Zavrieť

Porady

Pivnica

Ahojte,
Nevedel by nám niekto poradiť, čo s vlhkou pivnicou, ktorá smrdí a cítiť nám to aj v dome? Je to pivnica veľká 3*4 m. Je to pod chodbičkou a kúpelňou, asi tam dakedy bývalo uhlie. Dom bol vlhký a aj pivnica. Medzi domom a horným susedom je cca 1 meter široká medzera. V pivnici je len jedno okienko asi 30*50 cm. Keď sme dom pred rokom kúpili, stála tam voda. Už je to lepšie, ale smrdí stále a čím ďalej tým viac. Susedovi sme na jeho stavbu dali rínu, lebo 50 rokov z jeho strechy tiekla voda rovno do nášho okna do pivnice, do okna pivnice sme dali jednu drenážnu rúru, ktorá nám vháňa vzduch do protiľahlého rohu a je tam ešte jedna rúra, ktorá vedie k zemi a v ktorej je ventilátor a ten sa zapína asi tak 3 krát za deň cca na 1 hodinu. Len jedna stena pivnice je okrajová, ostatné sú pod domom, teda nie je na rohu domu. Už nevieme, čo s tým. Chceli sme v lete obkopať dom, ale neradili ste nám to. Asi 30 cm od spodu pivnice vidno, ako preteká cez stenu voda. Teda stalo sa to len vtedy, keď bol sneh a potom tak napršalo. Cez sviatky. Doteraz to sušíme. Susedia tvrdia, že budú porušené drenáže, lebo dom je v kopci a celý je oddrenážovaný. A ešte k tomu obkopaniu, keď sme to chceli realizovať, radili nám, že len po základy stavby (šopy) toho horného suseda, lebo že keď pôjdeme hlbšie až po naše základy, tak by nám to mohlo narušiť stavbu. Nevieme, či sa to dá nejako izolovať, zvonka, zvnútra alebo predsa len obkopať (možno len tú jedne stenu?) Ešte som zabudla napísať, že sa do nej vchádza zvnútra, takými padacími dverami, na to nám vyrobili poklop s OSB dosiek a na to dali plávajúcu podlahu. Cez tento otvor nám ide dnu smrad. Mysleli sme, že by sme mohli kúpiť nejaký poriadny "vzduchotesný", ale bojíme sa, aby ten smrad neprerážal aj inokade. Nemôžme tú pivnicu celkom zrušiť, lebo je tadiaľ vedená voda a kanalizácia. Nemáte niekto s niečím podobným skúsenosti?
Usporiadat
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

Dobrý deň, konečne som sa prepracovala k tým fotkám. Môj manžel zapchal medzičasom diery PUR penou, už to aj chvíľku nesmrdelo, no teraz zase a dosť. Myslíme si, že ak to súvisí s vlhnutím stien, tak to pasuje, lebo sa tu roztopilo za dva dni kopu snehu. Na jednej fotke je tehlami zakrytá aj nejaká šachtička, nevieme, čo to je. Už to tam bolo, nám to na nič neslúži a okolo je stále mokrá podlaha.
Podlaha pod schodami.JPG  
vonakjšia stena.JPG  
Šachta.JPG  
Vonkajšia stena.JPG  
1/1
0 0
alchstuip alchstuip

alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

Ma sme v 15 rokov neobyvanom dome mali podobny, aj ked mensi problem.... uplne mokra pivnica. Nikto nevedel prist na to, odkial to stale vlhne, vsetci tvrdili, ze je to kvoli studni, ktora je v strede pivnice.
Na pricinu sme nakoniec prisli pri zapajani k vodovodu - v mieste starej pripojky bolo poskodene potrubie a vydatnost tohto "pramena" bola asi 1l/min, v hlbke 1 meter, asi 2 metre od domu.
Odkedy sa to opravilo, pivnica za 2 roky krasne vyschla, nesmrdi a vobec nevadi, ze je tam aj studna, uz nic nevlhne
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

Hodiny na vodu máme vonku, teda skôr ako to vchádza do domu. Spotrebu máme priemerne v zime 9 m3 za mesiac. A keďže sme trojčlenná rodina s malým dieťaťom a stále periem, varím a umývam riad, tak to asi nie je veľa a teda si myslím, že tam nám voda neuniká a teda nevytápa pivnicu. Asi to na jar rozkpeme zvonku a skontrolujeme to aj toto. Najväčší problém je to, že náš dom je asi 30 cm od hranice a sused má tak 30 cm od hranice šopu. Je tam štrašne zlý prístup a ešte sme aj v miernom svahu, tak mám obavy, že keď to odkopeme, aby sa dačo nepohlo. Ďakujem však za tip.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať