Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane....

žena
Milí poraďáci, týmto by som Vás chcela porosiť o radu ohľadom vyplňovania Hlásenia o vyučtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti. Dopredu upozorňujem, že nie som mzdárka, tak ak niečo napíšem zle, dopredu sa ospravedlňujem. Hlásenie pomáham vyplniť kamarátke, ktorej prišlo z DÚ, že uvedené hlásenie neodovzdala. Takže konečne otázka: Do hlásenia sa uvádzajú len zamestnanci (pracovná zmluva) alebo aj dohodári (o vykonaní práce)? Veľmi pekne ďakujem.

janka
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

abp1
odpovedám na príspevok 3 ....
Hlásenie podávajú všetci, ktorí zamestnávajú zamestnancov, alebo dohodárov
ako vyzerá tlčivo toho hlásenia, kde ho nájdem

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ata/hl_zav.pdf
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

vyplňujem tlačivo HLASENIE a mám k tomu pár primitívnych otázok, ale pre mňa dôležité:
1) na prvej strane je uvedené "Dátum vykonania zúčtovania preddavkov na daň za zdaň.obdobie, za ktoré sa hlásenie podáva " aký dátum mám uviesť?
2) Políčko Vypracoval , dňa, tf to mám uviesť SZČO?
3) v časti III. v riadku 7-zrazené preddavky na daň v (SK) sú dve maličké políčka N a NP čo to znamená mám jedno s toho zaškrtnúť.
4) v tej istej časti ako v bode 3 je v riadku 5 - zúčtovanie v mesiacoch maličké políčka od 1 až 12 mám zaškrtnúť 12 , ak mu bola mzda vyplatená len v dvanástom?

a ešte úplne najprimítivnejšia otázka za ktorú sa hanbím
5) políčko daňové identifikačné číslo zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane sa uvádza normálne DIČ pridelené od DÚ? alebo je to nejaké zvláštne číslo...?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
2. Vypracoval: môže byť SZČO, keď robíš pre ňu
3. N a NP , nepeňažné príjmy, dole v tlačivku máš vypísané tieto skratky
4. ak zaškrtneš 1-12 to jedno políčko, robil celý mesiac, ak len časť rroka, tak škrtáš tie políčka, v ktorom mesiaci pracoval.
5. DIČ pridelené DU.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

domacnost
vyplňujem tlačivo HLASENIE a mám k tomu pár primitívnych otázok, ale pre mňa dôležité:
1) na prvej strane je uvedené "Dátum vykonania zúčtovania preddavkov na daň za zdaň.obdobie, za ktoré sa hlásenie podáva " aký dátum mám uviesť?
Lenkak , ďakujem a prosím ťa odpoved k tej prvej otázke to mám dať dátum kedy vyhotovujem toto hlásenie?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nemám pri sebe tlačivko, ale dátum sa dáva kedy si už spravila ročné vyúčtovania. Ak si spravila RZ 28.02. dáš dátum tento, ale dátum vystavenia tlačiva môžeš dať aj 15.03., vtedy keď ideš podať tlačivo na DU. Nemusia sa zhodovať.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

aké RZ ?, prosím ťa čo to znamená tá skratka? SZČO , ked zamestnal brigádnika , tak potom po odhlásení odovzdal PREHĽAD a to bolo všetko, niečo mi ušlo? Tu na porade som sa dozvedela , že mám podať potom toto hlásenie , ktoré sa podáva do 3 mesiacov. Pracoval len v decembri a aj v decembri mu bola mzda vyplatená.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

To RZ znamená ročné zúčtovanie dane, to je to zúčtovanie preddavkov, na ktoré si sa pýtala v 1. bode. Ak si ho nerobila, políčko nevypĺňaš. Ak nemá teraz tá SZČO žiadnych zamestnancov, odporúčam oznámiť to Daňovému úradu, pretože za prvý štvrťrok 2006 znovu musíš podať prehľad a o rok znovu aj hlásenie. Inak máš pokutu buď za nepodanie prehľadu alebo za neoznámenie skutočnosti.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

abel
To RZ znamená ročné zúčtovanie dane, to je to zúčtovanie preddavkov, na ktoré si sa pýtala v 1. bode. Ak si ho nerobila, políčko nevypĺňaš. Ak nemá teraz tá SZČO žiadnych zamestnancov, odporúčam oznámiť to Daňovému úradu, pretože za prvý štvrťrok 2006 znovu musíš podať prehľad a o rok znovu aj hlásenie. Inak máš pokutu buď za nepodanie prehľadu alebo za neoznámenie skutočnosti.
A treba urobiť RZ?, ked mal počas roka len jedného a to prvého brigádnika v r.2005, vlastne od kedy podniká. Oznámenie treba dať písomne? ak áno , nemáš mi poskytnúť tlačivo? Do kedy treba podať oznámenie ?, ak brigádnik bol zamestnaný len v 12/05 ,bol aj vyplatený a aj odhlásený zo SP,ZP.
ďakujem za rady.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

RZ nemusíš robiť ak Ti brigádnik nedal žiadosť o vykonanie RZ.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Keď ťa ten brigádnik nepožiadal, RZ nemusíš robiť. Ty si mu mala vystaviť len potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Neviem či ste boli zaregistrovaní ako platitelia dane zo závislej činnosti. Všetky skutočnosti sa na daňový dávajú písomne, tlačivko na odhlásenie nie je, napíšeš len obyčajný list, že nemáš žiadnych zamestnancov a teda nie si platiteľom dane zo závislej činnosti. Odporúčam odhlásiť sa dňom 31.3.2006, za 1. štvrťrok ešte musíš podať nulový prehľad do 2. 5. 2006 a na budúci rok do konca marca aj nulové hlásenie.
skús pozrieť aj iné linky napr. http://www.porada.sk/t21988-p3-mzdyo...ovinnosti.html
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

[quote=abel]Keď ťa ten brigádnik nepožiadal, RZ nemusíš robiť. Ty si mu mala vystaviť len potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Neviem či ste boli zaregistrovaní ako platitelia dane zo závislej činnosti. Všetky skutočnosti sa na daňový dávajú písomne, tlačivko na odhlásenie nie je, napíšeš len obyčajný list, že nemáš žiadnych zamestnancov a teda nie si platiteľom dane zo závislej činnosti. Odporúčam odhlásiť sa dňom 31.3.2006, za 1. štvrťrok ešte musíš podať nulový prehľad do 2. 5. 2006 a na budúci rok do konca marca aj nulové hlásenie.
skús pozrieť aj iné linky napr. http://www.porada.sk/t21988-p3-mzdyodvodynasledne-povinnosti.html[/quote]

nie nepožiadal ma , pretože brigádnik pracoval aj na TPP a u zamestnávateľa si uplatňoval všetky veci, ako je daň. bonus, odpoč.položku, u nás mu bola vyplatená mzda a odvedený preddavok na DÚ. SZČO je nahlásený na DÚ , ako platca a to už ešte pred tým, ako mal prvého zamestnanca. Takže ďakujem a musí sa podať aj tak nulový prehľad do 2.5.2006? a prečo do 2.5.2006?
0 0
baninka baninka

baninka je offline (nepripojený) baninka

Ahojte, toto je len pokus, získať od niekoho-ak by mal, polopatistický návod na vyplnenie toho hlásenia, čo sa do 31,3,2006 musí podať na Daňový úrad za rok 2005.Ako čítam príspevky, je nás tu žiaľ viac takých ktorí sme si nie istí, či ho vypĺňame správne.
Ja len - či niekto vie poradiť, čo do ktorého riadku vpísať.

Keď som si predložila tie kvartálne hlásenia a nasčítala riadky, tak tie sumy by vlastne pasovali do riadkov v ročnom hlásení. Napr. v časti I - riadky 0 - D vlastne sú kompatibilné s kvartálnym hlásením, s riadkami 1 - D? Dobre uvažujem? Stačí len kvartálne zrátať a sumy vpísať do Hlásenia?

V časti III. mi je asi všetko jasné, tam vypisujem údaje z mzdového listu.
Sumy riadkov 7 Zrazené preddavky na daň v SKK by mali sedieť na riadok 1 včasti I.?

ďakujem za akékoľvek pripomienky, dúfam že o rok už budem mať soft.....ktorý to celé pekne vytlačí a ja len dám podpísať a odovzdám.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Asi preto, že prehľad treba podať do 30.4.2006, ale keďže je to nedeľa a 1.5.2006 je sviatok, termín sa posúva na 2.5.2006.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Na to uľahčenie by som sa moc netešila. Ja síce mám soft, ktorý mi to všetko spracuje a vytlačí, ale bohužiaľ DÚ to neakceptuje, takže musím písať. Ale uvažuješ správne, ročné hlásenie ti musí sedieť s prehľadmi. Pre kontrolu si potom môžeš posčítavať údaje v časti III. a malo by ti to sedieť s tým čo si uviedla v predchádzajúcej časti hlásenia.
0 0
baninka baninka

baninka je offline (nepripojený) baninka

<!-- / icon and title --><!-- message -->Ahojte, toto je len pokus, získať od niekoho-ak by mal, polopatistický návod na vyplnenie toho hlásenia, čo sa do 31,3,2006 musí podať na Daňový úrad za rok 2005.Ako čítam príspevky, je nás tu žiaľ viac takých ktorí sme si nie istí, či ho vypĺňame správne.
Ja len - či niekto vie poradiť, čo do ktorého riadku vpísať.

Keď som si predložila tie kvartálne hlásenia a nasčítala riadky, tak tie sumy by vlastne pasovali do riadkov v ročnom hlásení. Napr. v časti I - riadky 0 - D vlastne sú kompatibilné s kvartálnym hlásením, s riadkami 1 - D? Dobre uvažujem? Stačí len kvartálne zrátať a sumy vpísať do Hlásenia?

V časti III. mi je asi všetko jasné, tam vypisujem údaje z mzdového listu.
Sumy riadkov 7 Zrazené preddavky na daň v SKK by mali sedieť na riadok 1 včasti I.?

ďakujem za akékoľvek pripomienky, dúfam že o rok už budem mať soft.....ktorý to celé pekne vytlačí a ja len dám podpísať a odovzdám.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ak budeš kupovať soft tak odporúčam Olymp akurát včera som to hlásenie vytlačila, pokontrolovala a dnes ho posielam.
0 0
schreiterka schreiterka

schreiterka je offline (nepripojený) schreiterka

I.cast:
riadok 0: hruba mzda za cely rok

riadok 1: suma vsetkych zrazenych preddavkov /teda to co si mal zaplatit za zam-cov/

riadok 2: sem ide suma, ktoru si zrazil zam-com za predchadz.rok, to znamena z rocneho zuctovania za rok 2004

riadok 3: sem ide suma, ktoru si vratil zam-com z rocneho zuctovania za rok 2004

riadok 4: ?

riadok 5: sumarizacia riadkov 1 az 4

riadok 6:vyplatene danove bonusy za rok 205

riadok 7: uhrn

riadok 8: ak firma dlzila nejake uhrady za rok 2004

riadok 9: ak firme preplatila za rok 2004

riadok 10: to co si mal odviest za rok 2005

riadok 11: to co v skutocnosti odislo z uctu

riadky A-D: danove bonusy

Cast II: riadok 1: z riadku 10 casti I.
riadok 2: z riadku 11 cast I.


hadam som pomohla
0 0
Mirka D Mirka D

Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

Na prvej strane je dátum vykonania ročného zúčtovania preedavkov na daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa hlásenie podáva.
T. j. za rok 2005. Chcem dnes poslať Hlásenie, ale ročné zúčtovanie sa môže urobiť do 31.3., nie? Ešte ku marcovej mzde? Takže teoreticky nemusím mať ešte urobené RZ a už ho mám vyplniť do Hlásenia?
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Mirka D
Na prvej strane je dátum vykonania ročného zúčtovania preedavkov na daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa hlásenie podáva.
T. j. za rok 2005. Chcem dnes poslať Hlásenie, ale ročné zúčtovanie sa môže urobiť do 31.3., nie? Ešte ku marcovej mzde? Takže teoreticky nemusím mať ešte urobené RZ a už ho mám vyplniť do Hlásenia?
Do hlásenia za zdaň.obd. 2005 sa do riadkov 2 a 3 píšu údaje týkajúce sa ročného zúčtovania dane za rok 2004.
0 0
Milka Milka

Milka je offline (nepripojený) Milka

Viem, je tu téma k otázkam vyhotovenia hlásenia za rok 2005. Len chcem potešiť "niektorých", ktorí sú prihlásení na daňovom úrade za platiteľov dani zo závislej činnosti, že tí platitelia, ktorí v r. 2006 nebudú vyplácať príjmy zo závislej činnosti, nemusia odovzdávať "nulové prehľady a hlásenia" - viď § 39, ods.11 zákona o dani z príjmu...Čiže aspoň čiastočne koniec zbytočnému papierovaniu a penalizovaniu, ale pracovníčky daňového úradu o tom ešte nevedia, dnes som sa osobne pýtala..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať