Zavrieť

Porady

Platiť alebo neplatiť výživné

Dobrý deň poraďáci. Môj syn má asi takýto problém: dievča sa rozišlo s chlapcom, u ktorého bývala, a presťahovala sa k môjmu synovi. Tu bývala asi 1 mesiac. Pohádali sa a ona odišla späť k prvému chlapcovi ( ten na ňu naliehal a on bol príčinou jej rozchodu so synom). Minulý rok vo februári sa jej narodila dcéra, a ona nechala zapísať do rodného listu ako otca chlapca, u ktorého bývala ( bolo to s jeho súhlasom). V auguste sa pohádali kvôli jeho mame, lebo im oznámila,že otcom jej dcéry je môj syn, u ktorého bývala ten mesiac, a práve vtedy vznikol nový život. Po hádke sa odsťahovala od neho aj s dcérou ku svojej matke s tým, že mojim synom si prenajmú byt a budú spolu bývať ako rodina. Syn sa tomu nebránil a začal jej prispievať na dieťa, aj keď bol nezamestnaný a býva u svojej matky ( tá nechce o dieťati a bývaní s nimi v spoločnom dome ani počuť, pre ňu sú cudzí). Syn sa zamestnal a začal zháňať prenájom. Na vianoce sa od nej dozvedel, že si našla ďalšieho chlapa, a že od môjho syna nechce nič, len peniaze na výživné. Syn jej prestal platiť, keďže ona žije zrejme už toho nového chlapa a nestýkajú sa spolu.
preto sa pýtam a prosím o radu:
Musí jej syn platiť na dieťa, aj keď v rodnom liste je zapísaný iný otec?
Ak jej platiť nebude a ona požiada súd o určenie otcovstva a DNA potvrdí, že môj syn je otcom jej dieťaťa bude jej musieť všetko zaplatiť so spätnou platnosťou? (ona sa mu tým vyhráža)
Ak súd určí môjho syna ako otca, musí sa prepísať aj rodný list?
Ďakujem vám vopred za vaše reakcie a odpovede.
Usporiadat
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
kyblik Pozri príspevok
Tak my chlapi, máme podľa jedného vtipu viac rozumu ako ženy, pretože máme dve hlavičky. Ale najčastejšie rozmýšľame tou dolnou... žeby súvislosť...
truch Pozri príspevok
mňa by zaujímalo tých 99 %...je si tak veľmi istý, že dotyčná nesúložila v danom čase s niekým iným...ja by som si nebol, aspoň podľa toho, čo tu píšete, je to žena s mužským pohľadom na sex...a to, že je zodpovedný sa mu môže vypomstiť...
To by ma zaujímalo aká to je?[/QUOTE]

Ale žiadna súvislosť. To som len tak napísal, na odľahčenie témy, preto som tam dal ak s tým má niekto problém, nech príspevok nahlási
Život netreba brať tak vážne. Aj tak z neho nevyviazneme živí
Ospravedlňujem sa, ak som niekoho urazil
0 0
chocholušik chocholušik

chocholušik je offline (nepripojený) chocholušik

Znova vám za príspevky a rady ďakujem. Peniaze jej posielal prevodom z účtu, na číslo účtu, ktoré mu dala....uvažujem teraz či je jej , keď sa takto k nemu zachovala. Ale snáď áno. Všetko čo tu odznelo mu budem interpretovať a dúfam že mu to pomôže v úsudku a ďalšom konaní.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
kyblik Pozri príspevok
Tak my chlapi, máme podľa jedného vtipu viac rozumu ako ženy, pretože máme dve hlavičky. Ale najčastejšie rozmýšľame tou dolnou... žeby súvislosť...
Shrek, ja sa ospravedlňujem a dopĺňam ako som to myslel. Tá ženská zrejme rozmýšľa (občas) ako my chlapi - teda rozkrokom. Slovo súvislosť som použil v spojení s ňou a nie s Tebou. Tvoj príspevok bol v pohode - tak ako si napísal, na uvoľnenie...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

kyblik Pozri príspevok
Tak my chlapi, máme podľa jedného vtipu viac rozumu ako ženy, pretože máme dve hlavičky. Ale najčastejšie rozmýšľame tou dolnou... žeby súvislosť...
to je fakt, viac hláv viac rozumu
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

chocholušik Pozri príspevok
Znova vám za príspevky a rady ďakujem. Peniaze jej posielal prevodom z účtu, na číslo účtu, ktoré mu dala....uvažujem teraz či je jej , keď sa takto k nemu zachovala. Ale snáď áno. Všetko čo tu odznelo mu budem interpretovať a dúfam že mu to pomôže v úsudku a ďalšom konaní.
Držím palce, aby si syn dal povedať.

Je naozaj od neho správne, že sa chce zachovať čestne. Ale ak sa druhá strana tak nechová, mal by zvážiť poriadne čo dalej.
0 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
kyblik Pozri príspevok
Shrek, ja sa ospravedlňujem a dopĺňam ako som to myslel. Tá ženská zrejme rozmýšľa (občas) ako my chlapi - teda rozkrokom. Slovo súvislosť som použil v spojení s ňou a nie s Tebou. Tvoj príspevok bol v pohode - tak ako si napísal, na uvoľnenie...
Ale kýblik....ja nie som vzťahovačný....ja som to ani nepochopil ako na mňa...heh...ale aj tak tvoje ospravedlnenie prijímam
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať