Zavrieť

Porady

elektronicky podpis ako na to?

po novele zakona je mozne ziadat o vratenie dane elektronicky ale so zarucenym el. podpisom.....kde a ako sa vybavuje? ma s tym skusenost? velmi by mi to pomohlo

dakujem
Naposledy upravil Dav : 21.07.11 at 17:41
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Iva1 Pozri príspevok
Prosim mate aj vzor poverenia pravnickej osoby na podavanie elektronickou postou. Som zamestnanec. Vopred dakujem
A este by som sa chcela k tomu spytat, potrebujem tiez svoj ZEP, ked ho ma konatel a on mi len priradi pristupove prava k autorizovanym elektronickym sluzbam.

Nech sa páči :

na zastupovanie pre doručovanie písomností jednému správcovi dane za viacero daňových subjektov v zmysle § 17a elektronickými prostriedkami za podnikateľa, DIČ : xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx na elektronické podávanie daňových priznaní k DPH, ako aj iných daňových priznaní za fyzickú osobu, preberaním písomností pre daňový subjekt elektronickou formou na adrese : xxxxxxxxx ďalšími s tým súvisiacimi úkonmi. Plnomocenstvo sa udeľuje až do doby jeho odvolania u správcu dane, resp. vypovedanie splnomocnenej osoby, čo splnomocnená osoba oznáme príslušnému správcovi dane.
Zároveň vyhlasujem, že súhlasím, v zmysle § 23 ods. 6a/ Zákona č. 511/1992 Zb. so sprístupnením daňového tajomstva v zmysle udelenej plnej moci
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Jój, už je tu toho popísaného až-až. Môže to prosím niekto jednoducho zhrnúť?
1. ako vybaviť ZEP
2. čo všetko možno ZEP podpisovať (len daňové, alebo aj iné veci)
3. koľko to asi stojí
4. ako to prebieha v praxi

Ďakujem.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Fany Pozri príspevok
Jój, už je tu toho popísaného až-až. Môže to prosím niekto jednoducho zhrnúť?
1. ako vybaviť ZEP
2. čo všetko možno ZEP podpisovať (len daňové, alebo aj iné veci)
3. koľko to asi stojí
4. ako to prebieha v praxi

Ďakujem.
Ja to teda zhrniem, ako som to robila ja

1. zavolala som do firmy, ktorá mi vybavila ZEP (dali mi USB a podpisali sme zmluvu).
- na stranke DRSR som sa zaregistrovala a pridelili mi ID (poslali na mail a vytlacila som si to niekolkokrát)
- doma mi manžel nainštaloval certifikát z USB
- isla som na DU autorizovat firmu (treba výpis z OR alebo ŽL, papier s prideleným ID, svoj občiansky preukaz a ja som mala aj splnomocnenie, nakoľko budem podpisovať dokumenty za klientov)

2.čo sa uvedie do dohody s DU, to bude možné podpisovať. Ja som uviedla DPH a suhrnne vykazy

3. stálo to 68 € a kopec nervov

4. v praxi sa treba prihlasit na DRSR, tam naskoci pod vasim heslom firma, za ktoru budete pouzivat ZEP. Treba zadat podanie dokumentov, nacitat alebo priamo vyplnit dokument, podpisat, odoslat.
- potom pride sprava (akceptacia) prijateho dokumentu.
3 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jacekova Pozri príspevok
Ja to teda zhrniem, ako som to robila ja

1. zavolala som do firmy, ktorá mi vybavila ZEP (dali mi USB a podpisali sme zmluvu).
- na stranke DRSR som sa zaregistrovala a pridelili mi ID (poslali na mail a vytlacila som si to niekolkokrát)
- doma mi manžel nainštaloval certifikát z USB
- isla som na DU autorizovat firmu (treba výpis z OR alebo ŽL, papier s prideleným ID, svoj občiansky preukaz a ja som mala aj splnomocnenie, nakoľko budem podpisovať dokumenty za klientov)

2.čo sa uvedie do dohody s DU, to bude možné podpisovať. Ja som uviedla DPH a suhrnne vykazy

3. stálo to 68 € a kopec nervov

4. v praxi sa treba prihlasit na DRSR, tam naskoci pod vasim heslom firma, za ktoru budete pouzivat ZEP. Treba zadat podanie dokumentov, nacitat alebo priamo vyplnit dokument, podpisat, odoslat.
- potom pride sprava (akceptacia) prijateho dokumentu.
No vidíš a mohlo ťa to stáť iba o pár Eur viac, no absolútne bez nervov, úplne v pohode s úsmevom na tvári. Sú tu aj mobilné registračné autority. Prídu k tebe, vystavia certifikát, uložia na bezpečné zariadenie a aj nainštalujú všetko čo treba. Po ich odchode môžeš komunikovať s DÚ ...

Trošku ma pletie, že píšeš, že podávaš, čo sa uvedenie do dohody. Dohoda sa podpisuje pri elektronickom podávaní bez ZEP-u. Ak vlastníš ZEP, môžeš podávať všetky daňové priznania a hlásenia elektronicky. Pri ZEP-e spisuješ s DÚ Zápisnicu o ústnom pojednávaní a tam nevypisujú druhy, ktoré budeš alebo môžeš podávať. To záleží od ponuky výkazov na drsr.sk.

Čiže postup môže byť aj jednoduchší : registrácia na portáli drsr.sk,
objednanie si služieb mobilnej registračnej autority,
spísanie Zápisnice so správcom dane
Naposledy upravil Economic : 26.03.10 at 13:27 Dôvod: zhrnutie
3 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Economic Pozri príspevok
No vidíš a mohlo ťa to stáť iba o pár Eur viac, no absolútne bez nervov, úplne v pohode s úsmevom na tvári. Sú tu aj mobilné registračné autority. Prídu k tebe, vystavia certifikát, uložia na bezpečné zariadenie a aj nainštalujú všetko čo treba. Po ich odchode môžeš komunikovať s DÚ ...

Trošku ma pletie, že píšeš, že podávaš, čo sa uvedenie do dohody. Dohoda sa podpisuje pri elektronickom podávaní bez ZEP-u.[/COLOR] Ak vlastníš ZEP, môžeš podávať všetky daňové priznania a hlásenia elektronicky. Pri ZEP-e spisuješ s DÚ Zápisnicu o ústnom pojednávaní a tam nevypisujú druhy, ktoré budeš alebo môžeš podávať. To záleží od ponuky výkazov na drsr.sk.

Čiže postup môže byť aj jednoduchší : registrácia na portáli drsr.sk,
objednanie si služieb mobilnej registračnej autority,
spísanie Zápisnice so správcom dane

Musela som do splnomocnenia uviesť, čo konkrétne chcem podávať (aké tlačivá) so ZEP a to na DU aj uviedli do Zápisnice.
Nemohla som tam uviesť že chcem podávať všetko, nakoľko zastupujem viacerých klientov a to by som potrebovala generálnu moc a musela by som vraj byť daňovým poradcom.
Naposledy upravil jacekova : 26.03.10 at 13:58
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jacekova Pozri príspevok
Musela som do splnomocnenia uviesť, čo konkrétne chcem podávať (aké tlačivá) so ZEP a to na DU aj uviedli do Zápisnice.
Nemohla som tam uviesť že chcem podávať všetko, nakoľko zastupujem viacerých klientov a to by som potrebovala generálnu moc a musela by som vraj byť daňovým poradcom.
Ja podávam elektronicky za 18 subjektov a nie som daňový poradca. Môžem podávať všetko to čo daňovácka stránka ponúka. Nemám generálnu plnú moc, len na elektronické podávanie. Dá sa to. Mne za žiadneho klienta do zápisnice neuviedlo, že čo všetko môžem podávať. No stanovisko jednotlivých DÚ v rámci SR nemusí byť rovnaké. Ja to mám pre 4 daňové úrady takto ošetrené.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Economic Pozri príspevok
Ja podávam elektronicky za 18 subjektov a nie som daňový poradca. Môžem podávať všetko to čo daňovácka stránka ponúka. Nemám generálnu plnú moc, len na elektronické podávanie. Dá sa to. Mne za žiadneho klienta do zápisnice neuviedlo, že čo všetko môžem podávať. No stanovisko jednotlivých DÚ v rámci SR nemusí byť rovnaké. Ja to mám pre 4 daňové úrady takto ošetrené.

Ja to takto robím na podnet pracovníčky daňového úradu (vyslovene som sa pýtala, či môžem za všetkých podávať všetky výkazy, a odpoveď znela NIE).... Ale nie je mi to až také divné, pretože čo daňový úrad, to iné pravidlá, akoby bol každý daňový úrad v inej krajine a platili pre neho iné zákony
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jacekova Pozri príspevok
Ja to takto robím na podnet pracovníčky daňového úradu (vyslovene som sa pýtala, či môžem za všetkých podávať všetky výkazy, a odpoveď znela NIE).... Ale nie je mi to až také divné, pretože čo daňový úrad, to iné pravidlá, akoby bol každý daňový úrad v inej krajine a platili pre neho iné zákony

V plnej moci by to malo byť takto napísané : na zastupovanie pre doručovanie písomností jednému správcovi dane za viacero daňových subjektov v zmysle § 17a elektronickými prostriedkami. Ak pracovníčky DÚ tento paragraf nepoznajú, nech si ho prečítajú a nech nám uľahčia robotu a nie komplikujú. Keď ich človek slušným spôsobom navedenie na to, čo by mali už vedieť, niekedy sú aj radi....že sa aj od nás niečo naučia... Inak to je pravda, že na slovensku je to tak ako píšeš.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Asi pani pracovníčke unikol § 10 odst. 2 Zákona o správe daní a poplatkov, kde sa hovorí: Zástupca môže zastupovať súčasne len jeden daňový subjekt u jedného správcu dane, ak nejde o blízke osoby; to neplatí, ak je zástupcom daňový poradca alebo advokát alebo ak ide o spoločného zástupcu, alebo ak zástupca splnomocnený na doručovanie doručuje jednému správcovi dane za viacero daňových subjektov písomnosti elektronickými prostriedkami (§ 17a)
2 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
domenico.office Pozri príspevok
Asi pani pracovníčke unikol § 10 odst. 2 Zákona o správe daní a poplatkov, kde sa hovorí: Zástupca môže zastupovať súčasne len jeden daňový subjekt u jedného správcu dane, ak nejde o blízke osoby; to neplatí, ak je zástupcom daňový poradca alebo advokát alebo ak ide o spoločného zástupcu, alebo ak zástupca splnomocnený na doručovanie doručuje jednému správcovi dane za viacero daňových subjektov písomnosti elektronickými prostriedkami (§ 17a)

noooo, čo už, keď si pracovníčka dokáže prečítať len pólku odstavcu a nechápe o čom sa tam píše? Ja to už nechám tak, nepôjdem sa tam vadiť. nepotrebujem, aby si na mňa "zasadli". uvedomujem si, že na DU sú len "bohovia,ktorí majú vždy pravdu a ak ju nemajú tak čo už, pomýlili sa.."
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Viem, že idem trochu od veci. Ale nieje toto podobné ako zasielanie výkazov do SP alebo ZP? Prečo tam môžem poslať elektronicky, podpíšem, nemusím už nič posielať poštou a žiadny ZEP som k tomu nepotrebovala (alebo aspoň neplatila)? Aký má zmysel, keď pošlem na DU výkaz elektronicky a potom ho musím aj tak ešte fakticky papierovo doložiť?
Vidí sa mi to také dosť nezmyselné.
Ešte dve otázky.
1. Ak si zriadim ZEP, bude mi tento platiť iba pri podpisovaní písomností na DÚ, alebo aj v budúcnosti na podpisovanie iných dokumentov do iných organizácií?
2. Ak si spíšem s DÚ dohodu, budem musieť už všetky doklady na DÚ posielať elektronicky a potom papierovo, alebo niektoré (napr. Hlásenie za zamestnancov..., riadne DPH...) budem môcť aj naďalej len papierovo? Ďakujem.
Naposledy upravil Fany : 29.03.10 at 06:47
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Fany Pozri príspevok
Viem, že idem trochu od veci. Ale nieje toto podobné ako zasielanie výkazov do SP alebo ZP? Prečo tam môžem poslať elektronicky, podpíšem, nemusím už nič posielať poštou a žiadny ZEP som k tomu nepotrebovala (alebo aspoň neplatila)? Aký má zmysel, keď pošlem na DU výkaz elektronicky a potom ho musím aj tak ešte fakticky papierovo doložiť?
Vidí sa mi to také dosť nezmyselné.
Ešte jedna otázka. Ak si zriadim ZEP, bude mi tento platiť iba pri podpisovaní písomností na DÚ, alebo aj v budúcnosti na podpisovanie iných dokumentov do iných organizácií?
Ďakujem.
Na DÚ niečo posielať elektronicky a dokladať ešte papierovo je podľa mňa nezmyselné. Lepšie je to podpísať ZEP-om odoslať a nemusím nič dokladať.
Keď si zriadiš ZEP, týmto môžeš podpisovať dokumenty pre verejnú správu, obchodný register, súdy, súdnych exekútorov, kataster portál.... a t d. Počet inštitúcií, ktorí komunikujú elektronicky prostredníctvom ZEP-u stále pribúda.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Fany Pozri príspevok
Viem, že idem trochu od veci. Ale nieje toto podobné ako zasielanie výkazov do SP alebo ZP? Prečo tam môžem poslať elektronicky, podpíšem, nemusím už nič posielať poštou a žiadny ZEP som k tomu nepotrebovala (alebo aspoň neplatila)? Aký má zmysel, keď pošlem na DU výkaz elektronicky a potom ho musím aj tak ešte fakticky papierovo doložiť?
Vidí sa mi to také dosť nezmyselné.
Ešte dve otázky.
1. Ak si zriadim ZEP, bude mi tento platiť iba pri podpisovaní písomností na DÚ, alebo aj v budúcnosti na podpisovanie iných dokumentov do iných organizácií?
2. Ak si spíšem s DÚ dohodu, budem musieť už všetky doklady na DÚ posielať elektronicky a potom papierovo, alebo niektoré (napr. Hlásenie za zamestnancov..., riadne DPH...) budem môcť aj naďalej len papierovo? Ďakujem.
Podľa mňa môžeš niektoré aj naďalej papierovo, keď je to pre Teba výhodnejšie...
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ďakujem, išlo mi skôr o to, či sa mi to vôbec oplatí a potom, v lete odchádzam na 2 mesiace mimo republiku, tak neviem, ako to bude potom lepšie, lebo dievčatá mi elektronické nezvládnu, papierové vedia. Pomohla si znovu (raz už som Tvoje služby, Vierka, využila a som stále vďačná), ĎAKUJEM.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Fany Pozri príspevok
Ďakujem, išlo mi skôr o to, či sa mi to vôbec oplatí a potom, v lete odchádzam na 2 mesiace mimo republiku, tak neviem, ako to bude potom lepšie, lebo dievčatá mi elektronické nezvládnu, papierové vedia. Pomohla si znovu (raz už som Tvoje služby, Vierka, využila a som stále vďačná), ĎAKUJEM.
A vieš, že som si myslela, že si to Ty ? Všetko dobré Ti želám !
0 0
Maxima25 Maxima25

Maxima25 je offline (nepripojený) Maxima25

dobry den,
precitala som celu temu, ale som len viac domotana...prepacte, ak sa spytam odveci, ale:
sme uctovnicka firma a radi by sme zasielali suhrnne vykazy svojim klientom, sme 4 kolegyne, konatel...
aky je podrobny postup?
1. - registracia na du - len konatel za firmu? kazda pracovnicka??
2. ak ZEP - vysleme konatela - staci jeden a ten spristupni aj pre ostatnych - aby kazda mohla zaslat SV za svojich klientov?
3. plna moc - od klienta na spolocnost alebo na jednotlive pracovnicky...
mam v tom uplny chaos... prosim pomozte!!!!!!
0 0
Maxima25 Maxima25

Maxima25 je offline (nepripojený) Maxima25

Economic Pozri príspevok
Ja podávam elektronicky za 18 subjektov a nie som daňový poradca. Môžem podávať všetko to čo daňovácka stránka ponúka. Nemám generálnu plnú moc, len na elektronické podávanie. Dá sa to. Mne za žiadneho klienta do zápisnice neuviedlo, že čo všetko môžem podávať. No stanovisko jednotlivých DÚ v rámci SR nemusí byť rovnaké. Ja to mám pre 4 daňové úrady takto ošetrené.
economic, prosim ako je mozne dosiahnut tento stav?? a pre viacere osoby?
dakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Maxima25 Pozri príspevok
dobry den,
precitala som celu temu, ale som len viac domotana...prepacte, ak sa spytam odveci, ale:
sme uctovnicka firma a radi by sme zasielali suhrnne vykazy svojim klientom, sme 4 kolegyne, konatel...
aky je podrobny postup?
1. - registracia na du - len konatel za firmu? kazda pracovnicka??
2. ak ZEP - vysleme konatela - staci jeden a ten spristupni aj pre ostatnych - aby kazda mohla zaslat SV za svojich klientov?
3. plna moc - od klienta na spolocnost alebo na jednotlive pracovnicky...
mam v tom uplny chaos... prosim pomozte!!!!!!
1. Registráciu na DÚ by si mala urobiť podľa mňa jedna z Vás, tá ktorá SV bude podávať. Vytlačiť registračný formulár toľko krát koľko je klientov.
2. ZEP je viazaný k rodnému číslo pracovníčky, ktorá ho má. Keďže sa jedná o zaručený elektr. podpis konkrétnej osoby, nedoporučila by som ho používať viacerými osobami. Je to veľmi chúlostivé - osobné údaje a pod..
3. Ja som tiež externá účtovníčka spoločností s r.o. a aj podnikateľov. Za každého jedného klienta keď som si sprístupňovala prístup za nich som išla na DÚ s týmto : registračný formulár, buď kópia výpisu z OR alebo kópia živn. listu a plnou mocou toho klienta s úradne overeným podpisom, aby som za neho mohla elektronicky posielať výkazy. Spísala som za každého jedného klienta Zápisnicu. Nie dohodu pozor. Treba pracovníčkam povedať, že sa budú SV podávať ZEP-om. Už je to trošku zrozumiteľnejšie ?
A ešte ak budete podávať aj za vlastnú spoločnosť, tak konateľ dá opäť plnú moc na elektronické podávanie.
Ak má však každá účtovníčka iných klientov, potom by bolo vhodné aby každá mala svoj ZEP. Ale to záleží na Vašom rozhodnutí.

Ja som v tých PM mala splnomocnenie na moju konkrétnu osobu, hoci to účtujem v mene dvoch mojich sro, v ktorých som spoločníčka i konateľka, pretože ZEP je viazaný k môjmu r.č. .
Naposledy upravil Economic : 07.04.10 at 12:05 Dôvod: doplnenie
1 0
Maxima25 Maxima25

Maxima25 je offline (nepripojený) Maxima25

dakujem economic!
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Economic Pozri príspevok
Čiže postup môže byť aj jednoduchší : registrácia na portáli drsr.sk,
objednanie si služieb mobilnej registračnej autority,
spísanie Zápisnice so správcom dane
Môže mi niekto odporučiť nejakú mobilnú registračú autoritu prosím? Nejak sa k žiadnej neviem dostať.
Díky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať