Zavrieť

Porady

registracia podla zak. o DPH par.7a a pridelene DIC

Ahojte,

dnes mi prisla registracna karta "Osvedcenie o registracii pre DPH - prijemca/dodavatel sluzby z/do ineho clenskeho statu" - ako neplatca DPH (paragraf 7a)

dostal som identifikacne cislo pre dan SKxxx

tak. a teraz by som sa chcel opytat:
1. ide vlastne o IC DPH (VAT NUMBER)? alebo je to DIC pre styk so subjektami v EU a mimo SR?
2. musim ho uvadzat aj na fakturach na slovensko? alebo pouzijem DIC co mam pridelene?
3. je potrebne o tomto prideleni informovat subjekty, ktore fakturuju mne v ramci Slovenska (napr. mobilny operator)?

ide mi o to, ze ci teraz musim vsetko obehat + zmenit peciatky atd.atd.

dakujem
Usporiadat
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

Badko Pozri príspevok
Dobrý deň,
firma neplátca dph ide vystaviť faktúru za službu - monitorink v SR - do krajiny EU Cyprus
je povinný zaregistrovať sa podľa par.7a a podávať SV?
Odpovedám sama - dúfam, že správne
zdaniteľná osoba je povinná registrovať sa:
pred prijatím služby z iného členského štátu, pri ktorej jej vzniká daňová povinnosť podľa § 69 ods. 3 zákona o DPH alebo
pred dodaním služby do iného členského štátu, pri ktorej sa určí miesto dodania podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH.
Medzi vyššie uvedené služby patria napr.: sprostredkovateľské služby, preprava tovaru, doplnkové služby pri preprave (nakladanie, vykladanie tovaru), ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, nájom hnuteľného majetku s výnimkou krátkodobého nájmu dopravných prostriedkov, reklamné, poradenské, inžinierske, technické právne, účtovné, audítorské prekladateľské a tlmočnícke služby, nájom zamestnancov, telekomunikačné služby, služby televízneho a rozhlasového vysielania, služby dodávané elektronicky.
0 0
Ankaa7 Ankaa7

Ankaa7 je offline (nepripojený) Ankaa7

Chcem sa opýtať, ak sa stanem plátcom DPH podľa §7a (budem príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu), tak budem musieť automaticky platiť DPH aj z tovarov, ktoré budem prijímať z iných členských štátov? (ročne nedosiahnem hodnotu tovaru 13 941,45 €).
0 0