Zavrieť

Porady

ako je to s PHM???

som len človek
Dobrý večer, prosim vas o radu, ci spravne uctujem. neviem ci som uz prepracovana, ci mi to nepali dostatocne...Poprosim o rady tych,co robia v programe Alfa: stale mi nie je jasne, ako učtovat PHM. SZCO ma uz automobil odpisany vo firme, takze do prevadz.rezie uplatnujem bloky za PHM, nakup autodoplnkov,servis auta/oprava,vymena pneu.../nakup motor.oleja,destil.vody a pod. V Alfe mu robim jazdy- no a tam neviem, ci mam mu uplatnit nahradu za PHM /km x spotreba dla TP : 100 x cena PHM/ alebo mu mam uplatnit pausal.nahradu len /0,183 x km/? či môzem uplatnovat len vydavky - bloky za PHM a nic ine? viem,ze kniha jazd sa uz nemusi robit, ale klient si to zela tak neviem, poradte,co z toho môzem uplatnit? vopred vam dakujem za rady.
Usporiadat
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

monikago Pozri príspevok
ja účtujem PHM do réžie, mali sme aj daňovú kontrolu a nemali na nič takého výhrady, že aby som to dávala inde
V podstate nákup materiálu a prev. réžia je to isté. Len keď je nariadenie v JU o účtovaní do materiálu, tak by to tak malo byť.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Michelle22 Pozri príspevok
Super,ďakujem..... odteraz PHM účtujem ako palivá. No nedá mi to,prečo potom keď sa uplatňujú cestovné náhrady ide všetko do réžie? Asi je to blbá otázka.....

Keď je auto v majetku tak uplatňuješ bločky PHM cez nákup materiálu. Iné je keď sa robia cesťaky tak potom úhrada cestovného do prevádzkovej réžie.
Naposledy upravil Zdenka175 : 11.03.10 at 13:35
0 0
Ferdo Mravec Ferdo Mravec

Ferdo Mravec je offline (nepripojený) Ferdo Mravec

Poprosím o radu..
Keď je auto napísané na SZČO (platca DPH), zaplatené v hotovosti cena bola bez DPH, daňovo neodpisované kvôli strate, tiež sa môžu uplatniť paušálne výdavky 80%? Ako by sa to malo správne zaúčtovať? na konci roka ako čo....????
Mám si všetky bločky z celého roka spočítať???
Ďakujem
0 0
marika. marika.

marika. je offline (nepripojený) marika.

ja by som sa chcela opýtať mám daňovníka ktorý kúpil auto na leasing v 2 mesiaci 2009 odpísal poslednú čiastku, keďže má auto zapísané na daňovom úrade pod DIČ odpisujem mu len PHM a opravu a údržbu na mot.vozidlo , chcem sa opýtať či si teraz v roku 2010 auto môže prehlásiť na rod.č. aby som mu mohla odpisovať PHM + kilometre? je v tom nejaký háčik že po ukončení leasingu musí daňovník viesť nejaký čas auto pod DIČ? ďakujem
0 0
marika. marika.

marika. je offline (nepripojený) marika.

pomôže mi niekto? alebo je už neskoro?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
marika. Pozri príspevok
ja by som sa chcela opýtať mám daňovníka ktorý kúpil auto na leasing v 2 mesiaci 2009 odpísal poslednú čiastku, keďže má auto zapísané na daňovom úrade pod DIČ odpisujem mu len PHM a opravu a údržbu na mot.vozidlo , chcem sa opýtať či si teraz v roku 2010 auto môže prehlásiť na rod.č. aby som mu mohla odpisovať PHM + kilometre? je v tom nejaký háčik že po ukončení leasingu musí daňovník viesť nejaký čas auto pod DIČ? ďakujem
Auto sa nezapisuje na DÚ, ale na polícii. Ty ho iba vyradíš z majetku.
0 0
Augustin Augustin

Augustin je offline (nepripojený) Augustin

Dobrý deň Prosím poradiť.Mám úžitkové auto N1.Auto je na dič.Má 10 rokov.Je odpísané.Nieje zahrnuté vo majetku.Chcem poradiť či je možné použiť paušálne výdavky na km,tak ako na súkromné vozidlo ďakujem.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Augustin Pozri príspevok
Dobrý deň Prosím poradiť.Mám úžitkové auto N1.Auto je na dič.Má 10 rokov.Je odpísané.Nieje zahrnuté vo majetku.Chcem poradiť či je možné použiť paušálne výdavky na km,tak ako na súkromné vozidlo ďakujem.
To že je odpísané ešte nemusí znamenať, že nie je v majetku, alebo ste ho vyradili? Nedávate si do nákladov jeho údržbu, či iné náklady ?
0 0
Augustin Augustin

Augustin je offline (nepripojený) Augustin

mne by lepšie vyhovovala paušálna úhrada km.Keď nemám žiadny odpis aj žiadne opravy ,na moje km mi vyhovuje skôr paušál km.Najazdím priemerne 30000 km za rok.Auto mám po synovi a je prepísané na mňa,ale na dič.Len sa chcem opýtať či sa to dá ,keď to mám na dičo.Ja auto nemám v majetku
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Augustin Pozri príspevok
mne by lepšie vyhovovala paušálna úhrada km.Keď nemám žiadny odpis aj žiadne opravy ,na moje km mi vyhovuje skôr paušál km.Najazdím priemerne 30000 km za rok.Auto mám po synovi a je prepísané na mňa,ale na dič.Len sa chcem opýtať či sa to dá ,keď to mám na dičo.Ja auto nemám v majetku
Pozri tu http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4083...-pohonne-latky
0 0
Augustin Augustin

Augustin je offline (nepripojený) Augustin

Ďakujem za informáciu pekný deň
0 0