Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane....

žena
Milí poraďáci, týmto by som Vás chcela porosiť o radu ohľadom vyplňovania Hlásenia o vyučtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti. Dopredu upozorňujem, že nie som mzdárka, tak ak niečo napíšem zle, dopredu sa ospravedlňujem. Hlásenie pomáham vyplniť kamarátke, ktorej prišlo z DÚ, že uvedené hlásenie neodovzdala. Takže konečne otázka: Do hlásenia sa uvádzajú len zamestnanci (pracovná zmluva) alebo aj dohodári (o vykonaní práce)? Veľmi pekne ďakujem.

janka
Usporiadat
svobodova svobodova

svobodova je offline (nepripojený) svobodova

svobodova
Ja som už tieto prehľady a hlásenia dodatočne spravila, ale chcela by som predtým ako ich zaniesiem na DÚ správcovi dane vedieť, akú im vyrubia pokutu.
Takže ešte k tomu obdobiu 2000-2002, ako som sa pýtala. Z Daňového riaditeľstva mi prišla odpoveď, citujem:
Nakoľko lehota na podanie hlásenia za uvedené zdaňovacie obdobia bola stanovená v zákone č. 511/1992 ZB. o správe dan í a poplatkov v znení neskorších predpisov anie v osobtnom predpise, za uvedené zdaňovanie obdobie sa neuloži pokuta ak daňovník podá daňové prznanie oneskorene.
Ak správca dane vyzval daňovníka na podanie hlásenia za roky 2000,2001,2002 a daňovník nepodá hlásnei ani v lehote uvdenej vo výzve správcu dane, správca dane uloží pokutu podľa hor uvedeného ustanovenia vo výške 4000 Sk za každé zdaňovacie obdobie.

Takže sa to pre môjho klienta zaobíde bez pokuty za obdobie 2000-2002.
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Ahoj . Mam ten isty problem hlasenie za roky 2000,2001,2002 prosim Ta nemohla by si mi nejako poslat to vyjadrenie DU ak sa prosim da. Velmi pekne Ti dakujem.
0 0
svobodova svobodova

svobodova je offline (nepripojený) svobodova

Pošli mi emilovú adresu a prepošlem Ti to.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Prosím, poraďte mi! Časť III. v hlásení o vyučtovaní dani sa vypisuje aj vtedy ak zamestnanci mali daň nulovú ? Vypisujú sa tam aj všetci dohodári, ktorí mali tiež nulovú daň? ( myslím tú časť, kde sa vypisujú zamestnanci menovite, r.č., meno....)
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

adam
Prosím, poraďte mi! Časť III. v hlásení o vyučtovaní dani sa vypisuje aj vtedy ak zamestnanci mali daň nulovú ? Vypisujú sa tam aj všetci dohodári, ktorí mali tiež nulovú daň? ( myslím tú časť, kde sa vypisujú zamestnanci menovite, r.č., meno....)
Uvádzajú sa všetci zamestnanci i dohodári, bez ohľadu na daň.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Paula, ďakujem... Pekný večer...
0 0
Lentilka Lentilka

Lentilka je offline (nepripojený) Lentilka

Júj, ale ste ma vyľakali z tých pokút.
Prosím Vás v časti III. hlásenia sa vypisuje čo. Ide o starobného dôchodcu, dohodára.
Do riadku 4 uvediem čistý príjem, ktorý som vyplatila dohodárovi.
Do riadku 6 uvediem hrubú mzdu
a do riadku 7 preddavky, ktoré som mu zrazila a odviedla dan.úradu?

Ak vznikne nejaký korunový rozdiel v zaplatenom preddavku, tak tento rozdiel sa netýka hlásenia.... ale vyrovnanie sa urobí v Dan.priznaní zamestnanca?

Ďakujem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Lentilka
.
Do riadku 4 uvediem čistý príjem, ktorý som vyplatila dohodárovi.
Do riadku 6 uvediem hrubú mzdu
a do riadku 7 preddavky, ktoré som mu zrazila a odviedla dan.úradu?l.
r.4 - Úhrn príjmov - hrubý príjem
r.6 - Základ dane - hrubý príjem
r.7 - Zrazené preddavky
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Ahojte, plati talcivo Hlasenia z minuleho roka alebo sa nejako menilo?

Vdaka

PS: nikde som to nenasla
0 0
ivularadula ivularadula

ivularadula je offline (nepripojený) ivularadula

Tlačivo HLÁSENIE sa nemenilo.
0 0
Jozefsp Jozefsp

Jozefsp je offline (nepripojený) Jozefsp

Spracujem mzdy, na voľnej nohe ...viac
Včera som bol na DÚ a obdržal som Hlásenie totožné s vlaňajším.
Ale Prehľad za štvrťrok že sa bude meniť, ešte nemajú.
A ešte . ak má niekto čas pozrieť sa na "ELDZ- ešte raz " včera som prosil o pomoc ale asi ma nikto nemá rád. Ďakujem.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

ivularadula
Tlačivo HLÁSENIE sa nemenilo.
dakujem, dakujem, dakujem ...
0 0
Terezap Terezap

Terezap je offline (nepripojený) Terezap

Chcem poprosiť o radu. SZČO má zamestnanca na kratší prac, čas. Jeho VZ je
2400,-Sk. Musí podávať hlásenia na daňový úrad za tohto jedného zamestanca? Čo ak tak neurobil celý rok 2005?
Ďakujem
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Terezap
Chcem poprosiť o radu. SZČO má zamestnanca na kratší prac, čas. Jeho VZ je
2400,-Sk. Musí podávať hlásenia na daňový úrad za tohto jedného zamestanca? Čo ak tak neurobil celý rok 2005?
Ďakujem
Podáva sa za každého zamestnanca aj s kratším prac. časom. Ak tak neurobil za každý prehľad aj hlásenie po 2000,-.
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Musí. Dva dni neskoršie poslaný Q. prehľad pokuta 2.000,- Sk - včera sme dostali my.
0 0
Terezap Terezap

Terezap je offline (nepripojený) Terezap

Moc ste ma nepotešili, no aj tak Vám ďakujem.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Neviem ako vysporiadať takúto vec. V mesiaci 2/05 - DB vyplatený vo výške 37.-Sk z vlastných prostr. Vtedy som nad týmto rozmýšľala tak, že som DB nepýtala naspäť,ale som o to menej zaplatila v ďašom mesiaci daň. Teraz v Hlásení mi to vychádza čudne, ako keby som nemala zaplatenú daň 37.-Sk, a DB som nepýtala - riadky nepustia. Mám doplatiť daň a pýtať bonus, takmer po roku? Ďakujem.
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Prajem pekný podvečer. Chcem sa opýtať či sa do HLÁSENIA píšu aj zamestnanci, ktorí v priebehu roka odišli a podávajú si sami DP? Ďakujem
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

ewap
Prajem pekný podvečer. Chcem sa opýtať či sa do HLÁSENIA píšu aj zamestnanci, ktorí v priebehu roka odišli a podávajú si sami DP? Ďakujem
Píšu sa všetci, ktorým ste vyplácali príjmy zo závislej činnosti.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Jozefsp
Včera som bol na DÚ a obdržal som Hlásenie totožné s vlaňajším.
Ale Prehľad za štvrťrok že sa bude meniť, ešte nemajú.
Hlásenie za r. 2005 podávané do 31.3.2006 je na 100% totožné s Hlásením za r.2004.

Od p.Hrma (DITEC), ktorý rieši SW riešenia pre DRSR mám informáciu, že bez zmeny by mal zostať aj štvrťročný "Prehľad". Napriek zavedeniu zrážkovej dane.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať