Zavrieť

Porady

ako je to s PHM???

som len človek
Dobrý večer, prosim vas o radu, ci spravne uctujem. neviem ci som uz prepracovana, ci mi to nepali dostatocne...Poprosim o rady tych,co robia v programe Alfa: stale mi nie je jasne, ako učtovat PHM. SZCO ma uz automobil odpisany vo firme, takze do prevadz.rezie uplatnujem bloky za PHM, nakup autodoplnkov,servis auta/oprava,vymena pneu.../nakup motor.oleja,destil.vody a pod. V Alfe mu robim jazdy- no a tam neviem, ci mam mu uplatnit nahradu za PHM /km x spotreba dla TP : 100 x cena PHM/ alebo mu mam uplatnit pausal.nahradu len /0,183 x km/? či môzem uplatnovat len vydavky - bloky za PHM a nic ine? viem,ze kniha jazd sa uz nemusi robit, ale klient si to zela tak neviem, poradte,co z toho môzem uplatnit? vopred vam dakujem za rady.
Usporiadat
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

serena Pozri príspevok
Ahojte.
Niekde som cítala, ze výdavky súvis. s pouzivanim súkr.mot.vozidla na pod.účely, treba úctovať v rámci uzáv.úct.operácií. Ja som robila tak, že každý mesiac / na konci mesiaca/ som normálne zapísala do Vyd.hot. a VOZD-prev.rež., plus k tomu som pripocitala aj stravne. Može byť aj takto?

Prosim, odpovie mi niekto?
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Záleží na tom aký postup si zvolíš Ty : dá sa aj v rámci uzávierkových operácií - a ja to používam ak si to podnikateľ nevyplácal v hotovosti, len si tie náklady chce premietnuť do daňový výdavkov - vtedy účtujem cez ID.
A ak má dostatok financií v pokladni a vypláca si tieto náhrady vtedy som to účtovala cez VPD každý mesiac- vyplatené z pokladne. Ale myslím že oba spôsoby sú akceptovateľné.
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

Džudi Pozri príspevok
Záleží na tom aký postup si zvolíš Ty : dá sa aj v rámci uzávierkových operácií - a ja to používam ak si to podnikateľ nevyplácal v hotovosti, len si tie náklady chce premietnuť do daňový výdavkov - vtedy účtujem cez ID.
A ak má dostatok financií v pokladni a vypláca si tieto náhrady vtedy som to účtovala cez VPD každý mesiac- vyplatené z pokladne. Ale myslím že oba spôsoby sú akceptovateľné.

Ked cez ID,tak potom len zapísem do VOZD-prev.rez., a hotovo?
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

serena Pozri príspevok
Ked cez ID,tak potom len zapísem do VOZD-prev.rez., a hotovo?
Prosííím.............
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

serena Pozri príspevok
Ked cez ID,tak potom len zapísem do VOZD-prev.rez., a hotovo?

Kto mi napise odpoved?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Serena - PHM sa účtuje ako nákup materiálu.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
serena Pozri príspevok
Ahojte.
Niekde som cítala, ze výdavky súvis. s pouzivanim súkr.mot.vozidla na pod.účely, treba úctovať v rámci uzáv.úct.operácií. Ja som robila tak, že každý mesiac / na konci mesiaca/ som normálne zapísala do Vyd.hot. a VOZD-prev.rež., plus k tomu som pripocitala aj stravne. Može byť aj takto?
Čie je to auto? Podnikateľa? Zamestnanca? Aké stravné si vyplácala? Komu? Zamestnancovi?
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

Pouziva vlastne auto na podnikanie:
Vypocitam nahradu za spotr.PHM + nahradu za km, a stravne. ´V predchadzajucich rokoch som robila tak, ze na konci mesiaca som zapisala do VOZD-prev.rez. a do Vyd.hot. Lenze niekde som citala, ze vydavky suvisiace s pouzivanim sukr. mot. voz. sa uctuju v ramci uzavierkovych oper. To znamena, ze az na konci roka treba dat vsetko do VOZD-prev.rez. Ci nie?
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

serena Pozri príspevok
Pouziva vlastne auto na podnikanie:
Vypocitam nahradu za spotr.PHM + nahradu za km, a stravne. ´V predchadzajucich rokoch som robila tak, ze na konci mesiaca som zapisala do VOZD-prev.rez. a do Vyd.hot. Lenze niekde som citala, ze vydavky suvisiace s pouzivanim sukr. mot. voz. sa uctuju v ramci uzavierkovych oper. To znamena, ze az na konci roka treba dat vsetko do VOZD-prev.rez. Ci nie?

Prosim, napiste mi odpoved. DAKUJEM.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
serena Pozri príspevok
Prosim, napiste mi odpoved. DAKUJEM.
Odpoveď máš v príspevku č.23
A nenapísala si aké stravné mu to vyplácaš.
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

marjankaj Pozri príspevok
Odpoveď máš v príspevku č.23
A nenapísala si aké stravné mu to vyplácaš.

Ano mozem aj cez ID na konci r., a vtedy to dam len do VOZD-prev.rez.a nikde inde?
Stravne - podla tych cas.pasiem, ked je na prac.ceste.
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

serena Pozri príspevok
Ano mozem aj cez ID na konci r., a vtedy to dam len do VOZD-prev.rez.a nikde inde?
Stravne - podla tych cas.pasiem, ked je na prac.ceste.
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Dobry den, auto sluzobne zapisane na firmu - ukonceny leasing v roku 2006, zostalo v majetku firmy s 0 hodnotou. Uctovnictvo robim od roku 2008 do nakladov davam nakup PHM - nafta - podla blockov z ERP - rezia VOZD, na konci roka urobim spotrebu PHM podla najazdenych km podla knihy jazd a ak mam v blockoch viac nakladov - oductujem z rezie - rozdiel medzi skutocnou spotrebou a zauctovanymi blockami. Do nakladov taktiez davam naklady za opravu auta, dan za motorove vozidlo, havarijne poistky za toto vozidlo. Myslim si, ze uctujem spravne, ale potrebujem odobrenie.

Dakujem enyma
0 0
Dajanka Dajanka

Dajanka je offline (nepripojený) Dajanka

Aj ja to takto účtujem, len PHM dávam na nákup materiálu počas celého roka.
0 0
Michelle22 Michelle22

Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

Ahojte ... práve čítam vašu debatku a tak mi nedá pripojiť sa...ja účtujem PHM ako réžiu,mali sme aj daň.kontrolu a bolo to v pohode,no teraz čítam,že to má byť materiál? Klient,má tiež auto po leasingu je platcom DPH a bločky za PHM mu dávam v plnom rozsahu-vedie si knihu jazd.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Michelle22 Pozri príspevok
Ahojte ... práve čítam vašu debatku a tak mi nedá pripojiť sa...ja účtujem PHM ako réžiu,mali sme aj daň.kontrolu a bolo to v pohode,no teraz čítam,že to má byť materiál? Klient,má tiež auto po leasingu je platcom DPH a bločky za PHM mu dávam v plnom rozsahu-vedie si knihu jazd.
A čo postupy účtovania JÚ?

§11 Zásoby

(2) Ako materiál sa účtujú najmä suroviny, pomocné látky a prevádzkové látky, náhradné dielce, obaly a majetok podľa § 10 ods. 25 do doby jeho uvedenia do používania a majetok podľa § 10 ods. 26, pričom ako
a) suroviny sa účtujú hmoty, ktoré pri výrobnom procese prechádzajú úplne alebo sčasti do výrobku a tvoria jeho podstatu,
b) pomocné látky sa účtujú hmoty, ktoré prechádzajú priamo do výrobku, netvoria však jeho podstatu,
c) prevádzkové látky sa účtujú hmoty, ktoré sú potrebné na prevádzku účtovnej jednotky ako celku, napríklad mazadlá, palivo, čistiace prostriedky,
d) náhradné dielce sa účtujú predmety určené na uvedenie hmotného majetku do pôvodného stavu alebo prevádzkyschopného stavu,
e) obaly sa účtujú veci, ktoré slúžia na ochranu a dopravu nakúpeného materiálu, tovaru a vlastných výrobkov; a ak sa nevratné obaly dodávajú zákazníkovi alebo odovzdávajú vo vnútri účtovnej jednotky spolu s dodaným
obsahom.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lenkam68 Pozri príspevok
A čo postupy účtovania JÚ?

§11 Zásoby

(2) Ako materiál sa účtujú najmä suroviny, pomocné látky a prevádzkové látky, náhradné dielce, obaly a majetok podľa § 10 ods. 25 do doby jeho uvedenia do používania a majetok podľa § 10 ods. 26, pričom ako
a) suroviny sa účtujú hmoty, ktoré pri výrobnom procese prechádzajú úplne alebo sčasti do výrobku a tvoria jeho podstatu,
b) pomocné látky sa účtujú hmoty, ktoré prechádzajú priamo do výrobku, netvoria však jeho podstatu,
c) prevádzkové látky sa účtujú hmoty, ktoré sú potrebné na prevádzku účtovnej jednotky ako celku, napríklad mazadlá, palivo, čistiace prostriedky,
d) náhradné dielce sa účtujú predmety určené na uvedenie hmotného majetku do pôvodného stavu alebo prevádzkyschopného stavu,
e) obaly sa účtujú veci, ktoré slúžia na ochranu a dopravu nakúpeného materiálu, tovaru a vlastných výrobkov; a ak sa nevratné obaly dodávajú zákazníkovi alebo odovzdávajú vo vnútri účtovnej jednotky spolu s dodaným
obsahom.

No ja by som si pod palivom predstavoval uhlie, drevo, naftu, plyn na kúrenie. Pohonné látky by mohli byť niečo iné.

Palivo asi nebudú pohonné látky.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Skupenstvá palív [upraviť]

Vhodné palivá sú zastúpené všetkými tromi skupenstvami:

0 0
Michelle22 Michelle22

Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

Super,ďakujem..... odteraz PHM účtujem ako palivá. No nedá mi to,prečo potom keď sa uplatňujú cestovné náhrady ide všetko do réžie? Asi je to blbá otázka.....
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

ja účtujem PHM do réžie, mali sme aj daňovú kontrolu a nemali na nič takého výhrady, že aby som to dávala inde
0 0
Načítať ďalšie