Zavrieť

Porady

Dovolenkový priemer a zmena úväzku

Volala mi známa, minulý rok 10,11 mesiac pracovali vo firme len štyri dni v týždni - na kratší úväzok 30 hod, v decembri už 37,5. Pri kontrole výplatných pások zistila, že má v 10 a 11 mesiaci iný dov. priemer ako v 12. mesiaci. Mzdová jej to odôvodnila tým, že ho prerátala v dôsledku toho, že sa im menil úväzok z kratšieho na plný .
Postupovala správne ?

Podľa môjho názoru mal byť aj v decembri rovnaký ako v októbri a novembri a odzrkadlilo by sa to až v tomto 1Q/2010...

Prosím Vás o názor...
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    an-ps Pozri príspevok
    Ja mám podobný prípad:
    V jan a febr. som pracovala na kratší prac. úväzok (4 hod denne), od marca mi to zvýšili na 6 hod denne.
    Za r. 2009 mi zostala nevyčerpaná dovolenka cca 12 dní po 4 hod. Takže teraz keď budem čerpať tú minuloročnú dovolenku, mám nárok len na 4 hod za deň, však?
    Náhrada mzdy za čerpanú dovolenku sa prepláca úväzkom v čase čerpania dovolenky - aj za rok 2009 ti patrí náhrada za 6 hod. denne

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    V čase čerpania dovolenky už máš 6 hod. prac.úväzok , takže keď budeš mať dovolenku 1 deň tak Ti zaplatia náhradu za 6 hodín.
    (t.j. Tvoj príjem bude vyšší ako keby si čerpala dovolenku vlani, lebo by si mala náhradu za 4 hodiny).

    an-ps je offline (nepripojený) an-ps

    an-ps
    Ja mám podobný prípad:
    V jan a febr. som pracovala na kratší prac. úväzok (4 hod denne), od marca mi to zvýšili na 6 hod denne.
    Za r. 2009 mi zostala nevyčerpaná dovolenka cca 12 dní po 4 hod. Takže teraz keď budem čerpať tú minuloročnú dovolenku, mám nárok len na 4 hod za deň, však?
    Iveta Matlovičová
    an-ps Pozri príspevok
    Ja mám podobný prípad:
    V jan a febr. som pracovala na kratší prac. úväzok (4 hod denne), od marca mi to zvýšili na 6 hod denne.
    Za r. 2009 mi zostala nevyčerpaná dovolenka cca 12 dní po 4 hod. Takže teraz keď budem čerpať tú minuloročnú dovolenku, mám nárok len na 4 hod za deň, však?
    podľa mňa máš nárok na 12 dní, ale s tým, že za 1 deň dovolenky budeš mať preplatenú náhradu za 6 hodín, takže si v tomto prípade vo výhode

    Dovolenkový priemer a zmena úväzku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.