Zavrieť

Porady

Kľučky Denver – R vs. Stella R50

Prajem všetkým pekný deň.
Mám dilemu, ohľadom výberu kľučiek pre interiérové dvere. Firma od ktorej beriem dvere, za kľučky pýta po zľave ca 42eur/kus, bol som v Merkury market, tá istá kľučka (či kópia?) tam stojí 14eur! Vo firme, kde beriem dvere mi bolo povedané, že v MM sú kľučky vyrábane v Číne, čo mi aj v MM predávajúci potvrdili, tie ktoré mi ponúka firma sú vraj vyrobené v Portugalsku.
Názov kľučiek vo firme je Denver – R, názov kľučky v MM je Stella R50. Nik-Sat/Ch.
Do bytu potrebujem 4kľučky, takže celkový rozdiel v cene je 112eur, čo je celkom slušná kopa peňazí, na to že je to len na 4 kľučkách.
Aký je Váš názor na kľučky v MM, máte skúsenosti, príp. čo mi odporúčate?
Usporiadat
callyisto callyisto

callyisto je offline (nepripojený) callyisto

Dobrý deň prajem,
mám vybratú inú kľučku-cenovo je porovnateľná, pre mňa osobne vyzerá lepšie ako Denver, ktorý v tomto prípade slúžil pre porovnanie.
Mimochodom, cena v MM za Denver je síce 14eur, bohužiaľ neobsahuje spodnú rozetu na dierku kľúča, ktorá stoj ca 5eur, tá je v Denveri od firmy už zarátaná...
0 0
Chupacabras Chupacabras

Chupacabras je offline (nepripojený) Chupacabras

Tak som kúpil na vyskúšanie jednu Stella R50 z MerkuryMarket.
Konštrukcia sa mi zdá úplne v pohode. Vyzerá to pevne.
Takže na 99,99% ich kúpim na všetky dvere.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Distribútor kľučiek a dverového kovania :

www.metalia.sk
0 0
kovalcik kovalcik

kovalcik je offline (nepripojený) kovalcik

súhlasím myslím, že ich nájdete aj na webe klucky.eu.sk
0 0
12janci12 12janci12

12janci12 je offline (nepripojený) 12janci12

Svet je čím ďalej čudnejší. Vadí mi, že ak rozprávam spisovne, tak mi ľudia nerozumejú, že ja nerozumiem tej spúste angličtiny čo miešajú do slovenčiny, vadí mi reklama na každom kroku. Nerozumiem ľudom čo si myslia že peniaze sa "zarobia" nejakým vkladom do fondu či akcií a nie prácou. Ďakujem ľuďom čo sú ešte stále normálny a bojujú za správne veci. ...viac
callyisto Pozri príspevok
Prajem všetkým pekný deň.
Mám dilemu, ohľadom výberu kľučiek pre interiérové dvere. Firma od ktorej beriem dvere, za kľučky pýta po zľave ca 42eur/kus, bol som v Merkury market, tá istá kľučka (či kópia?) tam stojí 14eur! Vo firme, kde beriem dvere mi bolo povedané, že v MM sú kľučky vyrábane v Číne, čo mi aj v MM predávajúci potvrdili, tie ktoré mi ponúka firma sú vraj vyrobené v Portugalsku.
Názov kľučiek vo firme je Denver – R, názov kľučky v MM je Stella R50. Nik-Sat/Ch.
Do bytu potrebujem 4kľučky, takže celkový rozdiel v cene je 112eur, čo je celkom slušná kopa peňazí, na to že je to len na 4 kľučkách.
Aký je Váš názor na kľučky v MM, máte skúsenosti, príp. čo mi odporúčate?
MM je zameraný na nízke ceny, tým je povedané všetko. Kvalita kĽučky závisí od použitého materiálu ("drahé sú z antikóru, mosadze a pod., lacné zo zinkozliatin, bývajú často duté, majú kratšiu úchopovú časť a pod.) a od povrchovej úpravy. Nové môžu napohľad vyzerať úplne inak. Ak ich chytíte do ruky, cítite rozdiel. Dobrá kľučka je chladnejšia a ťažšia, lebo je z hustejšieho materiálu. Ak by ste ich videli po pol roku používania, postrehli by ste výrazný rozdiel v povrchovej úprave. Ako sa to hovorí? Nie sme tak bohatý...........
0 0
Chupacabras Chupacabras

Chupacabras je offline (nepripojený) Chupacabras

Píše sa: Nie sme tak bohatí....

Mne tie kľučky pripadajú úplne rovnaké (aj materiál je rovnaký, chróm, nikel). Každopádne tam nie je adekvátny ten rozdiel v cene, skoro trojnásobný...

Pravdou je, že tie kľúčky mám krátko, nedokážem dať dlhodobú skúsenosť.
12janci12, ty máš s týmito kľučkami nejakú konkrétnu skúsenosť, alebo iba píšeš tak všeobecne?
0 0
12janci12 12janci12

12janci12 je offline (nepripojený) 12janci12

Svet je čím ďalej čudnejší. Vadí mi, že ak rozprávam spisovne, tak mi ľudia nerozumejú, že ja nerozumiem tej spúste angličtiny čo miešajú do slovenčiny, vadí mi reklama na každom kroku. Nerozumiem ľudom čo si myslia že peniaze sa "zarobia" nejakým vkladom do fondu či akcií a nie prácou. Ďakujem ľuďom čo sú ešte stále normálny a bojujú za správne veci. ...viac
Rozdiel býva v základnom materiále - čím je kľučka ťažšia a chladnejšia keď ju chytíte do ruky, tým je kvalitnejšia (Ms, zinkozliatiny, hliník s povrchovou úpravou). Rozdiel býva ešte v uchytení štvorhranu, spôsobe uchytenia rozety o dvere a povrchovej úprave. Bežný človek zbadá hlavne rozdiel v povrchovej úprave, lacné kľučky sú po podstatne kratšom čase ošúchané a nevyzerajú dobre. Druhý rozdiel je, že v ľahkých (mäkkých materiáloch) menej držia závity, skôr ich strhnete atď.
Poviem to takto - keby bola možná super kvalita lacná, všetci by vyrábali lacné veci. Rozdelenie kľučiek podľa materiálov nájdete tu.
0 0
Chupacabras Chupacabras

Chupacabras je offline (nepripojený) Chupacabras

Môže to byť tak, že lacný výrobca používa horšie materiály, ale môže to byť kľudne aj tak, že drahý výrobca používa také isté materiály, akurát si dá 10x väčšiu maržu. Prípadne lacný výrobca vyrába v Číne, a drahý v Nemecku, pričom kvalit amôže byť rovnaká, a ja nemám dôvod kupovať tie drahšie, len aby som dal na plat Nemcom...

Každopádne mám tie kľučky už niekoľko rokov, a nie je známka opotrebenia.
Na dotyk pôsobia pevne a chladno. V tomto prípade som urobil dobre.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať