Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane....

žena
Milí poraďáci, týmto by som Vás chcela porosiť o radu ohľadom vyplňovania Hlásenia o vyučtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti. Dopredu upozorňujem, že nie som mzdárka, tak ak niečo napíšem zle, dopredu sa ospravedlňujem. Hlásenie pomáham vyplniť kamarátke, ktorej prišlo z DÚ, že uvedené hlásenie neodovzdala. Takže konečne otázka: Do hlásenia sa uvádzajú len zamestnanci (pracovná zmluva) alebo aj dohodári (o vykonaní práce)? Veľmi pekne ďakujem.

janka
Usporiadat
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Ak vyrátam v ročnom zúčtovaní dane za rok 2005 preplatok, ktorý zamestnancom vyplatím, uvádza sa v Prehľade o zrazených a odvedených preddavkoch...za I.Q 2006?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Áno, uvedieš ho v Prehľade za I.Q.2006.
Ak chcete, prečítajte si aj:
Naposledy upravil Marína : 17.03.06 at 10:02
0 0
mkatka mkatka

mkatka je offline (nepripojený) mkatka

Do ktorého riadku treba uviesť daňový bonus za rok 2004 vyplatený v rámci RZD v roku 2005 ?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Našla som na internete tlačívá aj prehľad aj hlásenie ale nedá sa mi vypísať. Poradí mi niekto ako mám doň vpísať údaje keď ma to tam nechce pustiť? Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

jankasm
Našla som na internete tlačívá aj prehľad aj hlásenie ale nedá sa mi vypísať. Poradí mi niekto ako mám doň vpísať údaje keď ma to tam nechce pustiť? Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Sú dva druhy tlačív, ty si si stiahla asi ten čo sa nedá editovať, pohľadaj iný.
0 0
mkatka mkatka

mkatka je offline (nepripojený) mkatka

mkatka
Do ktorého riadku treba uviesť daňový bonus za rok 2004 vyplatený v rámci RZD v roku 2005 ?
Neporadí niekto?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Manual
Sú dva druhy tlačív, ty si si stiahla asi ten čo sa nedá editovať, pohľadaj iný.
OK, konečne som našla také, čo sa dá editovať, aj som si ho hneď stiahla. Len ešte otázočka, nebola pri ňom III. časť, také tlačivo nie je?
0 0
weva weva

weva je offline (nepripojený) weva

Prosím poraďte, mám trošku problém s riadkom 11 Odvedené. Ide totiž o to, že som mala preddavky vo výške 892,= a daňový bonus vo výške 900,= Rozdiel je teda 8,= ja som si tých 8,= nevyžiadala od DU (zdalo sa mi smiešne, aby mi poslal DU na ucet 8,=) a teraz neviem, ci mam tych 8,= zahrnúť do riadku 11 ako odevedené. V účtovníctve som si vlastne o túto sumu znížila odvodovú povinnosť.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Podaj opravný prehľad za 4.Q/05, pri najbližšom odvode dane to odveď, v hlásení za rok 2005 potom budeš mať nedoplatok. Pokutu nemáš prečo platiť, akurát sankčný úrok, ale ten ti pri takej malej sume ani nevyrubia.

Kým som dopísala odpoveď, zmizla otázka

marialo, ty si to asi vymazala ...

Ahojte poraďáci. Ja by som sa chcela opýtať či sa platí pokuta aj za opravné hlásenie. Mne sa stalo, že pri mojej kontrole som prišla na to, že za poslený štvrťrok som neodviedla a ani nedala do hlásenia daň za dohodára, za ktorého som mala odviesť za november 138 Sk. (To je prvý mesiac, v ktorom pracoval a ja som automaticky odviedla sumu ako stále a na 138 Sk som zabudla). Prosím Vás poraďte, mi akým spôsobom by som túto daň mala odviesť. Dopredu Vám ďakujem.


Takže na túto otázku je vyššie odpoveď.
Naposledy upravil abel : 18.03.06 at 06:33
0 0
marialo marialo

marialo je offline (nepripojený) marialo

Ďakujem za odpoveď, veľmi mi to pomohlo. Máš pravdu, že som to vymazala, lebo som na tejto stránke nováčik a otázku, ktorú napíšem, tak sa neuloží tam kde ju píšem a preto zmätkujem, ale dúfam, že sa to naučím. Ďakujem.
Naposledy upravil marialo : 18.03.06 at 13:00
0 0
weva weva

weva je offline (nepripojený) weva

Nikto mi neporadí?
Prosím poraďte, mám trošku problém s riadkom 11 Odvedené. Ide totiž o to, že som mala preddavky vo výške 892,= a daňový bonus vo výške 900,= Rozdiel je teda 8,= ja som si tých 8,= nevyžiadala od DU (zdalo sa mi smiešne, aby mi poslal DU na ucet 8,=) a teraz neviem, ci mam tych 8,= zahrnúť do riadku 11 ako odevedené. V účtovníctve som si vlastne o túto sumu znížila odvodovú povinnosť.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Myslím že tých 8.- Sk ti bude figurovať v časti II. riadku 3 ako preplatok. Tak si to pri najbližšej odvodovej povinnosti uplatni a v prehľade za 1.Q/06 uvedieš v r. 9 uplatnené preplatky z predchádzajúcich období. Ale možno sa vyjadria k tomu aj iní.
0 0
weva weva

weva je offline (nepripojený) weva

abel
Myslím že tých 8.- Sk ti bude figurovať v časti II. riadku 3 ako preplatok. Tak si to pri najbližšej odvodovej povinnosti uplatni a v prehľade za 1.Q/06 uvedieš v r. 9 uplatnené preplatky z predchádzajúcich období. Ale možno sa vyjadria k tomu aj iní.
Ďakujem. Zajtra skočím na DU a radšej sa ešte opýtam.
Ešte neviem, či do toho riadku 11 sa píšu odvedené preddavky do 31.12.2005 alebo do napr. do 19.03.2005, ak hlásenie podám dnes.
0 0
weva weva

weva je offline (nepripojený) weva

Ak by to niekoho zaujímalo, tak som bola dnes na DU. Tych 8,= nemám uvádzať v riadku 11 ako som chcela. Musím si ich vyžiadať od DU a oni mi ich pošlú na účet. Viac peňazí dajú na poplatky!
0 0
maca88 maca88

maca88 je offline (nepripojený) maca88

Dobrý deň. chcela by som Vás poprosiť o radu.Práve vyplňam Hlasenie a mám jednu otázku, týkajúcu sa časti .III. riadok 5. Zamestnanec bol polovicu 2. a celý 3. mesiac PN. Za celý 3. mesiac mu nebola vyplatená mzda. nastupil opäť až v 4. mesiaci. Označím teda všetky mesiace, okrem 3???Alebo zaškrtnem 1-12?

ďakujem za pomoc.

Maca88
0 0
weva weva

weva je offline (nepripojený) weva

Ja som mala zamestnanca na PN 3 mesiace a program mi zarátal, že robil celý rok. Čiže by som v tvojom prípade (aj v mojom) dala 1-12.
0 0
suzisen suzisen

suzisen je offline (nepripojený) suzisen

Ahojte,

prepáč, že nedostaneš odpoveď ale ja prosím o radu, ale neviem vložit príspevok. ODPUSTE , že prispievam k neporiadku.

Akú sumu uvediem v riadku 11 v hlásení , ak 11/05 a 12/05 bolo uhradené až v roku 2006.

Bez týchto dvoch odvodov, alebo s týmito odvodmi. Ak s nimi bola by to 0,-Sk , bohužial stretla som sa s rôznymi názormi.

Veľmi pekne ďakujem.

Zuzana
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Dobrý deň. chcela by som Vás poprosiť o radu.Práve vyplňam Hlasenie a mám jednu otázku, týkajúcu sa časti .III. riadok 5. Zamestnanec bol polovicu 2. a celý 3. mesiac PN. Za celý 3. mesiac mu nebola vyplatená mzda. nastupil opäť až v 4. mesiaci. Označím teda všetky mesiace, okrem 3???Alebo zaškrtnem 1-12?

Zaškrtneš iba mesiace, v ktorých mal vyplatený zdaniteľný príjem. Ak bol celý 3. mesiac DPN a nemal príjem, tak uvedieš 1,2,4-12.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

maca88
Dobrý deň. chcela by som Vás poprosiť o radu.Práve vyplňam Hlasenie a mám jednu otázku, týkajúcu sa časti .III. riadok 5. Zamestnanec bol polovicu 2. a celý 3. mesiac PN. Za celý 3. mesiac mu nebola vyplatená mzda. nastupil opäť až v 4. mesiaci. Označím teda všetky mesiace, okrem 3???Alebo zaškrtnem 1-12?

ďakujem za pomoc.

Maca88
Zaškrtávam mesiace, kedy bol u mňa v pracovnom pomere. Ak bol zamestnaný celý rok, hoci počas roka bol PN, zaškrtávam 1-12.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

suzisen
Ahojte,

prepáč, že nedostaneš odpoveď ale ja prosím o radu, ale neviem vložit príspevok. ODPUSTE , že prispievam k neporiadku.

Akú sumu uvediem v riadku 11 v hlásení , ak 11/05 a 12/05 bolo uhradené až v roku 2006.

Bez týchto dvoch odvodov, alebo s týmito odvodmi. Ak s nimi bola by to 0,-Sk , bohužial stretla som sa s rôznymi názormi.

Veľmi pekne ďakujem.

Zuzana
Ak si zoradíte vedľa seba všetky štvrťročné prehľady, na hlásení je súčet riadkov z jednotlivých prehľadov. Ak si daň za 11 a 12/05 zaplatila v 1/06 a toto si aj uviedla v prehľade za posledný kvartál, tak to uvádzaš aj do hlásenia. Veď všetci platíme daň za 12/05 až v roku 2006.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať