Zavrieť

Porady

vypočet dovolenky

som živnostík
Mám po prvý krát zamestnancov na PP podľa § 49 Zp. Pracujú na 4 a 6 hodín denne ako upratovačky. Akým spôsobom im mám vypočítať dovolenku a dovolenkový priemer kedže pracujú u mna od 01.07.2005 zatial na skúšobnú dobu 3 mesiace. Vek majú 42 a 51 rokov. Doteraz som nemal zamestnancov na § 49 aba na dohodu. Prosím o radu. Mám aj demoverziu programu Olymp ten však akosi im vypočítal dovolenku 5 dní a to sa mi nezdá...
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Nikto sa nevyjadrí?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Janka, vypočítaj nárok na dovolenku za celý rok a potom zrátaj dvanástiny nároku. Tak ti vyjde správne číslo.
Pri 4 týždňoch dovolenky mi vyšiel celoročný nárok 15 dní. Ak pracuje od 1. 7. 2005, nárok na dovolenku bude 15/12*6= 7,5 dní. Ak pracuje od 1.9.2005, nárok vyjde 15/12*4=5 dní do konca roka. Samozrejme po odpracovaní 60 dní.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita4
Janka, vypočítaj nárok na dovolenku za celý rok a potom zrátaj dvanástiny nároku. Tak ti vyjde správne číslo.
Pri 4 týždňoch dovolenky mi vyšiel celoročný nárok 15 dní. Ak pracuje od 1. 7. 2005, nárok na dovolenku bude 15/12*6= 7,5 dní. Ak pracuje od 1.9.2005, nárok vyjde 15/12*4=5 dní do konca roka. Samozrejme po odpracovaní 60 dní.

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita4
Janka, vypočítaj nárok na dovolenku za celý rok a potom zrátaj dvanástiny nároku. Tak ti vyjde správne číslo.
Pri 4 týždňoch dovolenky mi vyšiel celoročný nárok 15 dní. Ak pracuje od 1. 7. 2005, nárok na dovolenku bude 15/12*6= 7,5 dní. Ak pracuje od 1.9.2005, nárok vyjde 15/12*4=5 dní do konca roka. Samozrejme po odpracovaní 60 dní.
Prepáč, ale najskôr som povedala hop a potom som skákala...

Ako ti vyšlo tých 15 dní dovolenky na celý rok? Zamestnanec odrobí 72 hodín mesačne a má nárok na 15 dní dovolenky? To sa mi zdá nejako veľa.

Asi som ten vzorec nepochopila, ale keď som napr. počítala pri 14-tich smenách, tak mi na celý rok vyšlo 13 dní a keď som počítala zvlášť na 5 mesiacov pri 14-smenách, tiež mi vyšlo 13 dní.

Ja viem, že už dosť obťažujem, ale ak to chcem mať správne, musí to sedieť z každej strany.

Nikto tu nerobí pre firmu, ktorá zamestnáva v nepretržitej prevádzke na 12-hodinové smeny? U nás ale nerobia pravidelne (denná, nočná, voľno, voľno), ale v konečnom dôsledku majú 14 smien, resp. dvaja majú 6 smien.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Janka, ja som zobrala prílohu, ktorú si prilepila vo svojom príspevku č. 2.
Pri nároku na 4 týždne dovolenky mi vyšlo: Počet smien v roku: 192
192/52,1429=3,6822 a toto násobené štyrmi (počet týždňov dovolenky) = 14,7288 môžeš zaokrúhliť na 14,5 (ja som o v chvate zaokrúhlila na 15).
Teraz 14,5 bude nárok na celý rok.
Za 6 mesiacov bude nárok: 14,5/12*6=7,25 zaokrúhlene 7 dní.
0 0
DANEA DANEA

DANEA je offline (nepripojený) DANEA

som len zrnko prachu vo vesmíre ...viac
Ja by som chcela ešte doplniť jednou poznámkou, hoci sa netýka tohto prípadu, že ak náhodou niekto nastupi do zamestnania 3. už sa mu za daný mesiac neráta dovolenka iba v prípade, žeby robil na zmeny a jeho pracovné zmeny mu boli tak pridelené, že nezmeškal ani jednú pracovnú zmenu, vtedy by sa mu rátal aj daný mesiac do ýpočtu
alikvotnej časti dovolenky.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Poraďte prosím. Mám taký prípad: zamestnanec mal vstup 2.9.2005. 1.9. bol ešte zamestnancom inej firmy. Ide o zmenového zamestnanca, ktorý pracuje aj so,ne a sviatky. Podľa mňa ten jeden neodpracovaný deň ho obral o 1/12 dovolenky. Pri ročnom nároku 30 dní mi vyšla pomerná časť dovolenky na 7,5 dňa.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita4
Janka, ja som zobrala prílohu, ktorú si prilepila vo svojom príspevku č. 2.
Pri nároku na 4 týždne dovolenky mi vyšlo: Počet smien v roku: 192
192/52,1429=3,6822 a toto násobené štyrmi (počet týždňov dovolenky) = 14,7288 môžeš zaokrúhliť na 14,5 (ja som o v chvate zaokrúhlila na 15).
Teraz 14,5 bude nárok na celý rok.
Za 6 mesiacov bude nárok: 14,5/12*6=7,25 zaokrúhlene 7 dní.
Z čoho si vychádzala, že počet smien za rok je 192 (teda 16/mes.)?

A musí sa to počítať takto komplikovane (lebo som narábala aj s inými číslami a vychádzalo to dosť divne)? Nestačí, ak pri nároku 4 týždňoch, teda 20 dňoch to urobím takto?: 20/12*počet mesiacov do konca roka? A potom, keď si budú čerpať, budem rátať koeficientom 1,5.
Alebo pri nepretržitej prevádzke a ešte s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom to musí byť tak zložito?

Aj keď to by platilo pre klasických zamestnancov. To by sa nedalo zrealizovať pri skrátenom pracovnom úväzku.

Keby sa niekomu aspoň trochu chcelo a bol by ochotný, rada by som to doriešila cez SS, lebo už to začína byť dlhé. Takže týmto by som chcela poprosiť niekoho, kto by mal trpezlivoť, aby sa mi ozval cez SS. Ďakujem
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
O.K., tak nakoniec som dovolenku počítala pri 14-tich smenách takto: 20/12*5=8,5. Takže toto mám vyriešené.

Ale prosím o jednoznačné stanovisko (a už nebudem otravovať) k tomuto:
zamestnaci pracujú v 12 hodinových smenách, mesačne ich majú 6 a začali pracovať jeden v 7/2005 a druhý v 9/2005. Ich ročný nárok sú 4 týždne. Ďakujem
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Janka, pozri sa na prílohu v tvojom príspevku č. 2. Tam si napísala, že tam máš dosadené svoje hodnoty. Je tam počet smien v roku: 192. Preto som z toho vychádzala.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita4
Janka, pozri sa na prílohu v tvojom príspevku č. 2. Tam si napísala, že tam máš dosadené svoje hodnoty. Je tam počet smien v roku: 192. Preto som z toho vychádzala.
Už som sa nechcela opakovať, lebo som to už niekde prikladala, kde som aj napísala, že som to stiahla z porady, kde to priložila iná poraďáčka, ktorej ďakujem. Ibaže pôvodne to mal byť výpočet na nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas a ja som nesprávne napísala, že je to pre skrátený pracovný úväzok.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ebeš
Myslím si , že s Marínou sme mali rovnaké prepočty.
Až na priemerný počet týždňov v kalendárne roku.
Ja som " svoje " číslo dostala : 365,25: 7 = 52,178571
Marína, Ty si ako prosím prišla k svojej konštante ?
Prepáč, ebeš, ale až tak neskoro som si všimla, že si mi položil/a/ otázku.
Ja som počítala 365:7 s tým, že pre prestupný rok bude výpočet 366:7. Pozri, prosím link, kde som pridala tabuľku v Tlačivá & Dokumenty/Tabuľky,výpočty. Ak je správny tvoj výpočet, opravím ju.

http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=276
0 0
ebeš ebeš

ebeš je offline (nepripojený) ebeš

Myslím si, že sa štvrtina dňa má pridávať ku každému roku a nie zvýšiť počet dní v priestupnom roku.
Nadnesene povedané ani zamestnanci s rovnomerne rozvrhnutým pracovným časom nemajú v priestupnom roku iný spôsob výpočtu dovolenky.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

To je pravda. tabuľku opravím. Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať