Zavrieť

Porady

POHODA - hlásenie o vyúčtovaní dane 2009

Už ste niekto podávali toto tlačivo za rok 2009? Tlačivo je stále v Sk, pričom som už druhý krát volala na zákaznícky servis a výsledok: môžem si podať písomnú sťažnosť v spoločnosti Stormware.
V normálnom náhľade tlačiva sú sumy v EUR, ale ak si vyexportujete tlačivo do FDF (pre potreby akceptácie daňového úradu), tak sú všetky sumy v Sk. Mám podať Hlásenie za asi 30 zamestnancov a vypisovať ručne sa mi to veru nechce, nakoľko mám zaplatenú aktualizáciu nielen za rok 2009 (ktorého sa to týka) ale aj za rok 2010. Už by som to mala rada za sebou a venovala sa iným veciam, ktorých tento rok nie je málo.
Všetko by sa dalo odpustiť, veď sme všetci ľudia, ktorí robíme chyby, ale dosť ma zarazilo správanie sa zamestnanca zákazníckeho servisu, ktorého reakcia spočívala v odporúčaní podať si písomnú sťažnosť, čím si v mojich očiach spoločnosť Stormware značne pokazila svoj doteraz dobrý obraz.
Usporiadat
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

..aj ja
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

No a pri kontrole mzdy, SW ťahá nesprávnu výšku ZP zo súpisky, aj keď v tlačivo RZD mi ju na riadku 09 vyrátal správne. Jedná sa o tých, ktorým sa ZP krátila v dôsledku neodpracovaného celého roka. Capne im do mzdy celú ZP, takže kontrola, kontrola, kontrola.
...a už som písala 3x
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ja som mala u všetkých, čo majú zamestnaneckú prémiu, odpracovaných 12 mesiacov, takže toto mi ťahá dobre.
Kontrolovať treba vždy, na 100% sa nemôžeš spoliehať.
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

Zdenka 0705 Pozri príspevok
No a pri kontrole mzdy, SW ťahá nesprávnu výšku ZP zo súpisky, aj keď v tlačivo RZD mi ju na riadku 09 vyrátal správne. Jedná sa o tých, ktorým sa ZP krátila v dôsledku neodpracovaného celého roka. Capne im do mzdy celú ZP, takže kontrola, kontrola, kontrola.
...a už som písala 3x
Spravodaj pre užívateľov softwarových produktov STORMWARE s.r.o.

03/2010



  • v prípade, že zamestnanec nárok na zamestnaneckú prémiu, je potrebné v agende Personalistika/Zamestnanec označiť možnosť Nárok na zamestnaneckú prémiu
  • v prípade, že zamestnanec nemá nárok na zamestnaneckú prémiu za obdobie celého roka, je potrebné v agende Personalistika/Doplnkové údaje v políčku Počet odpracovaných kalendárnych mesiacov v roku uviesť počet mesiacov, za ktoré má zamestnanec nárok na zamestnaneckú prémiu
  • na základe takto zadaných údajov bude vypočítaná zamestnanecká prémia a uvedená na r. 09 tlačiva Ročné zúčtovanie preddavkov na daň a taktiež doplnená do vybranej mzdy na záložke Čistá mzda/Roč. zúč. zam. prémia.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

ale áno, mám vyplnené mesiace, na tlačive RZD je ZP v riadku 09 vyrátaná dobre, v súpiske nie. A zo súpisky mi zrejme ťahá do mzdy.
-----
Už som na to prišla.
Bolo treba ešte raz cez záznam spraviť RZD, lebo ináč to do súpisky bralo staré sumy ZP, vypočítané pred upgrade.
Zaujímavé, že na tlačive samotného RZD bola suma prémie už správna....
Hlavne, že to mám vo mzdách konečne dobre.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 23.02.10 at 11:38
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Už je opravený riadok 18 v RZD.
Ale na to hlásenie mi odpísali, že si mám dátum prebieliť, ofotiť a tak podať :-)))))))))
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

...aj tak še dá
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Zdenka 0705 Pozri príspevok
...aj tak še dá
Da še, da.
Ale robia na tom, že v nejakej ďalšej aktualizácii sa bude aj tá titulná strana dať opraviť.

Zdenka, chcem sa opýtať ale na tlačivko DPH, do kolónky DIČ mi nepíše DIČ, tebe to funguje?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

DIČ nevypisuje, ale vypisuje SK... t.j. identifikačné číslo pre DPH.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

jozka56 Pozri príspevok
DIČ nevypisuje, ale vypisuje SK... t.j. identifikačné číslo pre DPH.
Áno, IČ DPH dáva, to je v poriadku, ale mne ide o DIČ, či ho tam ručne vpisovať, či nechať prázdne kolónky?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Nechala som prázdnu kolonku.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dada, mám lekárov...bez DPH, neporadím...
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Dada Pozri príspevok
Áno, IČ DPH dáva, to je v poriadku, ale mne ide o DIČ, či ho tam ručne vpisovať, či nechať prázdne kolónky?
Ak máš pridelené IČ DPH, vypisuješ toto. DIČ by si vypisovala len v prípade, že nemáš pridelené IČ DPH.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

hura hura, po 12 rokoch uctovania v Pohode a poslednych dvoch mesiacoch vyvolavania do stormwaru, nekonecnych "update", ktorymi narychlo riesili chyby, prechadzame na Kros... takze niekedy sa neoplati setrit.... ale urcite je vsetko vecou zvyku, preto verim, ze niekto na Pohodu neda dopustit.
0 0
skonline skonline

skonline je offline (nepripojený) skonline

Zdravím pohoďákov čo sa trápia s Pohodou. Keďže som mal problém s exportom Hlásenie 2009 do formuláru na www.drsr.sk, keď som ho chcel podať cez el.podateľnu, napysal som na hotline a dozvedel som sa nasledujúce:

..... žiaľ, tlačivo Hlásenie o vyúčtovanie dane a aj Hlásenie časť V. v programe nie je zapracované pre elektronické zasielanie. Elektronické zaslanie podporujeme zatial iba pre Súhrnny výkaz, DPH, Mesačný výkaz, prihlášky a odhlášky do zdravotnej a sociálnej poi. Postupne však budeme zapracovávať aj ostatné tlačivá, no zatiaľ Vás poprosím zasielať tlačivá v tlačenej podobe, alebo vypĺňať na elektr. podateľni vo formulároch.

možem potvrdiť, ostatné tlačivá sa dajú exportovať, ale aj to hlásenie by sa zišlo, najmä kvôli V.časti, ale veď ešte je čas do 31.3. A na obranu POHODY musim napísať, že na www.drsr.sk bol formulár Hlásenia 2009 zapracovaný až 7.3.2010
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

neviete prečo mi neberie na prednú stranu vyhlásenia firmu?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

ewita888 Pozri príspevok
neviete prečo mi neberie na prednú stranu vyhlásenia firmu?
A tá firma je FO alebo PO? Lebo ak FO, tak meno a priezvisko treba zadať v nastaveniach do Mena, nie do Firmy.
0 0
skonline skonline

skonline je offline (nepripojený) skonline

Dada Pozri príspevok
A tá firma je FO alebo PO? Lebo ak FO, tak meno a priezvisko treba zadať v nastaveniach do Mena, nie do Firmy.
myslím, že nemás pravdu DADA, čo pohodu má rada , práve preto jej to tam neťahá FO aj PO treba zadať do FIRMY.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Sme FO. Mala som to vo firme, berie mi to do všetkých tlačív, len tu nie. Skúsila som to dať aj do mena, ale aj tak je to prázdne..
0 0
skonline skonline

skonline je offline (nepripojený) skonline

ewita888 Pozri príspevok
Sme FO. Mala som to vo firme, berie mi to do všetkých tlačív, len tu nie. Skúsila som to dať aj do mena, ale aj tak je to prázdne..
tak to je problém, pozerám jednu svoju FO, čo má zamestnancov mám to vo firme, mám to vo vyhlásení. skus to vymazat znovu prepisat, aby to ulozilo ako upraveny zaznam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať