Zavrieť

Porady

elektronicky podpis ako na to?

po novele zakona je mozne ziadat o vratenie dane elektronicky ale so zarucenym el. podpisom.....kde a ako sa vybavuje? ma s tym skusenost? velmi by mi to pomohlo

dakujem
Naposledy upravil Dav : 21.07.11 at 17:41
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
malypodnikatel Pozri príspevok
Mne stacilo podpisat zmluvu medzi mnou a DRSR a ziadny elektronicky podpis som nemusel kupovat (len sa registrovat zdarma cez drsr.sk)

Problem je len v tom ze takto elektronicky podane tlaciva je potom treba poslat postou na prislusny danovy urad (teda prvu stranu daneho tlaciva)
Jasné, že to nemáš žiadny zaručený elektronický podpis /ZEP/. Iba dohodnutú elektronickú komunikáciu a nie na základe zmluvy, ale dohody. Pri ZEP-e sa spisuje Zápisnica. V prípade ZEP-u by si musel mať vystavený kvalifikovaný certifikát. Pri Tvojom spôsobe naozaj sa musia dokladať dokumenty ešte na DÚ, čo zas nie je taká výhoda. Ale každý sa môže rozhodnúť ako chce komunikovať a čo je pre neho výhodnejšie.
Naposledy upravil Economic : 02.03.10 at 14:39 Dôvod: Doplnenie
0 0
malypodnikatel malypodnikatel

malypodnikatel je offline (nepripojený) malypodnikatel

Economic Pozri príspevok
Jasné, že to nemáš žiadny zaručený elektronický podpis /ZEP/. Iba dohodnutú elektronickú komunikáciu a nie na základe zmluvy, ale dohody. Pri ZEP-e sa spisuje Zápisnica. V prípade ZEP-u by si musel mať vystavený kvalifikovaný certifikát. Pri Tvojom spôsobe naozaj sa musia dokladať dokumenty ešte na DÚ, čo zas nie je taká výhoda. Ale každý sa môže rozhodnúť ako chce komunikovať a čo je pre neho výhodnejšie.
Ved ani som elektronicky podpis nechcel. Potreboval som nieco rychlo, co budem mat za par hodin vyriesene a mozem si plnit svoju ohlasovaciu a kazdu inu povinnost voci DU kedze sa v mieste mojej registracie casto nezdrziavam (posobim zvacsa v zahranici) a vybavovanie podpisu trva dalsi cas a peniaze ktore zatial nie som ochotny do toho vlozit. Mozno raz pride cas. A poslat jeden list raz za 3 mesiace nemam problem..
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

malypodnikatel Pozri príspevok
Mne stacilo podpisat zmluvu medzi mnou a DRSR a ziadny elektronicky podpis som nemusel kupovat (len sa registrovat zdarma cez drsr.sk)

Problem je len v tom ze takto elektronicky podane tlaciva je potom treba poslat postou na prislusny danovy urad (teda prvu stranu daneho tlaciva)

V poriadku ak Ti to stačí. Ale Tí, ktorí žiadajú vrátiť DPH z iných členských štátov musia mať elektronicky podpis.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
malypodnikatel Pozri príspevok
...vybavovanie podpisu trva dalsi cas...
cca 20 min a je to.
0 0
kvieta kvieta

kvieta je offline (nepripojený) kvieta

ako zauctujem fa za kvalifikovany certifikat, teda za elektronicky podpis?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kvieta Pozri príspevok
ako zauctujem fa za kvalifikovany certifikat, teda za elektronicky podpis?
Kľudne na 518.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

EPk Pozri príspevok
Mne poslali z call centra postup a uz mi to funguje (podavam bez ZEP mame len dohodu s DU)

Dobry den,

v prilohe e-mailovej spravy Vam posielam instalacne subory podpisovacieho komponentu D.Signer/XAdES (v. 1.0.0.1).
Odporucany postup:
1. odinstalovat povodne nainstalovanu verziu podpisovaca (v. 1.0.0.0) 2. spustit instalaciu aplikacie zo suboru XAdES.zip (heslo: 2009) 3. spustit instalaciu doplnku Xmlplugin.zip (heslo: 2009) 4. spustit REG file s identifikatorom podpisovej politiky NBU platnej od 1.1.2010
EPk, máš u mňa veľkú pusu.

Som PC anti, babrala som sa s tým pekne dlho, zašla potom na Poradu, a tento príspevok bol ako modré z neba. (musela som podať i za 1,2/2010, keďže sme v 2/2010 prekročili)

Ešte raz Ti veľmi pekne ďakujem, tiež mi neustále vyhadzovalo AktiveX, a tento príspevok bol hoden 100-ky bodov.
0 0
an-ps an-ps

an-ps je offline (nepripojený) an-ps

Ja mám možno "primitívnu" otázku, ale dosť ma to zaujíma.
Registrovala som našu firmu na drsr, vytlačila som si certifikát s tým, že máme záujem o zaručený elektr. podpis. V poučení bolo, aby sme sa dostavili na DU a priniesli občiansky preukaz, vytlačený registračný formulár používateľa a výpis z OR. Všetko som to prichystala a "milá" pani na DU poslala môjho šíga naspäť a strčila mu do ruky tlačivo "prihláška k registrácii daňovníka".
Je toto potrebné?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Nechápem, aké tlačivo ti dala do ruku, teda šígovi, na akú registráciu? Nie je potrebná žiadna registrácia. Registráciu si si spravila prostredníctvom portálu Daňovej správy a ak chceš komunikovať prostredníctvom ZEP, milá pani ti mala vyhotoviť Zápisnicu o ústnom pojednávaní, ktorej obsahom je autorizácia daňového subjektu ku komunikácii prostredníctvom ZEP-u....
0 0
an-ps an-ps

an-ps je offline (nepripojený) an-ps

No veď práve, dala mu tlačivo Prihláška k registrácii daňovníka PO aj so 4 prílohami. A keď som sa jej bola predtým pýtať na postup registrácie súhrnného výkazu el. formou, strčila mi do ruky papiere čo som si našla aj na internete. Podľa mňa nemá ani šajnu čo robí! Venuje sa len jednej veci ani to nevie poriadne poradiť a my účtovníci aby sme vedeli všetko!
Šéf bol nahnevaný že som ho tam prehnala a vyzerala som ako...
Takže tam mám ísť a pýtať si Zápisnicu o ústnom pojednávaní, ktorej obsahom je autorizácia daňového subjektu ku komunikácii prostredníctvom ZEP-u.?
Keď som jej volala, odbavila ma tým, že je to na internete. Ale veď tam je uvedené, že sa máme dostaviť na DU! Asi som sa nemala dať odbiť. A ak ma bude takto preháňať, ani sa nestihnem zaregistrovať a poslať SV! Ako keby som nemala teraz pred daňovým čo robiť len za ňou behať!
Ďakujem veľmi si mi pomohla, pôjdem za ňou zasa a nedám sa odbiť!
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ste DPH-čková firma? Ak áno, treba byť neodbitný a treba si žiadať zápisnicu, ako som písal vyššie. ZEP máte?
0 0
an-ps an-ps

an-ps je offline (nepripojený) an-ps

áno, sme platcami DPH. ZEP ešte nemáme. To nevybavím na DU?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

domenico.office Pozri príspevok
U Disigu cca 26 € v prvý rok a 26 € v ďaľšie roky. A to všetko s DPH.
mne s disig-u odpisali ze prvotny poplatok je vo vyske cca 75 eur bez dph... rada by som usetrila tak co je za tych 26 resp. ako dosiahnut tuto sumu za ZEP?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
an-ps Pozri príspevok
áno, sme platcami DPH. ZEP ešte nemáme. To nevybavím na DU?
Samozrejme, že na DÚ sa nevybavuje ZEP. Na to sú Registračné autority. Hľadaj tu: http://www.google.sk/search?hl=sk&so...=&oq=&gs_rfai=
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
andreaS Pozri príspevok
mne s disig-u odpisali ze prvotny poplatok je vo vyske cca 75 eur bez dph... rada by som usetrila tak co je za tych 26 resp. ako dosiahnut tuto sumu za ZEP?
V tej téme sa bavilo, o tom, koľko stojí certifikát a ten je naozaj v tej výške. Nebavilo sa tam o tom, že certifikát sa ukladá na bezpečné zariadenie, ktoré si musíš dokúpiť. Momentálna cena sa pohybuje na úrovni 75 € bez DPH. My to robíme mobilným spôsobom a ponúkame i službu inštalácie. Na tomto sa dá úšetriť, ak navštíviš registračnú autoritu. Len kameňom úrazu je inštalácia, nastavenie systému....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

aha, takze som to zle pochopila...

lebo tym cennikom nerozumiem, neviem co vsetko potrebujem k tomu, aby mi to fungovalo tak ako treba...

aj mi odporucili kontaktne miesto priamo v Ziline a ze tam tiez garantuju tuto cenu. Tak tam skocim osobne.

A tu instalaciu zvladnem sama, alebo to je dalsia sluzba navyse?

Potrebujem zistit celkovo kolko ma to bude stat a zatial som sa k tomu nedostala a je k tomu aj daky navod na pouzitie? ako sa s tym pracuje?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Andrejka, vyžiadaj si cenovú ponuku od žilinskej registračnej autority. Neviem, či robia mobilne, či sú len v kancli. Budem držať palčeky pri inštaláci, ak sa rozhodneš, že si to urobíš sama. My to robíme za 20€, niekomu sa zdá veľa, ale zase ak presedíš dva dni pri tom a nič okrem toho neurobíš....no neviem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

oki, zastavim sa tam ked skonci tento kolotoc. Dakujem za nasmerovanie.

k tej cene instalacii: kazda sluzba nieco stoji a napr. v tomto obdobi nemozem mat rozhadzany pocitac a "hrat" sa s jednou instalaciou trebars spominane dva dni...

dam vediet ako som dopadla, mozno to pomoze dalsim zatial dakujem.
0 0
an-ps an-ps

an-ps je offline (nepripojený) an-ps

domenico.office Pozri príspevok
Samozrejme, že na DÚ sa nevybavuje ZEP. Na to sú Registračné autority. Hľadaj tu: http://www.google.sk/search?hl=sk&so...=&oq=&gs_rfai=
Ďakujem za link. A to si musím najskôr vybaviť ZEP alebo ísť najskôr na DU pre tú zápisnicu?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
an-ps Pozri príspevok
Ďakujem za link. A to si musím najskôr vybaviť ZEP alebo ísť najskôr na DU pre tú zápisnicu?

Kľudne sa môžeš zaregistrovať na DÚ aj pred vydaním KC. Na daňovom nič nemusíš ukazovať, len si urob na portáli www.drsr.sk registráciu, vytlač si ju, ak si FO kópiu živn. listu, ak si PO, kópiu výpisu z OR a ideš. Môžu Ti ju urobiť aj na počkanie, ak toho nemajú veľa. To už na konkrétnom daňovom Ti povedia čo a ako...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať