Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane....

žena
Milí poraďáci, týmto by som Vás chcela porosiť o radu ohľadom vyplňovania Hlásenia o vyučtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti. Dopredu upozorňujem, že nie som mzdárka, tak ak niečo napíšem zle, dopredu sa ospravedlňujem. Hlásenie pomáham vyplniť kamarátke, ktorej prišlo z DÚ, že uvedené hlásenie neodovzdala. Takže konečne otázka: Do hlásenia sa uvádzajú len zamestnanci (pracovná zmluva) alebo aj dohodári (o vykonaní práce)? Veľmi pekne ďakujem.

janka
Usporiadat
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Neviem, či sa to tu ešte nerozoberalo, ale nepostrehla som, aká je max. výška príjmov za rok 2005 a povinosť platiť odvody do SP. Je to 82 800?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ewap
Neviem, či sa to tu ešte nerozoberalo, ale nepostrehla som, aká je max. výška príjmov za rok 2005 a povinosť platiť odvody do SP. Je to 82 800?
Otázka je , ale:
r. 2004 78 000 platí sa od 1.7.2005 - 30.06.2006
r. 2005 82 800 1.7.2006 - 30.06.2007
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ako uvediem v III. časti hlásenia zamestnanca, ktorý bol 3 mesiace na dohodu a potom zvyšok roka v hlavnom pracovnom pomere? Môžem mu príjmy zrátať a vpísať ho tam len raz? Či je potrebné rozpísať ho zvlášť ako dohodára a zvlášť ako zamestnanca?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Dada
Ako uvediem v III. časti hlásenia zamestnanca, ktorý bol 3 mesiace na dohodu a potom zvyšok roka v hlavnom pracovnom pomere? Môžem mu príjmy zrátať a vpísať ho tam len raz? Či je potrebné rozpísať ho zvlášť ako dohodára a zvlášť ako zamestnanca?
Nevie nikto?
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Dada
Ako uvediem v III. časti hlásenia zamestnanca, ktorý bol 3 mesiace na dohodu a potom zvyšok roka v hlavnom pracovnom pomere? Môžem mu príjmy zrátať a vpísať ho tam len raz? Či je potrebné rozpísať ho zvlášť ako dohodára a zvlášť ako zamestnanca?
Určite len raz.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Podľa môjho názoru by sa mali zrátať príjmy a uviesť
ho iba raz.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

V rámci ročného zúčtovania preddavkov za rok 2005 pri spracovaní miezd za 2/06 bol doplatený bonus za 1/05 zamestnancovi s ukončeným pracovným pomerom 31.12.05. Celkový preplatok na dani mu bol vyplatený 1.3.06. Budem tohoto "zamestnanca" uvádzať v hlásení za rok 2006 ? A aby mi to sedelo so 1/4-ročným prehľadm, tak ten vyplatený bonus asi treba i tam započítať....priznávam, neviem si rady. Vďaka za pomoc.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Pauli ani ja nerobím mzdy, hlásenia som robievala, ale to už je dááávno, ale k veci:
v časti III. by si tú pracovníčku asi mala mať "celú", teda aj s bonusom vyplateným v r 2006
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

kukučka
Pauli ani ja nerobím mzdy, hlásenia som robievala, ale to už je dááávno, ale k veci:
v časti III. by si tú pracovníčku asi mala mať "celú", teda aj s bonusom vyplateným v r 2006
V hlásení za rok 2005? Ale to mi nebude sedieť dokopy s kvartálnymi prehľadmi
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

tak sa už netráp zober výkaz v tužke a choď to vyriešiť na DÚ
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

kukučka
tak sa už netráp zober výkaz v tužke a choď to vyriešiť na DÚ
Niečo vymyslím. Som zaváhala, mala som jej to upratať v decembri....ale múdre knihy píšu, že sa to má robiť s ročným zúčtovaním. Asi som v pasci
Naposledy upravil Paula : 03.03.06 at 20:05
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
štvrťročné prehľady sa Ti musia rovnať hláseniu. Predpokladám že si robila ročné zúčtovanie. Výsledky z RZ sa uvádzajú v nasledujúcom období. Ja by som tohto zamestnanca uviedla v Hlásení III- časť až v Hlásení za rok 2006. Teraz v roku 2005 tam bude mať tento zamestnanec preplatok resp. nedoplatok RZ z roku 2004.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

lenkak
štvrťročné prehľady sa Ti musia rovnať hláseniu. Predpokladám že si robila ročné zúčtovanie. Výsledky z RZ sa uvádzajú v nasledujúcom období. Ja by som tohto zamestnanca uviedla v Hlásení III- časť až v Hlásení za rok 2006. Teraz v roku 2005 tam bude mať tento zamestnanec preplatok resp. nedoplatok RZ z roku 2004.
Lenka , v ročnom zúčtovaní za r.2005 mal preplatok 1.265 + doplatok bonusu 400 za 1/05. Potom v hlásení za 2006 budem pri jeho mene uvádzať za február iba sumu 400 ......mňa len zmiatla skutočnosť, že sa v prehľadoch a v hlásení uvádzajú zamestnanci a on zamestnancom od 1.1.06 už nie je. Asi na to netreba brať ohľad. Ďakujem za reakciu.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Chcem sa spýtať,keď máme výplatný termín 12-steho,tak štvrťročné hlásenie, keď pošlem napr.14-steho je to už neskoro,alebo platí predposledný deň v mesiaci pre vštkých rovnako.Dane odvádzame 12-steho, ide mi iba o to štvrťročné hlásenie,ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vema
Chcem sa spýtať,keď máme výplatný termín 12-steho,tak štvrťročné hlásenie, keď pošlem napr.14-steho je to už neskoro,alebo platí predposledný deň v mesiaci pre vštkých rovnako.Dane odvádzame 12-steho, ide mi iba o to štvrťročné hlásenie,ďakujem
Kvartálne hlásenia posielame po ukončení kvartálu do 30 dní..
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ďakujem, som rada , že je to tak, lebo už som celá domotaná z toľkých hlásení
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Paula:
Ty si zamestnancovi vyplatila preplatok s bonusom v marci a predpokladám, že si budeš od DU nárokovať naspäť preplatok (alebo si preplatky stiahneš od preddavkov), tak potom by sa mal uviesť aj preplatok na dani aj bonus v Hlásení -III roku 2006.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ďakujem Lenka za navigáciu
0 0
abp1 abp1

abp1 je offline (nepripojený) abp1

Po prečítaní mám dotaz na príslepevok 3....
Hlásenie podávajú všetci, ktorí zamestnávajú zamestnancov, alebo dohodárov.....
Prosím poraďte mi kde nájdem tlačivo na toto hlásenie.
ďakujem
0 0
abp1 abp1

abp1 je offline (nepripojený) abp1

odpovedám na príspevok 3 ....
Hlásenie podávajú všetci, ktorí zamestnávajú zamestnancov, alebo dohodárov
ako vyzerá tlčivo toho hlásenia, kde ho nájdem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať