Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - poraďte prosím...

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadne daňového priznania. Manžel dostal prvých 5 mesiacov v roku podporu v nezamestnanosti - t. j. cca 30 tis. Sk. Ja som bola tiež nezamestnana do augusta. Pracovala som do 3. septembra, odkedy som bola na materskej. U zamestnavatela som zarobila cca 15 tis. Sk. Manžel si platil životnú poistku celý rok - t. j. 7200 Sk za rok a doplnkové dôchodkové poistenie - 2400 za rok. Okrem toho sme dostali od štátu rodinné prídavky za tri mesiace, príspevok pri narodení dieťaťa a príplatok k príspevku. Viete mi poradiť ako postupovať pri vypočítaní dane z príjmu. Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Timka1 Pozri príspevok
v RZD sa neda uplatniť daň z úrokov, musíte si podať DO typ B.
takže netreba žiadať o RZD, tým pádom vám musí zamestnávateľ vystaviť potvrdenie o príjme do 10.3.2010
Ďakujem krásne za všetky odpovede, ale ešte jednu prosím:
Môže si osoba /celý rok 2009 na rodič.dovolenke/ požiadať okrem vrátenia dane zo stav.sporenia aj z bežného účtu? A v ktorej kolonke to uvedie, ak sa to dá? Ďakujem.
0 0
Lumila Lumila

Lumila je offline (nepripojený) Lumila

Lumila Pozri príspevok
Poraďte, prosím. Sama si podávam DP typu B. Pracovala som 1-4/2009, od 1.5. som evidovaná na UP, od 1.6. som na PN doteraz. Aké potrebujem podklady k DP? od zamestnávateľa mám, zo sociálky výpis nemocenských dávok tiež, má byť doklad aj z ÚP? V ktorej kolonke uvádzam vyplatené dividendy k zdaneniu?
A mne poradíte???
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

dobrava Pozri príspevok
Ďakujem krásne za všetky odpovede, ale ešte jednu prosím:
Môže si osoba /celý rok 2009 na rodič.dovolenke/ požiadať okrem vrátenia dane zo stav.sporenia aj z bežného účtu? A v ktorej kolonke to uvedie, ak sa to dá? Ďakujem.
???
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

dobrava Pozri príspevok
???
sú to príjmy z kapitálového majetku - DP typ B, uvádzaš ich v tabuľke VII, riadok 2, zrazenú daň v X oddieli riadok 99
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Dobrý deň, chcem sa uistiť a spýtať. Manželia, ktorí nie sú živnostníci, počas roku 2009 prenajímali byty a v ich daňových priznaniach sa teda rozdelia príjmy a výdavky z týchto prenájmov medzi nich na polovicu? Takto som sa to dočítala v zákone ked sú manželia, ale nie som si istá. Ďalej ak nie sú platiteľmi DPH tak výdavky z bločkov a faktúr sa rátajú vrátane DPH alebo len bez DPH? A keď za rok 2008 podávali daňové priznanie tak si uplatnili výdavky 40% z príjmov. Teraz chcú uviesť reálne výdavky aké mali v priebehu roka. Dá sa to bez problémov takto ked rok predtým uplatňovali výdavky percentom? Ďakujem za pomoc lebo s takýmito vecami nemám skúsenosti.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

mirčiak Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa uistiť a spýtať. Manželia, ktorí nie sú živnostníci, počas roku 2009 prenajímali byty a v ich daňových priznaniach sa teda rozdelia príjmy a výdavky z týchto prenájmov medzi nich na polovicu? Takto som sa to dočítala v zákone ked sú manželia, ale nie som si istá. Ďalej ak nie sú platiteľmi DPH tak výdavky z bločkov a faktúr sa rátajú vrátane DPH alebo len bez DPH? A keď za rok 2008 podávali daňové priznanie tak si uplatnili výdavky 40% z príjmov. Teraz chcú uviesť reálne výdavky aké mali v priebehu roka. Dá sa to bez problémov takto ked rok predtým uplatňovali výdavky percentom? Ďakujem za pomoc lebo s takýmito vecami nemám skúsenosti.
Prosím vie niekto poradiť?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

prosím FO, z bežného účtu mala vykonanú zrážku z kreditného úroku (daň z úrokov) vo výške 0,04 môže si to uplatniť? V DP B na riadku 99? je potrebné doložiť aj výpisom z banky, alebo môžem vytlačiť položky z peňažného dennníku?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
dara Pozri príspevok
prosím FO, z bežného účtu mala vykonanú zrážku z kreditného úroku (daň z úrokov) vo výške 0,04 môže si to uplatniť? V DP B na riadku 99? je potrebné doložiť aj výpisom z banky, alebo môžem vytlačiť položky z peňažného dennníku?
Vysvetlivka k riadku 99:
20)
Uvádza sa len tá suma preddavku, ktorá sa vzťahuje k príjmom, ktoré si daňovník priznáva v daňovom priznaní (§ 4 ods. 6 zákona) okrem sumy preddavku
vybranej pri vyplatení (vrátení) podielového listu obstaraného do 31.decembra 2003 podľa § 43 ods. 10 (táto suma sa uvedie na r. 100). Suma preddavku
vybraná u manželov sa delí v rovnakom pomere, ako si delia príjmy, ktoré si priznávajú na zdanenie v daňovom priznaní.Ak suma preddavku bola vybraná
u v. o. s., spoločníci tejto spoločnosti uvádzajú na r. 99 len podiel z toho preddavku, ktorý je v rovnakej výške, ako si delia zisk. Rovnako sa postupuje aj ak
ide o komplementára kom. spol. Riadok 99 sa vypĺňa na základe kópií potvrdení o príjmoch, z ktorých sa daň vybrala podľa § 43 zákona, pri ktorých sa
daňovník rozhodol vybratú daň považovať za preddavok podľa § 43 ods. 7 zákona. Kópie týchto potvrdení sú prílohou daňového priznania s výnimkou
potvrdení z úrokov z peňažných prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a z inej samostatnej
zárobkovej činnosti [§ 6 ods. 5 písm. b) zákona].


Neprikladáš žiadnu prílohu.
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať