Zavrieť

Porady

Odvody pri dovolenke

AHojte.. Vie mi niekto poradit? Ak mam zamestnanca, ktory pracuje uz treti mesiac a chce si zobrat 3 dni dovolenky tak ako to bude s odvodmi? Mzdu dostava stale rovnaku (Minimálnu).. Vypocitam denny vymeriavaci zaklad za posledne 3 mesiace a to nasobim s poctom dni ktore odpracoval? A ked ma mesiac 20 dni + 2 dni st. sviatku tak tie tri dni odpocitam od 22 alebo od 20? a potom odvody pocitam len z tych dni co pracoval? dovolenka sa tam nepocita? dakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    V prvom rade, priemer nie z posledných 3 mesiacov, ale z posledného kalendárneho štvrťroka. Teda napr.dovolenku má v septembri, tak priemer bude za mesiace 4,5,6/05. Objednaj si nejaký počítačový program, všetko si ponastavuješ a v podstate ti bude sám počítať mzdy. Ja mám MRP mzdy a som spokojná, robím na ňom už roky.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    majenka21
    AHojte.. Vie mi niekto poradit? Ak mam zamestnanca, ktory pracuje uz treti mesiac a chce si zobrat 3 dni dovolenky tak ako to bude s odvodmi? Mzdu dostava stale rovnaku (Minimálnu).. Vypocitam denny vymeriavaci zaklad za posledne 3 mesiace a to nasobim s poctom dni ktore odpracoval? A ked ma mesiac 20 dni + 2 dni st. sviatku tak tie tri dni odpocitam od 22 alebo od 20? a potom odvody pocitam len z tych dni co pracoval? dovolenka sa tam nepocita? dakujem..
    Mám takú teóriu, že nemôžeme všetci robiť všetko. Ani v ekonomickej oblasti (alebo už vôbec nie v ekonomickej oblasti). Na Tvojom mieste by som túto sólo agendu si dal robiť dodávateľsky (zmluva, zodpovednosť za škodu ...). V konečnom dôsledku možno ani neušetríš. Je to ostatne agenda "ako vyšitá" pre "internetovú dodávku" za relatívne malý peniaz.

    stonozka je offline (nepripojený) stonozka

    stonozka
    Dovolenka sa ráta z priemerky. ktorá sa ráta štvrťročne. V októbri budem rátať priemerku za mesiace 7,8,9. Pokiaľ zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, vyrátaš si miesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok (Zákonník práce § 134 ods.) v tomto zákone je vysvetlený priemerný zárobok teda priemerka. Pravdepodobný si vyrátaš: priznaná hrubá mzda je napr. 13.000,- Sk mes. (t.j. 13.000,- x 3 mes. : súčet normohodín za tri predchádzajúce mesiace ) to ti vyjde pravdepodobný priemer.
    Naposledy upravil stonozka : 20.09.05 at 13:25

    stonozka je offline (nepripojený) stonozka

    stonozka
    Vypočítaš si to takto: 6.500/172,5 hod x 150 (odpracované) = 5.653,-Sk a 3 dni dovolenky je 22,5 hod. tie vypočítaš z priemerky teda 22,5 x 56 (napr.) = 1260,- priemerka = náhrada za dovolenku. Potom ju pripočítaš k 5.653,- Sk + 1260 = 6.913,- Sk a vyrátaš normálne odvody do ZP, SP a daň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.