Zavrieť

Porady

Skladovanie v spoločných priestoroch

Je v rozpore s protipožiarnymi predpismi alebo inými predpismi, ak je uskladnená demontovaná skriňa v spoločných (otvorených) pivničných priestoroch vo výklenku, kde nikomu nezavadzia ani neohrozuje, nazabraňuje v prístupe k ničomu?
Usporiadat
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Ja som na zhromaždení SVB všetkým vysvetlil, že nech si tie "krásne kvety" dajú do bytov a nech nič nedávajú na schodisko. To sa týka aj tých "krásnych polic, stojanov a skriniek a proste všetkých nepotrebných vecí ", ktoré vykladajú na chodbu.Vyvesil som oznam na nástenku a vhodil do schránok a určil som lehotu. Niektorí si to odpratali a tí čo nie tak som to odpratal ja do kontajnera. Všetko je krásne prázdne. A je svätý pokoj....a nikto sa nesťažoval.....prečo chcú vlastníci všetko vykladať mimo svojho bytu ? nerozumiem tomu ?
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Neprídeš k nám odpratať susedom smradľavé topánky spred dverí?
My na to nemáme guráž (a ani plynové masky)
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mne bolo toto všetko vytknuté v zápisnici o vykonanej bezpečnostnej a protipožiarnej bezpečnosti budovy. Technik mi ukazoval, že musí byť volná cesta najmenej 1,20m. Žiadne kvety, stoličky, stolíky,skrine a iný horľavý materiál nesmie byť na schodišti a ani vo všetkým dostupnom spoločnom priestore (chodby pivníc, kočíkáreň, sušiareň).
Na schôdzi sme zápis prečítali a požiadala som majiteľov týchto predmetov o zjednanie nápravy. V prípade, že by spoločenstvo za toto v budúcnosti dostalo pokutu, budú ju platiť tí, ktorí si veci tam nechávajú. Vlastníci prijali v takom zmysle aj uznesenie a uvidím, čo prinesie ďalšia kontrola.
S niektorými nepohneš ani heverom.
Pochybujem, že keď má v kočíkárni uskladnený starý nábytok aj 5 rokov, ešte ho bude používať.
3 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

A ešte som na oznam napísal, že ja ako statutár zodpovedám za take nedostatky, že SVB dostane pokutu 331 eur...a zabralo to...stačí mi moja bytovka 30 bytov...keď sme robili kontrolu pivníc, či niekto tam namá zapojenú chladničku, mrazák a pod. a predstavte si že mali...čo ľudia majú zbytočných, nepotrebných vecí....mám aj foto z pivnice kde pán mal skladisko všetkého...
2 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Mňa by skor zaujimalo, PREČO by mal niekto v pripade nejakej naliehavej situacie,

použiť "chránenú únikovú cestu" cez spoločné pivnice,

keď može jednoduchšie uniknúť cez hlavný vchod na prízemí ??
0 1
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Nikdy nevieš
0 0
helga1234 helga1234

helga1234 je offline (nepripojený) helga1234

100 % tychto veci patri jedinej rodine v bytovom dome
foto 18.jpg  
3 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

helga1234 Pozri príspevok
100 % tychto veci patri jedinej rodine v bytovom dome
tak toto by som v žiadnom prípade nestrpela!
2 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

To je asi jediné miesto na Slovensku kde sa nekradne.
0 0
helga1234 helga1234

helga1234 je offline (nepripojený) helga1234

kradne...ale len hodnotne veci..
1 0
helga1234 helga1234

helga1234 je offline (nepripojený) helga1234

Ten bordel zo spolocnych priestorov sa podarilo odstranit za pomoci spravcu (nie na trvalo - stale sa tam docasne vyskytuju igelitky a ine predmety s roznym obsahom). Dnes ma deti (od cca 6 do 12 rokov) z tejto rodiny požiadali, aby som sa odstahovala z titulu, ze oni tam ziju uz od malicka a nikomu ten bordel nevadil, kym som sa nenastahovala ja..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať