Zavrieť

Porady

Nenávratný finančný príspevok z Úradu práce

Ahojte,
dozvedel som sa, že nenávratný finančný príspevok na vykonávanie SZČO
je vraj od 1.1.2010 možný získať nielen na živnosť, ale aj pri založení s.r.o.

Je to správna informácia alebo iba "klebeta"?
Aká je jeho výška a podmienky na získanie, ak je to pravda?
(netreba diskutovať o finančnom príspevku z UPSVaR pre SZČO (živnostníka)).

Ďakujem za každú novinku v tejto oblasti.
Ľuboš
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

dobsony Pozri príspevok
Mám veľmi smutnú správu: moja klientka odišla navždy.
A teraz čo s dotáciou? Dovtedy bola zatvorená .
Treba upovedomiť o úmrtí UP.
Úplné znenie zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov
(9) Občan, ktorý prestal prevádzkovať alebo vykonávať samostatnú zárobkovú činnosť pred uplynutím dvoch rokov, je povinný vrátiť pomernú časť príspevku pripadajúcu na čas, po ktorý sa neprevádzkovala alebo nevykonávala samostatná zárobková činnosť a do evidencie uchádzačov o zamestnanie môže byť zaradený odo dňa nasledujúceho po uplynutí dvoch rokov od začatia prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti. Vrátenie príspevku sa nepožaduje, ak sa prevádzkovanie alebo vykonávanie samostatnej zárobkovej činnosti skončilo z dôvodu úmrtia alebo zo zdravotných dôvodov na základe posúdenia podľa § 19. Občan, ktorý skončil prevádzkovanie alebo vykonávanie samostatnej zárobkovej činnosti pred uplynutím dvoch rokov zo zdravotných dôvodov, môže byť zaradený do evidencie uchádzačov o zamestnanie odo dňa nasledujúceho po skončení prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Pozostalí budú musieť do 3 mesiacov podať v mene klienta daňové priznanie, v rámci ktorého treba vysporiadať dotáciu. Či v prípade úmrtia je potrebné dotáciu vrátiť najlepšie ti odpovedia priamo na úrade.
dotáciu netreba vrátiť, bohužiaľ už nemá kto....
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Ďakujem Vám za odpovede.
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

zdravím. každý okres má iné podmienky. v L. Mikuláši je to možné. sám som dal do nákladov odvody
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sprievodca5 Pozri príspevok
zdravím. každý okres má iné podmienky. v L. Mikuláši je to možné. sám som dal do nákladov odvody
na ktorý príspevok odpovedáš ?
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

odpovedám: či je možné dať do nákladov odvody
0 0
Lucia Durcakova Lucia Durcakova

Lucia Durcakova je offline (nepripojený) Lucia Durcakova

Ahojte, mna by zaujimalo, co znamena absolvovat "ten kolotoc" co to vsetko obnasa.
Chcem si otvorit pekaren, a poziadat up o nenavratnu pozicku...
podnikatelsky plan mam vypracovany.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Lucia Durcakova Pozri príspevok
Ahojte, mna by zaujimalo, co znamena absolvovat "ten kolotoc" co to vsetko obnasa.
Chcem si otvorit pekaren, a poziadat up o nenavratnu pozicku...
podnikatelsky plan mam vypracovany.
Zájdi na ÚP a tam Ťa už o kolotoči oboznámia.
0 0
jose1212 jose1212

jose1212 je offline (nepripojený) jose1212

ahojte poradte mi cakam na prispevok s uradu prace otvoril som si podnikatelsky ucet po 15 dnoch mi na skocil exekutor peniaze mi nan maly prist ja som ho zrusil.to by som skocil skaluzi do blata dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jose1212 Pozri príspevok
ahojte poradte mi cakam na prispevok s uradu prace otvoril som si podnikatelsky ucet po 15 dnoch mi na skocil exekutor peniaze mi nan maly prist ja som ho zrusil.to by som skocil skaluzi do blata dakujem
No to si v peknom blate, hneď na začiatku podnikania. Ale bez podnikatelského účtu ti UP peniaze nevyplatí ...
1 0
formulka formulka

formulka je offline (nepripojený) formulka

V takomto prípade by som určite nešla ako FO do podnikania ale ako PO, aby na to nemal exekútor dosah. Veď o hrozbe exe si musel vedieť skôr !
0 0
Ofenka Ofenka

Ofenka je offline (nepripojený) Ofenka

Dobry den, chcem si otvorit detske sukromne centrum, ktore by fungovalo pod obcianskym zdruzenim. Je mozne v tomto pripade ziadat UP o nenavratny financny prispevok???V obcianskom zdruzeni musia byt min. 3 clenovia a iba jeden (ja) by som ziadala prispevok.
Vie mi niekto poradit? dakujem
0 0
katka2.6 katka2.6

katka2.6 je offline (nepripojený) katka2.6

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci niekto nevie ako je to s tym nenavratnym prispevkom pre s.r.o. ci je teda mozne on ziadat alebo nie. dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
katka2.6 Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som sa opytat, ci niekto nevie ako je to s tym nenavratnym prispevkom pre s.r.o. ci je teda mozne on ziadat alebo nie. dakujem
Mám klientku ako sro, ktorá dostala dotácia u ÚP, takže aj sro môže žiadať o príspevok.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať