Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane....

žena
Milí poraďáci, týmto by som Vás chcela porosiť o radu ohľadom vyplňovania Hlásenia o vyučtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti. Dopredu upozorňujem, že nie som mzdárka, tak ak niečo napíšem zle, dopredu sa ospravedlňujem. Hlásenie pomáham vyplniť kamarátke, ktorej prišlo z DÚ, že uvedené hlásenie neodovzdala. Takže konečne otázka: Do hlásenia sa uvádzajú len zamestnanci (pracovná zmluva) alebo aj dohodári (o vykonaní práce)? Veľmi pekne ďakujem.

janka
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

svobodova
Ja som už tieto prehľady a hlásenia dodatočne spravila, ale chcela by som predtým ako ich zaniesiem na DÚ správcovi dane vedieť, akú im vyrubia pokutu.
Za každý prehľad a hlásenie á 2000 Sk. Tiež patrím medzi tých, čo zaplatili...
0 0
svobodova svobodova

svobodova je offline (nepripojený) svobodova

Aj keď je to za roky 2000-2002? Vtedy sa za to pokuty nedávali, ale nie som si istá či na to neplatia rovnaké pravidlá ako po 1.1.2004?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

svobodova
Aj keď je to za roky 2000-2002? Vtedy sa za to pokuty nedávali, ale nie som si istá či na to neplatia rovnaké pravidlá ako po 1.1.2004?
Prečo sa tým teraz trápiš? Príde ti rozhodnutie o uložení pokuty. Budeš mať možnosť do 15 dní od doručenia sa odvolať písomne alebo ústne do zápisnice. Sústreď sa radšej na prípravu tohto odvolania - čo tam uvedieš ako dôvod nepodania prehľadu tak, aby ti to mali možnosť aj uznať.
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Je pravda ze sa môze odvolat ale na kazde jedno odvolanie ide 500.-- Sk kolok a este stale nevie ci jej vyhoveju. Môze sa stat ze ju to bude nakoniec stat 2500.-- sk.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

dianad
Je pravda ze sa môze odvolat ale na kazde jedno odvolanie ide 500.-- Sk kolok a este stale nevie ci jej vyhoveju. Môze sa stat ze ju to bude nakoniec stat 2500.-- sk.
No, toto som netušila.....
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Dávajte si všetci pozor na dátumy, ktoré uvádzate na štvrťročných výkazov / predd.daň/. DÚ začali veselo dávať pokuty firmám , ktoré majú na napríklad mzdy posledný deň v mesiaci a do štvrťročného výkazu napríklad dajú dátum 31. januára 2005. Pretože podľa zákona sme povinní výkaz odovzdať do 30 kalendárnych dní./ aj keď s odvedeným preddavkom nula /
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Martina80
Dávajte si všetci pozor na dátumy, ktoré uvádzate na štvrťročných výkazov / predd.daň/. DÚ začali veselo dávať pokuty firmám , ktoré majú na napríklad mzdy posledný deň v mesiaci a do štvrťročného výkazu napríklad dajú dátum 31. januára 2005. Pretože podľa zákona sme povinní výkaz odovzdať do 30 kalendárnych dní./ aj keď s odvedeným preddavkom nula /
Nerozumiem pokutu za čo?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Martina80
Dávajte si všetci pozor na dátumy, ktoré uvádzate na štvrťročných výkazov / predd.daň/. DÚ začali veselo dávať pokuty firmám , ktoré majú na napríklad mzdy posledný deň v mesiaci a do štvrťročného výkazu napríklad dajú dátum 31. januára 2005. Pretože podľa zákona sme povinní výkaz odovzdať do 30 kalendárnych dní./ aj keď s odvedeným preddavkom nula /
Na ten posledný dátum za štvrťrok si dávam pozor. I keď smiešne je, že do 30.-teho, ak výplata je napr. až 31.-ho
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Martina80
Dávajte si všetci pozor na dátumy, ktoré uvádzate na štvrťročných výkazov / predd.daň/. DÚ začali veselo dávať pokuty firmám , ktoré majú na napríklad mzdy posledný deň v mesiaci a do štvrťročného výkazu napríklad dajú dátum 31. januára 2005. Pretože podľa zákona sme povinní výkaz odovzdať do 30 kalendárnych dní./ aj keď s odvedeným preddavkom nula /
Prehľad sa podáva do 30 kal. dní po skončení štvrťroka, teda 31. deň určený na výplatu mzdy s tým nesúvisí.
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Denda
Nerozumiem pokutu za čo?
Príklad: Mzdy vo firme sú vždy posledný deň v mesiaci / samozrejme pracovný deň/.
Štvrťročný preddavkový výkaz na daň za obdobie október - december sa podáva v januári. Ja som dala napr. 31.1.2005, keďže výplaty boli 31.1.2005. ALE POZOR, podľa zákona som výkaz mala podať najneskôr 30.1.2005
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Martina80
Príklad: Mzdy vo firme sú vždy posledný deň v mesiaci / samozrejme pracovný deň/.
Štvrťročný preddavkový výkaz na daň za obdobie október - december sa podáva v januári. Ja som dala napr. 31.1.2005, keďže výplaty boli 31.1.2005. ALE POZOR, podľa zákona som výkaz mala podať najneskôr 30.1.2005
Teraz som v obraze.... To znamená, že 30.1., keď si podávala prehľad, tie mzdy za dec. ešte neboli vyplatené. To si tam podľa nich mala nechať nevyplnené??
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

liba2
Teraz som v obraze.... To znamená, že 30.1., keď si podávala prehľad, tie mzdy za dec. ešte neboli vyplatené. To si tam podľa nich mala nechať nevyplnené??
Veď o to ide, môžem vtedy vyplniť sumu dane, ale nemám šancu napísať dátum výplaty a dátum odvodu.
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Do kolonky 11 dávam nulu a dátum 30.1.2005
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Na doplnenie môjho súhlasu. Súhlasila som s názorom na podanie výkazu do 30 dní po uplynutí kalendárneho štvrťroka.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Martina, to je asi JPP...vy ste pokutu predpokladám nedostali.
Kľudne tam daj dátum 31., keď vieš isto, že vtedy dane odvediete a výkaz vyplň a odošli 30. No problem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

pyton
Martina, to je asi JPP...vy ste pokutu predpokladám nedostali.
Kľudne tam daj dátum 31., keď vieš isto, že vtedy dane odvediete a výkaz vyplň a odošli 30. No problem.
S týmto riešením súhlasím, pokiaľ dátum môjho odvedenia (debet na mojom BÚ)bude brať do úvahy aj DÚ. Nakoľko nepísané (alebo písané???) pravidlo štátnych inštitúcií (DÚ, poisťovne)hovorí, že ak má byť zaplatené napr. prvého v mesiaci, tak toho prvého majú byť peniaze už na účte príjemcu.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Paula, neviem, ako je to pri iných inštitúciach, každá to má v zákone upravené po svojom, ale čo sa týka DÚ, tak tam je dôležitý dátum odpísania z môjho účtu. Takže, keď to odíde v tomto prípade 31., napíšem tam 31. a kedy to príde im sa nestarám.

Podobne DPH. Banky berú príkazy na úhradu napr. do 14.00 /25./ a ja dávam pozor, aby mi tam dala pečiatku ešte 25. :p
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

svobodova
Aj keď je to za roky 2000-2002? Vtedy sa za to pokuty nedávali, ale nie som si istá či na to neplatia rovnaké pravidlá ako po 1.1.2004?
Asi by bolo potrebné uviesť aj literu Zákona o spr. daní a poplatkov § 35:


(17) Pokutu nemožno uložiť, ak uplynulo päť rokov od konca roka, v ktorom došlo k porušeniu tohto zákona alebo osobitného zákona.<SUP>11ab)</SUP> Právo vybrať a vymáhať pokutu sa premlčuje po šiestich rokoch po skončení roka, v ktorom bola pokuta uložená.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Tie6 to robím tak s DPH, ale čo sa týka dane z príjmu pani na DU mi prizvukovala, že ju zaujíma, kedy to im prišlo na účet. A to ja predsa nemôžem vedieť. Tak si píšem ďalej po svojom. Zatiaľ som netápala v zákone, ktorá platba sa čoho týka.
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

pyton
Paula, neviem, ako je to pri iných inštitúciach, každá to má v zákone upravené po svojom, ale čo sa týka DÚ, tak tam je dôležitý dátum odpísania z môjho účtu. Takže, keď to odíde v tomto prípade 31., napíšem tam 31. a kedy to príde im sa nestarám.

Podobne DPH. Banky berú príkazy na úhradu napr. do 14.00 /25./ a ja dávam pozor, aby mi tam dala pečiatku ešte 25. :p
Pyton, asi sme sa nepochopili, mne sa jednalo o dátum vyplnenia formulára, tam má byť do 30 dní, čiže myslela som 30.januára tam má byť najneskôr / napríklad/, nejednalo sa mi o odvedené . I keď aj tam dávam nulu, lebo mi odvádzame 31.januára a má sa tam uviesť dátum a suma, kedy to bolo v skutočnosti odvedené.Len o toto sa mi jednalo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať