Zavrieť

Porady

Susedia nas neustale vytapaju

Dobry den,
mam takyto problem. Susedia v panelaku ( SVB) nad nami nas neustale vytapaju. Minuly rok 10 krat, tento rok uz 3 x . Nevieme si s nimi rady. Odmietaju dany problem riesit. Tvrdia, ze u nich nic netecie, ze u nich je sucho. Ako mame postupovat? Poistovna nic nezmoze. Vodara odmietaju volat, lebo u nich ( podla ich nazoru) problem nie je a vytapanie sa neustale opakuje.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Bola som v pozícii vytápajúceho v paneláku.My sme mali jemný fliačik na strope v kuchyni,inak sucho ,ale pod nami potopa na pol bytu,pozreli sme všetko a nič,susedia zúriví,donútili nás,že odťahovať linku-dohodla som sa s nimi,že ak nič nenájdu,celé to pôjde na ich náklady.Aj šlo.Ked bola linka odtiahnutá,nad nami stiahli záchod a šachtou tam kde sú merače vody sa celý obsah záchodu lial priamo pod nás.Takže aj to je možný scenár v paneláku.Susedia o 2 poschodia vyššie.

    nivarto je offline (nepripojený) nivarto

    nivarto
    A ešte jednu vec by som urobil a to je to, že by som si všetko nahral na kameru alebo odfotil fotoaparátom. Treba vyhotoviť záznam, aby to nebolo stále tvrdenie proti tvrdeniu.

    Aj poisťovňu by mohla dokumentácia zaujímať.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    lucia67 Pozri príspevok
    Dobry den,
    mam takyto problem. Susedia v panelaku ( SVB) nad nami nas neustale vytapaju. Minuly rok 10 krat, tento rok uz 3 x . Nevieme si s nimi rady. Odmietaju dany problem riesit. Tvrdia, ze u nich nic netecie, ze u nich je sucho. Ako mame postupovat? Poistovna nic nezmoze. Vodara odmietaju volat, lebo u nich ( podla ich nazoru) problem nie je a vytapanie sa neustale opakuje.
    Dakujem.
    Definuj rozsah a lokalizaciu "vytápania".

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    BXLmiami Pozri príspevok
    Bola som v pozícii vytápajúceho v paneláku.My sme mali jemný fliačik na strope v kuchyni,inak sucho ,ale pod nami potopa na pol bytu,pozreli sme všetko a nič,susedia zúriví,donútili nás,že odťahovať linku-dohodla som sa s nimi,že ak nič nenájdu,celé to pôjde na ich náklady.Aj šlo.Ked bola linka odtiahnutá,nad nami stiahli záchod a šachtou tam kde sú merače vody sa celý obsah záchodu lial priamo pod nás.Takže aj to je možný scenár v paneláku.Susedia o 2 poschodia vyššie.
    Ten pripad som mal aj ja ,

    bolo to možne lebo spoje kanalizačného potrubia boli po rokoch netesné /rozschnuté/

    Po vymene stupačiek tento problem sa už nevyskytuje.

    Susedia nas neustale vytapaju

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.