Zavrieť

Porady

POHODA - hlásenie o vyúčtovaní dane 2009

Už ste niekto podávali toto tlačivo za rok 2009? Tlačivo je stále v Sk, pričom som už druhý krát volala na zákaznícky servis a výsledok: môžem si podať písomnú sťažnosť v spoločnosti Stormware.
V normálnom náhľade tlačiva sú sumy v EUR, ale ak si vyexportujete tlačivo do FDF (pre potreby akceptácie daňového úradu), tak sú všetky sumy v Sk. Mám podať Hlásenie za asi 30 zamestnancov a vypisovať ručne sa mi to veru nechce, nakoľko mám zaplatenú aktualizáciu nielen za rok 2009 (ktorého sa to týka) ale aj za rok 2010. Už by som to mala rada za sebou a venovala sa iným veciam, ktorých tento rok nie je málo.
Všetko by sa dalo odpustiť, veď sme všetci ľudia, ktorí robíme chyby, ale dosť ma zarazilo správanie sa zamestnanca zákazníckeho servisu, ktorého reakcia spočívala v odporúčaní podať si písomnú sťažnosť, čím si v mojich očiach spoločnosť Stormware značne pokazila svoj doteraz dobrý obraz.
Usporiadat
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

no...dnes som akási nešikovná, nejde mi to
tak skúsim takto: drsr.sk - daňové tlačivá - vzory tlačív - daňové priznania, hlásenie a ostatné tlačivá - hlásenie, poučenie na jeho vyplnenie - Hlásenie o vyúčtovaní dane 2009
Je to len tlačivo, nie editovateľné, ale je nové, na 2 desat. miesta
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

ta to sme si nerozumeli ale však sme sa nakoniec nejako porozumeli
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Zdenka 0705 Pozri príspevok
ta to sme si nerozumeli ale však sme sa nakoniec nejako porozumeli
Hej
Ja viem, že má byť na 2 desatinné miesta a čakám, kedy to POHODA bude mať opravené, alebo kedy to DÚ zverejní medzi vypisovateľnými tlačivami. Lebo mám tých hlásení veľa a rukou ich vypisovať - no neviem, neviem.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

http://www.epi.sk/
Tu sú editovateľné, teraz som si vyskúšala, označené zeleným štvorčekom s chvostíkom
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Zdenka 0705 Pozri príspevok
http://www.epi.sk/
Tu sú editovateľné, teraz som si vyskúšala, označené zeleným štvorčekom s chvostíkom
Pýta ma tam registráciu. Bez toho to nejde?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

nie, ja som sa tam dostala, ale neviem nejako skopírovať adresu...vydrž
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dada, daj do vyhľadávača "Ročné zúčtovanie preddavkov na daň"
mne to vyhodilo 2 adrsy drsr, a potom epi.sk.
Prvé bolo rok 2008 a druhé 2009, na stránke úplne dolu máš "tématický balíček", keď naň klikneš, tak sa tam dostaneš a platí, čo som napísala, tj. zelený štvorček s chvostíkom
Už sa Ti musí podariť.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Nemám nikde Tématický balíček a žiadny zelený štvorček s chvostíkom.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...=15355&LngID=0
tak konečne....gratulujte mi..ešte stále nemvidíš?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ďakujem veľmi pekne. Už som sa tam nejako dopracovala. :-)))
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dada Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne. Už som sa tam nejako dopracovala. :-)))
Tak som rada, že som pomohla , možno sa zíde aj iným, je tam toho viac, musím tiež poštudovať.
Pekný večer.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Dievčence, je to v celých eurách,/ viď môj príspevok č.6/... originál tlačivo pozrite, je tam napísané, že sumy v celých eurách, bez čiarok, pomlčiek atď...aj bez núl...Mne aspoň toto Pohoda už robí, v najnovšej verzii.
Nemôžem zatiaľ ale v Pohode spraviť RZD a RZZP. Ako ste na tom Vy?
Aj ja premýšľam, že to všetko spravím ručne, resp. cez editovateľné tlačivá na nete som si našla RZD aj RZZP.
V POHODE sa dá editovať zostava Hlásenia v Report Designeri a dajú sa upraviť riadky 0..... v hlásení tak, aby sa zobrazili hodnoty vo formáte 99999,99 .
Klik na riadok v hlásení (v report designeri), klik pravým tlačítkom myši = vlastnosti, a potom format, zaokruhlovať = zadajte 0,001, matematicky potom potvrdiť a uložiť zostavu a máte to dámy. Ale súhlasím za tie peniaze by to mala firma nastaviť :-)) pekný deň prajem

Kto má veľa firiem, je lepšie pridať užívateľskú zostavu Hlásenia a časti V hlásenia platnú pre všetky firmy a tú v Report designeri upraviť na korektnú podobu :-)
Pozn.: prajem príjemný spánok na Matúšovej 48
Naposledy upravil srska : 16.02.10 at 11:13
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

srska Pozri príspevok
V POHODE sa dá editovať zostava Hlásenia v Report Designeri a dajú sa upraviť riadky 0..... v hlásení tak, aby sa zobrazili hodnoty vo formáte 99999,99 .
Klik na riadok v hlásení (v report designeri), klik pravým tlačítkom myši = vlastnosti, a potom format, zaokruhlovať = zadajte 0,001, matematicky potom potvrdiť a uložiť zostavu a máte to dámy. Ale súhlasím za tie peniaze by to mala firma nastaviť :-)) pekný deň prajem

Kto má veľa firiem, je lepšie pridať užívateľskú zostavu Hlásenia a časti V hlásenia platnú pre všetky firmy a tú v Report designeri upraviť na korektnú podobu :-)
Pozn.: prajem príjemný spánok na Matúšovej 48
Aha, tak preto som dostala "zadarmo" na rok 2010 Report Designer
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Aha, tak preto som dostala "zadarmo" na rok 2010 Report Designer
no, keď je dačo "zadara", neznamená to, že je to nepoužiteľné :-) pohoda nie je len o MD/D :-)
mňa to stálo cca 1400 Sk ešte v r. 2008 :-(
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Tak hlásim, že dnešným dňom je na nete upgrade Pohody pod číslom 9402.11. Ešte som ju nepozerala, tak dúfam, že už je to všetko o.k. a môžme veselo pracovať.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Nové tlačivo už je, ale škoda, že titulná strana sa pri exporte nedá editovať, lebo mi do kolónky "Dátum vykonania ročného zúčtovania preddavkov na daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa hlásenie podáva:" píše dátum, aj keď som nikomu nevykonala ročné zúčtovanie dane. A na druhej strane pod tabuľkou mi zase vypisuje, že "Predkladám V. časť hlásenia aj na médiu", čo tiež nie je pravda, lebo to nemám v Personalistike zaškrtnuté.
Takže buď celé hlásenie vypíšem ručne, alebo budem čakať, či to opravia??? Čo bude skôr?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dada Pozri príspevok
Nové tlačivo už je, ale škoda, že titulná strana sa pri exporte nedá editovať, lebo mi do kolónky "Dátum vykonania ročného zúčtovania preddavkov na daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa hlásenie podáva:" píše dátum, aj keď som nikomu nevykonala ročné zúčtovanie dane. A na druhej strane pod tabuľkou mi zase vypisuje, že "Predkladám V. časť hlásenia aj na médiu", čo tiež nie je pravda, lebo to nemám v Personalistike zaškrtnuté.
Takže buď celé hlásenie vypíšem ručne, alebo budem čakať, či to opravia??? Čo bude skôr?
Dada, vypisuje to tam, ale ak to zaškrtneš, tak je pri tom krížik, ak nie, je to tam...tak neviem, či to tak má byť...
...sa máš, že nerobíš Ročné zúčtovanie, pretože opäť "nesklamali"...riadok 7 nevypisuje dobre, posledný 18-ty súčtový načíta len preplatok dane, na ZP zabudne, aj keď ju vyráta správne.
Pridali navyše súpisku, a tam je ZP uvádzaná celá suma ZP u tých zamestnancov, u ktorých mi dobre krátila a rátala /ak neodpracovali celý rok/.
Takže som si len odkontrolovala mnou vypočítané tlačivo a nechala si ho, z Pohody je zatiaľ nepoužiteľné. Opäť
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Dada, vypisuje to tam, ale ak to zaškrtneš, tak je pri tom krížik, ak nie, je to tam...tak neviem, či to tak má byť...
...sa máš, že nerobíš Ročné zúčtovanie, pretože opäť "nesklamali"...riadok 7 nevypisuje dobre, posledný 18-ty súčtový načíta len preplatok dane, na ZP zabudne, aj keď ju vyráta správne.
Pridali navyše súpisku, a tam je ZP uvádzaná celá suma ZP u tých zamestnancov, u ktorých mi dobre krátila a rátala /ak neodpracovali celý rok/.
Takže som si len odkontrolovala mnou vypočítané tlačivo a nechala si ho, z Pohody je zatiaľ nepoužiteľné. Opäť
Sa nemám , lebo len v jednej firme nerobím ročné zúčtovanie, v ostatných mám. A v tej, čo nemám, tak jasné, že nemôžem mať v Hlásení dátum vykonania RZD, keby to bolo editovateľné ako V. časť, tak by to bolo super.
Hej, teraz pozerám, že RZD do riadku 18 nedáva zamestnaneckú prémiu. Ráta ju správne, aj do mzdy ju dáva dobre, len v tlačive zase nie. Neviem, čo sa im porobilo, nejako často sa mýlia. O to Hlásenie som už písala na Hotline, asi ešte aj o to RZD napíšem.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Aj ja som písala hneď začerstva včera večer. Napíš aj Ty.
Riadok 07 ráta len u niektorých chybne, a to u tých, ktorí mali úhrn príjmov od 1773 - 3546, mala by tam byť suma 3072,96, SW dáva sumu z riadku 01.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Už som napísala, až 2x.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať