensAPI.zip.
Dúfam že si si to mr. google čím skôr prečítaš a pomôžeš nájsť SiemensAPI.zip heslo.

Veľa šťastia v boji s blbosťou, je to náročné, ale my to nevzdáme.
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
ricrdet Pozri príspevok
Píšem tu, lebo som skoro ošedivel z blbosti, ktorou nás častuje nielen štátny moloch, ale aj niektoré spoločnosti, ktoré umožňujú využívanie zep. Po dlhom hľadaní som na tri roky starom dokumente konečne našiel kód, ktorým si z nejakého nepochopiteľného dôvodu spoločnosť Disig, a.s. zabezpečila obslužný softvér, ktorý ktorý vyžadujú na obsluhu Gemalto USB token. Zip súbor sa volá SiemensAPI.zip, kód je Password#1, pre zopakovanie SiemensAPI.zip.
Dúfam že si si to mr. google čím skôr prečítaš a pomôžeš nájsť SiemensAPI.zip heslo.

Veľa šťastia v boji s blbosťou, je to náročné, ale my to nevzdáme.
Nechápem, prečo si nezavolal priamo do Disigu a nevypýtal si si heslo do archívu..... Určite by ti ho boli poskytli. Skoro si ošedivel zo svojej blbosti.... Moji klienti takéto starosti vôbec nemajú..... môžeš im závidieť.
0 0
Flasho Flasho

Flasho je offline (nepripojený) Flasho

Vie mi niekto poradit snazim sa prehodit v drsr na zep ale nejde mi to. Dam spravu certifikatov tam kliknem na tlacitko testovat nasledovne sa vypise Spôsob Vašej el. komunikácie je možné zmeniť. Potom kliknem na chcem pouzivat ZEP v komunikacii s danovou spravou a nic sa nestane. Mozem kliknut kolko chcem a nic to nespravi. Mam nainstalovany d.signer aj xades, k tomu aj Siemens cardOS a tak isto aj Siemens card OS API 3.2. Vie mi s tym niekto poradit potrebujem podpisat tlacivo na vratenie DPH ale to mi nejde po jeho vypisani kliknem na Podat na EP vyskoci tabulka prosim cakajte ta za chvilu zmizne a nic sa nestane pls o radu uz neviem co s tym
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
A máš konto daňovníka sprístupnené na službu vrátenia dane, či iba elektronické podávanie DP ? To robí daňový úrad, že preklikne túto funkciu. Nestačí mať iba elektronické podanie daňových priznaní. To sú 2 rôzne funkcie.

Ja som sprístupnenie tejto služby vybavovala tento posledný týždeň asi pre 3 daňovníkov, a to, že som zo ZV a v Myjave mi sprístupnili klienta už na 3 deň od odoslania žiadosti ma veľmi potešilo. nebol s podaním žiadosti žiadny problém.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať