Zavrieť

Porady

POZOR na ODPISY za rok 2009 v SW ALFA .

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dovoľujem si touto cestou upozorniť poraďákov , ktorí používajú účtovný program ALFA /Kros/ , že v Dlhodobom majetku - v odpisoch je chyba .

Prosím , aby ste si odpisy za rok 2009 skontrolovali a porovnali s odpisovým plánom .Dnes som telefonovala ohľadom uvedeného problému do Krosu a bolo potvrdené pracovníčkou Krosu , že chyba v odpisoch nastala , a túto budú odstraňovať , len nevie v akom časovom období .

Uvedenú chybu objavila naša poraďáčka Zuzka - zuhl a tak sme sa spojili a začali problém riešiť cez Kros .

Nedostatok sa našiel zatiaľ v tom majetku , ktorý mal v predchádzajúcom roku t.j.2008 prerušené odpisovanie .

Považovala som to za dôležité Vás aspoň takto upozorniť .

/ Prosím nepridávajte mi za toto upozornenie body , nakoľko ocenenie si zaslúži Zuzka - zuhl , pretože ona prišla na uvedenú chybu a z dôvodu jej pracovnej vyťaženosti ma poverila , aby som toto upozornenie hodila na PORADU ./

Neskôr môžem uviesť aj konkrétny príklad chyby , ale momentálne nemám času , len treba aby ste si odpisy skontrolovali .
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Odpisy si môžete skontrolovať podľa tejto tabuľky.

http://www.porada.sk/blog_attachment...6&d=1257611998
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zuhl Pozri príspevok
Ozvali sa z Krosu, že ďakujú za upozornenie, ospravedlňujú sa a v novej verzii 5.2. to bude opravené a žadna finančná odmena...
Ak to opravia vo verzii 5.2 , tak ako by sa nestalo
0 0
janasl janasl

janasl je offline (nepripojený) janasl

diki, aké jednoduché...
0 0
mamuša mamuša

mamuša je offline (nepripojený) mamuša

asi vo verzii 16,02 tá je najnovšia...či sa mýlim?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Akí sú chytrí .........píšu len o centovom rozdiele .....ale o tom , že to robilo nesprávne odpisy , ani zmienka ....................... no dúfam že to bude už OK , ak nainštalujeme novú verziu .


dovoľte nám, aby sme Vás informovali o vydaní novej verzie.


[hore]Verzia 16.10 obsahuje tieto zmeny:



  • Aktualizované originálne tlačivo Daňového priznania k DPH a export do XML.
  • Nové originálne tlačivo Súhrnného výkazu DPH a jeho export do XML.
  • Do programu bola zapracovaná novela postupov účtovania v JÚ od 1. 1. 2010. Majetok zaradený v triede "Opravná položka k nadobudnutému majetku", ktorý je zaradený do používania od 1. 1. 2010, sa rovnomerne odpisuje 7 rokov.
  • Bol upravený výpočet koncoročných kurzových rozdielov a výpočet kurzových rozdielov pri čiastočných úhradách. Výpočet kurzových rozdielov pri čiastočných úhradách v ďalších rokoch vychádza teraz z koncoročného kurzu predošlého roka.
  • V programe bol upravený vzhľad aj funkčnosť tlačových zostáv fakturácie. Ak boli v niektorých poliach zadané dlhšie texty, prekrývali sa s inými údajmi. V prípade, že nebola vyplnená poštová adresa na novom partnerovi, nesprávne sa zobrazovala na tlačovej zostave.
  • V Číselníku partnerov a vo formulároch Fakturácie bola obnovená možnosť presúvania stĺpcov v tabuľke.
  • Bola opravená chyba pri type sumy Nsv vo faktúrach. Ak sa fakturovali položky v cudzej mene, program pri zápise do Evidencie DPH neprepočítal tento typ sumy na EUR.
  • Bola opravená chyba, keď sa v niektorých prípadoch nezobrazovali položky preddavkovej faktúry vystavenej v staršej verzii programu.
  • V Evidencii dlhodobého majetku bola opravená chyba. Ak bol v roku 2008 prerušený odpis na dlhodobom majetku a pri prechode do roku 2009 vznikol centový rozdiel, tak sa tento rozdiel nesprávne pripočítal k nepoužitému odpisu a majetok sa odpisoval o rok menej.

Kompletný zoznam zmien sa nachádza na našej internetovej stránke.



Zdroj www.Kros.sk
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Zdravím. Dočítala som sa , že od tohto roka minimálne treba zmeniť zaradenie do odpisových skupín. V alfe sa ma pri prechode do nového roka opýtalo, či chcem nový katalóg klasifikácie, tak som to potvrdila. Pozrela som si DHM a zamenilo mi odpisové skupiny podľa nového. Napr. traktor mi dalo z 2. sk. do 1. a namiesto 6 rokov mi dáva do plánu odpisov len 5 rokov a samozrejme vyššiu sumu. Dúfam, že to urobilo správne a nemusím s tým už nič robiť???
0 0
mamuša mamuša

mamuša je offline (nepripojený) mamuša

Príroda Pozri príspevok
Zdravím. Dočítala som sa , že od tohto roka minimálne treba zmeniť zaradenie do odpisových skupín. V alfe sa ma pri prechode do nového roka opýtalo, či chcem nový katalóg klasifikácie, tak som to potvrdila. Pozrela som si DHM a zamenilo mi odpisové skupiny podľa nového. Napr. traktor mi dalo z 2. sk. do 1. a namiesto 6 rokov mi dáva do plánu odpisov len 5 rokov a samozrejme vyššiu sumu. Dúfam, že to urobilo správne a nemusím s tým už nič robiť???
ale sa ťa to určite spýtalo, či to chceš zmeniť, nakoľko sa menili skupiny a pri možnosti áno bolo upozornenie, že sa už nebude dať späť opraviť. Takže neviem, skús zavolať do krosu alebo sa spýtaj mailom na zone pre klientov.
0 0
mio71 mio71

mio71 je offline (nepripojený) mio71

Trosku OT.Mne sa zase stalo, ze mi z nicoho nic zmizli z knihy zavazkov, pohladavok, ale aj z pokladne niektore vystavene faktury, alebo doklady. Po vypnuti a zapnuti alfy je vsetko v poriadku. Uctujem v ALFE 16.20 pod WIN7, pod XP sa mi to v zivote nestalo. Nemate podobne skusenosti. Firma Kros uvadza , ze jej produkty su plne kompaktibilne pod WIN7.
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

Zita5 Pozri príspevok
Potom by sme mali prepočítavať všetko aj napríklad celý peňažný denník,pohľadávky,záväzky atď. či nám konečné sumy sedia s výpočtom programu .
taka chyba uz v alfe bola, ked nesedel sucet poloziek uctovneho dennika... asi tri roky dozadu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať