Zavrieť

Porady

Priemerná mzda - Ročné zúčtovanie ZP 2009

Dobrý deň,
trojnásobok priemernej mesačnej mzdy - ročné zúčtovanie ZP 2009 - je to čiastka 20 146, Sk-- x 3 /2 006,17 €/ ? Niekde som to čítala, neviem, či je to správne.
Ďakujem.
Naposledy upravil Lali : 19.01.10 at 09:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Lali Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    trojnásobok priemernej mesačnej mzdy - ročné zúčtovanie ZP 2009 - je to čiastka 20 146, Sk-- x 3 /2 006,17 €/ ? Niekde som to čítala, neviem, či je to správne.
    Ďakujem.
    To znamená, že zamestnanec ktorý mal 300,00 € mesačne ( 3600,00 €-ročne) numusí robiť RZZP??? Dobre som to pochopila??

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Nepochopila si to dobre.
    Zamestnanec, ktorý v r. 2009 nemal kolísavé príjmy nemusí podať RZZP.
    Kolísavý príjem znamená , že jeho hrubý príjem aspoň 1 mesiac prekročil maxim. vymer. základ pre zdravotné poistenie t.j. 2006,17 € a v niektorých mesiacoch neprekročil túto hranicu.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Andyke Pozri príspevok
    Nepochopila si to dobre.
    Zamestnanec, ktorý v r. 2009 nemal kolísavé príjmy nemusí podať RZZP.
    Kolísavý príjem znamená , že jeho hrubý príjem aspoň 1 mesiac prekročil maxim. vymer. základ pre zdravotné poistenie t.j. 2006,17 € a v niektorých mesiacoch neprekročil túto hranicu.
    Aha, takže ked mal pravidelne každý mesiac 300,00 € tak nemusí podávať. IBA pokiaľ by v jednom mesiaci mal napr. 2007,00 €
    Iveta Matlovičová
    Andyke Pozri príspevok
    Nepochopila si to dobre.
    Zamestnanec, ktorý v r. 2009 nemal kolísavé príjmy nemusí podať RZZP.
    Kolísavý príjem znamená , že jeho hrubý príjem aspoň 1 mesiac prekročil maxim. vymer. základ pre zdravotné poistenie t.j. 2006,17 € a v niektorých mesiacoch neprekročil túto hranicu.
    aj ja som si to do dnešného dňa myslela, ale je to suma 2006,16 € ...prečítajte si dokument na stránke MZ SR (dokument: tlacova.rtf.)
    http://www.health.gov.sk/redsys/rsi....9?OpenDocument

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zam-ec=ČID v auguste nastúpila na MD, príjem mala 3006 EUR pred nástupom na MD. Vráti jej štát zaplatené ZP?
    Mne sa javí, že treba urobiť typ X, ale OLYMP stále vypisuje typ A. Nemám istotu, že je to správne-

    Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

    podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac Dana1
    typ X sa použije ak v priebehu roka 2009 došlo k zmene %-tuálnej sadzby poistného. ak zamestnanec mal už zníženú sadzbu počas celého roka 2009 tak potom sa použije typ A.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ano, dakujem. Viem o tej zmene, kritériá som si preverila. Typ A je v poriadku.
    Len som mala pocit, že do určitej hranice príjmu sa ZP v rámci RZZP vráti. Avšak v tomto prípade sa platené ZP považuje za vyrovnané.

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    Dobry den, vyplna sa niekde v tlacive S doba kedy bol clovek nezamestnany a dostaval za toto obdobie podporu? Toto obdobie sa uvadza niekde v RZZP?
    Iveta Matlovičová
    Prima73 Pozri príspevok
    Dobry den, vyplna sa niekde v tlacive S doba kedy bol clovek nezamestnany a dostaval za toto obdobie podporu? Toto obdobie sa uvadza niekde v RZZP?
    v tlačive S sa neuvádzajú údaje o poistencovi štátu (osoba evidovaná na ÚP), tieto údaje sa uvádzajú na tlačive typu A a X, konk. doba evidencie, a to len v tom prípade ak v tomto období poberal zdaniteľný príjem, ktorý sa započítava do vymeriavacieho základu na zdravotné poistenie

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    KEJKA Pozri príspevok
    ano, dakujem. Viem o tej zmene, kritériá som si preverila. Typ A je v poriadku.
    Len som mala pocit, že do určitej hranice príjmu sa ZP v rámci RZZP vráti. Avšak v tomto prípade sa platené ZP považuje za vyrovnané.
    3006 € je už veľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.