Zavrieť

Porady

PANICKY STRACH ZO ZUBARA

DOBRY DEN CHCELA BY SOM VEDIET CI SA DA OPRAVIT CHRUP V NARKOZE, KED ANO TAK AKO TO FUNGUJE . NEJAKE BLISIE INFORNACIE. ESTE SOM POCULA ZE PO ODPORUCANI PSICHOLOGA TO VSETKO HRADI POISTOVNA MOZETE MI NIEKTO PORADIT? VOPRED DAKUJEM
Usporiadat
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Kvoli dcere som sa bola informovat v polikl. ruzinov. Odpoved: ak donesie papier od psychiatra, ze ma panicky strach, preplati zakrok v narkoze poistovna / teda mimo toho co sa bezne plati/. Bez papiera si musi narkozu zaplatit sama. Urcite su aj na vychode take polikliniky, najma asi tie co su sucastou nemocnice.

Ja ta plne chapem, bez narkozy som ani usta neotvorila. Jednoducho som behala s placom po ambulanciach / este za komunistov/ a este v cakarni, ako som zacula vrtacku, som sa zdvihala a odchadzala. Obehla som ich niekolko, kedze bolest bola neunosna. Nastastie som narazila na znamu a za vsimne, v tej dobe, ma poriesili v statnej.

Bohuzial jedna dcera to zdedila po mne.
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

deane7 Pozri príspevok
Ja som tiež taký posero a nedávno mi môj nový zubár trhal zub, taký mladý chalan, rok po škole. Vzal nejaký nástroj a niečo mi okolo toho zuba rypkal, také nič, potom mi ho rozrezal, bola to sedmička, a potom trhal, povedal že ak bude bolieť tak mi pichne injekciu ale nič nebolelo, a ani potom ma nezačalo nič bolieť, žiadna strpnutá papuľa, no proste pokrok. Asi sa ho už nebudem báť. Jedine čoho sa bojím je účet.
Ja mam tiez panicky strach zo zubara a bolesti zubov. A takisto mam panicky strach z tych uctov. :-) Preto radsej jem zasadotvornu stravu a investujem peniaze do zdravej vyzivy, aby som tam nemusel neskor ist a platit tie peniaze zubarovi. :-)
0 0
adejka_79 adejka_79

adejka_79 je offline (nepripojený) adejka_79

Lokalna anesteza nestači? Či maš strach zo zvuku? Ja mam tiež strach. Ked ma velmi boli zub a viem že to nezvladnem pýtam si lokalnu anestezu, pichne do dasna inekciu a nič necitiš. Lokalna stoji do 10 eur u môjho zubara. Ja si to vždy radšej zaplatim akoby som mala trpiet bolest. Ked ma zub neboli vydržim aj bez inekcie.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Je možné ošetrenie chrupu aj v celkovej narkóze, no predpokladám, že si treba zaplatiť. Viem, že na stomatologickej chirurgii takéto zákroky robia, netuším cenu, ale pozri si na nete najbližššie k tvojmu bydlisku. Chodíme do Fakultnej nemocnici NR, ale dá sa aj v BA a určite v tvojom okolí tiež. Poradí ti spádový stomatológ, kde si zaregistrovaný. Viem, strach sa ťažko prekoná, ľahšie je povzbudzovanie :-)
1 0
modelka19971 modelka19971

modelka19971 je offline (nepripojený) modelka19971

Aj ja mam strasny strach zo zubara,je my špatne len ked sa o zubarovy a zuboch rozprava,Mam strasne pokazene horne zuby,same korene a kazy.Nevedela som si predstavit ist s tym k zubarovy.Terza som nasla stomatologa v Bratslave MUDr.Patrik Macak,Ktory vykonava opravu zubov v celkovek anesteze,Po zakroku ides domov z opravenymi zubami,a to uz po hodine ako sa preberes.Maju aj intrnetovu stranku,kde je aj cennik.Je to drahe ale pre nas ktori trpime dentofobiou je to doslova spasenie.Ja som objednan na 6 aprila ,som zvedava aku cenu mi vysoli,ale je mi to jedno budem mat pokoj na cely zivot..
0 0
modelka19971 modelka19971

modelka19971 je offline (nepripojený) modelka19971

A to potvrdenie ke nmu nepotrebujes.Bola som prv objednan do BB ,ale tam chceli potvrrdenie od psychiatra,mala som ho ale aj tak sa plati daco,a robia ti to na sale ,musis tam byt tri dni.U Macaka ti to spravia v ambulancii
0 0
Satyrius Satyrius

Satyrius je offline (nepripojený) Satyrius

Zdravim skuste pozriet stranku www dentonet.sk. Nemohol som sem dat priamu linku ale je tam clanok o tom a nejake tie rady... Mozno to pomoze
0 0
Satyrius Satyrius

Satyrius je offline (nepripojený) Satyrius

mozno to uz prejde :-) www.dentonet.sk
0 0
veronika05 veronika05

veronika05 je offline (nepripojený) veronika05

ahoj takze dnes to mas uz za sebou mozes mi napisat ake to bolo a kolko to stalo ja to asi tiez skusim pa pa
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Veronika, ošetrenie u zubára treba absolvovať častejšie, preto by bolo lepšie to zvládnuť . Predsa teraz nebudeš každé ošetrenie absolvovať v celkovej anestezii. Ja som mala tiež hrozný strach. Chce to len nájsť dobrého zubára. Môj ma pozná, vie, že to som ja s tým panickým strachom a skôr neź mi čokoľvek začne robiť, tak mi dá injekciu. A potom naozaj nič necítiš. Len tú injekciu, ale tú predsa dostaneš aj keď ti budú pichať anesteziu.
0 0
veronika05 veronika05

veronika05 je offline (nepripojený) veronika05

modelka19971 Pozri príspevok
Aj ja mam strasny strach zo zubara,je my špatne len ked sa o zubarovy a zuboch rozprava,Mam strasne pokazene horne zuby,same korene a kazy.Nevedela som si predstavit ist s tym k zubarovy.Terza som nasla stomatologa v Bratslave MUDr.Patrik Macak,Ktory vykonava opravu zubov v celkovek anesteze,Po zakroku ides domov z opravenymi zubami,a to uz po hodine ako sa preberes.Maju aj intrnetovu stranku,kde je aj cennik.Je to drahe ale pre nas ktori trpime dentofobiou je to doslova spasenie.Ja som objednan na 6 aprila ,som zvedava aku cenu mi vysoli,ale je mi to jedno budem mat pokoj na cely zivot..

AHOJ AKZE DNES TO UZ MAS ZA SEBOU MOZES MI NAPISAT AKO TO PREBIEHALO A KOLKO TO STALO? JA BY SOM TO TIEZ CHCELA SKUSIT KED MOZES TAK SA OZVI.DAKUJEM PA
0 0
veronika05 veronika05

veronika05 je offline (nepripojený) veronika05

veronika05 Pozri príspevok
AHOJ AKZE DNES TO UZ MAS ZA SEBOU MOZES MI NAPISAT AKO TO PREBIEHALO A KOLKO TO STALO? JA BY SOM TO TIEZ CHCELA SKUSIT KED MOZES TAK SA OZVI.DAKUJEM PA
AHOJ BOLO TO AZ TAKE ZLE ZE MI NEODPISUJES? PROSIM TA KED MOZES TAK SA OZVI
0 0
veronika05 veronika05

veronika05 je offline (nepripojený) veronika05

modelka19971 Pozri príspevok
Aj ja mam strasny strach zo zubara,je my špatne len ked sa o zubarovy a zuboch rozprava,Mam strasne pokazene horne zuby,same korene a kazy.Nevedela som si predstavit ist s tym k zubarovy.Terza som nasla stomatologa v Bratslave MUDr.Patrik Macak,Ktory vykonava opravu zubov v celkovek anesteze,Po zakroku ides domov z opravenymi zubami,a to uz po hodine ako sa preberes.Maju aj intrnetovu stranku,kde je aj cennik.Je to drahe ale pre nas ktori trpime dentofobiou je to doslova spasenie.Ja som objednan na 6 aprila ,som zvedava aku cenu mi vysoli,ale je mi to jedno budem mat pokoj na cely zivot..
AHOJ BOLO TO AZ TAKE ZLE KED SA NEOZIVAS? PROSIM TA KED MOZES TAK MI NAPIS AKE TO BOLO
0 0
adejka_79 adejka_79

adejka_79 je offline (nepripojený) adejka_79

veronika05 : modelka19971 piše o tomto zubarovi pozri stranku www.zubnaprax.com aj ja sa tam chystam
ak sa tam odhodláš, daj info ako bolo
0 0
veronika05 veronika05

veronika05 je offline (nepripojený) veronika05

adejka_79 Pozri príspevok
veronika05 : modelka19971 piše o tomto zubarovi pozri stranku www.zubnaprax.com aj ja sa tam chystam
ak sa tam odhodláš, daj info ako bolo
AHOJ A KEDY SATAM CHISTAS JA TO STALE ODKLADAM KOLI STRACHU ALE TAK HROZNR BY SOM CHCELA MAT PEKNY USMEV AJ TI DAJ VEDIET KED BUDE DACO NOVE A DIKI ZA TIP
0 0
adejka_79 adejka_79

adejka_79 je offline (nepripojený) adejka_79

veronika05 tak čo pôjdeme spolu? ja som chcela po výplate lebo to určite bude niečo stáť, začiatkom júla čo ty na to? Teda výplata dojde možno po 10.7 tipujem. Neboj aj ja mam strach a vždy revem u zubara napriek svojmu veku čo už...hehe
0 0
adejka_79 adejka_79

adejka_79 je offline (nepripojený) adejka_79

mariana11 to chce skôr doprovod k zubarovi, sama tam nepôjde poznám podla seba, som si prežila svoje som skončila na stomatochirurgii v 16tich a s tabletkou na otapenie aby som nevnimala. Odvtedy vždy so mnou chodil otec a ja som mala rešpekt, sama ked som išla prišla som po ambulanciu otočila sa a išla preč...Teraz už chodim sama ale jasna vec je vždy si tam porevem nejak to vydržim urobim cirkus a je dobre aj tak sa to da a nehanbim sa za to!!!! Na to že som do 16tich neotvorila ani na pohotovosti usta som urobila odvtedy pokroky ale vždy musel niekto so mnou to ma podporilo. Hm...a o tej inekcii nechcem strašiť ale ja aj ked som dostala inekciu tak ma to bolelo vela krát...
0 0
inna. inna.

inna. je offline (nepripojený) inna.

modelka19971 Pozri príspevok
A to potvrdenie ke nmu nepotrebujes.Bola som prv objednan do BB ,ale tam chceli potvrrdenie od psychiatra,mala som ho ale aj tak sa plati daco,a robia ti to na sale ,musis tam byt tri dni.U Macaka ti to spravia v ambulancii


ahoj,..chcem sa len spytat uz si tam bola u toho stomatologa v Bratslave MUDr.Patrik Macak??? ake to bolo a kolko si platila?
0 0
adejka_79 adejka_79

adejka_79 je offline (nepripojený) adejka_79

ahoj, ja som dnes bola už neviem po niekolkaty krat ale nie u Macaka ale ineho v Ružinove tiež je skuromny. Som vlemi spokojna a môžem povedat že nelutujem že som odišla odtial kam som chodila...Doteraz ma u neho nič nebolelo fakt! ak niečo som zacitila ihned dopichaval a v momente som mala viac znecitlivene. Zatial ešte nemam všetko urobene čo treba ale to čo doteraz mi všetko opravil tak maximalna spokojnost a som rada lebo už toho neni vela do konca čo poopravovat a budem mat pokoj. Sprvoty som mala strach lebo predsa len nepoznaš človeka , aky ma pristup a tak, ale hovorim som maximalne spokojna.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Moja dcéra ma taký strach, že v živote sa nestalo a to ma už 20 rokov, aby išla spať s nevyčistenými zubami. Má dosť keď musí ísť na preventívky, ale zatiaľ nemá ani jednu plombu. A po kazdej takejto kontrole si povie, že musí si cistit este poriadnejšie tie zuby, aby nemusela podstúpiť nejaké vrtanie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať