Zavrieť

Porady

ADAPTACNE VZDELAVANIE

Súčasťou záznamu o adaptačnom vzdelávaní PZ/OZ sú potrebné prílohy:
Záverečná správa uvádzajúceho PZ/OZ
Protokol o ukončení adapt. vzdelávania
Rozhodnutie riaditeľa o ukončení adaptačného vzdelávania.


Mohli by ste mi poradiť, kde nájdem nejaké vzory, resp. info-ako to má vyzerať, čo majú obsahovať?

Dakujem.
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
marber Pozri príspevok
Ahojte, mám 20 ročnú prax v MŠ,teraz som nastúpila ako učiteľka ZŠ,učím na 2.stupni zatiaľ ako nekvalifikovaná, od budúceho šk. roka, ak úspešne ukončím magist.štúdium , budem kvalifikovaná pre predmet,ktorý učím. Moja otázka je či budem musieť absolvovať adaptačné vzdelávanie, keďže tu dochádza k zmene kvalifikácie a teda aj prac. zaradenia?Ďakujem
Je v tom nejaký chaos, alebo neznalosť zákona vášho nadriadeného, pokiaľ nemáte ukončené VŠ II. stupňa vaša 20 ročná prax v MŠ je irelevantná, pretože nespĺňate základné kvalifikačné predpoklady a preto učiteľom na ZŠ byť nemôžete. Ani nekvalifikovaným.
Ak adaptačnému vzdelávaniu- ako pedagogický zamestnanec ste to už absolvovala pred 20 rokmi. Zákon nerozlišuje pojem začínajúci pedagogický zamestnanec v MŠ alebo ZŠ. On pozná len pojem začínajúci pedagogický zamestnanec.
0 0
marber marber

marber je offline (nepripojený) marber

Ďakujem za odpoveď, rozumiem teda dobre, že po skončení VŠ 2.stupňa budem kvalifikovaná a nebudem musieť absolvovať adaptačné vzdelávanie?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
marber Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, rozumiem teda dobre, že po skončení VŠ 2.stupňa budem kvalifikovaná a nebudem musieť absolvovať adaptačné vzdelávanie?
Ano, správne.
0 0
marber marber

marber je offline (nepripojený) marber

Ešte raz ďakujem Sabadka.
0 0
urad.skol urad.skol

urad.skol je offline (nepripojený) urad.skol

nech sa páči
1 0
Pastelkasp Pastelkasp

Pastelkasp je offline (nepripojený) Pastelkasp

Ahojte, chcela som sa spytat kedy musi zacinajuci ucitel zacat adaptacne vzdelavanie. je to povinnost riaditela v prvom zamestnani, v prvej skole. alebo je nejaka casova lehota (napr.5 rokov) kedy musi to adaptacne vzdelavanie absolvovat? lebo som nastupila po skonceni VS do svojho prveho zamestnania a neviem ci je to povinnost riaditelky alebo to robi z lasky. :-)
dakujem za odpoved.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Pastelkasp Pozri príspevok
Ahojte, chcela som sa spytat kedy musi zacinajuci ucitel zacat adaptacne vzdelavanie. je to povinnost riaditela v prvom zamestnani, v prvej skole. alebo je nejaka casova lehota (napr.5 rokov) kedy musi to adaptacne vzdelavanie absolvovat? lebo som nastupila po skonceni VS do svojho prveho zamestnania a neviem ci je to povinnost riaditelky alebo to robi z lasky. :-)
dakujem za odpoved.
Určite to nie je z lásky, ale postupuje v zmysle zákona. Pedagogický zamestnanec pri nástupe do zamestnania je zaradený do určitého karierneho stupňa. Ak sa jedná o absolventa VŠ bez pedagogickej praxe, je zaradený ako začínajúci učiteľ a musí absolvovať adaptačné vzdelávanie a to úspešne, pretože od toho závisí jeho ďalšie zotrvanie v školstve. Takže asi toľko v skratke.
0 0
Pastelkasp Pastelkasp

Pastelkasp je offline (nepripojený) Pastelkasp

Dakujem za odpoved. a ak sa mi nepodari uspesne zvladnut to adaptnacne vzdelavanie prvy rok. tak mam na to kolko pokusov?ci je to jedno, len stale bude v 9. triede a budem zacinajuci pedagog?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Pastelkasp Pozri príspevok
Dakujem za odpoved. a ak sa mi nepodari uspesne zvladnut to adaptnacne vzdelavanie prvy rok. tak mam na to kolko pokusov?ci je to jedno, len stale bude v 9. triede a budem zacinajuci pedagog?
Musíš to ukončiť do dvoch rokov a nepripúšťaj si neúspech. Po neúspešnom absolvovaní máš 15 dní od podpísania protokolu na to, aby si požiadala riaditeľku školy o opravné ukončenie adaptačného vzdelávania. Opravné ukončenie sa môže povoliť len jeden krát (§ 36 ods. 5 zákona 317/2009). Ak ani na druhý krát úspešne neukončíš adaptačné vzdelávanie je to dôvodom na rozviazanie pracovného pomeru.

Ano až do úspešného ukončenia adaptačného vzdelávania si začínajúca a budeš zaradená do 9 PT.
1 0
Pastelkasp Pastelkasp

Pastelkasp je offline (nepripojený) Pastelkasp

Dakujem velmi pekne, to som potrebovala vediet :-) lebo ja ucim prvy rok a chcela som vediet ako je to s tym adaptacnym, kedze nasa pani riaditelka sa do toho nehrnie a vlastne mam zmluvu len na rok, bez moznosti predlzenia. dakujem za vsetky informacie :-)
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Pastelkasp Pozri príspevok
Dakujem velmi pekne, to som potrebovala vediet :-) lebo ja ucim prvy rok a chcela som vediet ako je to s tym adaptacnym, kedze nasa pani riaditelka sa do toho nehrnie a vlastne mam zmluvu len na rok, bez moznosti predlzenia. dakujem za vsetky informacie :-)
Ak s tebou nezačala adaptačné vzdelávanie, tak porušuje zákon. To nevadí, že máš pracovnú zmluvu len na jeden rok. Mala začať s tebou adaptačné vzdelávanie, lebo takto aj teba ukracuje o plat.
0 0
martina 25 martina 25

martina 25 je offline (nepripojený) martina 25

Dobrý deň, prosím o radu ohľadom adaptačného vzdelávania. V sept. 2010 som nastúpila do môjho 1. zamestnania- učiteľka na základnej škole. Som zaradená do adaptačného vzdelávania a nedávno mi bolo oznámené mojim uvádzajúcim učiteľom, že mi asi adaptačné predĺži na ďalší rok (2011/2012), lebo nestíha so mnou prebrať potrebné veci (podľa mňa to objektívny dôvod nie je). Na začiatku som však bola oboznámená s obsahom vzdelávania, ktorý bol vypracovaný do júna 2011 a v tomto mesiaci mám naplánovanú aj otvorenú hodinu. Chcem sa opýtať, či je takýto postup zo strany uvádzajúceho učiteľa normálny. Nie je povinnosťou školy dať po roku možnosť ukončiť AV, keďže som bola prijatá na dobu určitú, teda do 30. júna? Ak dobre rozumiem zákonu, druhý rok AV je určený na opravu, teda ak na prvýkrát neukončím AV. Ja ale by som nemala ani túto možnosť, keďže by som len v druhom roku AV mala riadny termín ukončenia. V danej škole plánujem zostať aj tak len do 30. júna. Od sept. by som teoreticky mohla nastúpiť na 2. školu, ale ja už nechcem byť znova zaradená do AV, keď som ho raz absolvovala, len mi ho 1. škola nechce ukončiť. Som z toho celá zmätená, mám pocit, že mi upierajú moje práva. Potrebujem rýchlo poradiť... Ďakujem vopred.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
martina 25 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu ohľadom adaptačného vzdelávania. V sept. 2010 som nastúpila do môjho 1. zamestnania- učiteľka na základnej škole. Som zaradená do adaptačného vzdelávania a nedávno mi bolo oznámené mojim uvádzajúcim učiteľom, že mi asi adaptačné predĺži na ďalší rok (2011/2012), lebo nestíha so mnou prebrať potrebné veci (podľa mňa to objektívny dôvod nie je). Na začiatku som však bola oboznámená s obsahom vzdelávania, ktorý bol vypracovaný do júna 2011 a v tomto mesiaci mám naplánovanú aj otvorenú hodinu. Chcem sa opýtať, či je takýto postup zo strany uvádzajúceho učiteľa normálny. Nie je povinnosťou školy dať po roku možnosť ukončiť AV, keďže som bola prijatá na dobu určitú, teda do 30. júna? Ak dobre rozumiem zákonu, druhý rok AV je určený na opravu, teda ak na prvýkrát neukončím AV. Ja ale by som nemala ani túto možnosť, keďže by som len v druhom roku AV mala riadny termín ukončenia. V danej škole plánujem zostať aj tak len do 30. júna. Od sept. by som teoreticky mohla nastúpiť na 2. školu, ale ja už nechcem byť znova zaradená do AV, keď som ho raz absolvovala, len mi ho 1. škola nechce ukončiť. Som z toho celá zmätená, mám pocit, že mi upierajú moje práva. Potrebujem rýchlo poradiť... Ďakujem vopred.
Túto záležitosť musíte doriešiť s vašim riaditeľom. Len vás upozorňujem na fakt, že minimálna dlžka adaptačného vzdelávania je jeden rok (nie jeden školský rok). Vy ste adaptačné vzdelávanie začala v septembri 2010, takže v júni to bude len desať mesiacov. Takže ukončiť adaptačné vzdelávanie môžete aj u nového zamestnávateľa.
0 0
voj2 voj2

voj2 je offline (nepripojený) voj2

Príležitostný učiteľ s voľným povolaním :) ...viac
Dobrý deň
VŠ som skončil 06/2010 od 02/2010 do 06/2010 vrátane som zastupoval za učiteľa na PN na plný úväzok na strednej škole. Od 15.11.2010 do 22.3.2011 som opäť zastupoval na tej istej škole na plný úväzok za učiteľa na PN. Adaptačné som vravel zástupcovi už v novembri povedal že to bude riešiť. Začal mi ho písať až v od 1.3.2011 teda mi aj pridelil až vtedy uvádzajúceho učiteľa a ostatné veci okolo toho. Od 11.4.2011 učím na dohodu na súkromnej škole do konca školského roka. Od septembra mám opäť nastúpiť na dohodu na tú istú súkromnú školu. Moja otázka: Po skončení plného úväzku 22.3.2011 sa adaptačné prerušuje môže sa v ňom pokračovať aj keď nastúpim len na dohodu od septembra na súkromnej škole alebo len keď mám normálny úväzok čiže ak by som mal opäť normálny úväzok dajme tomu až za 5 rokov môžem pokračovať v adaptačnom alebo už naň strácam nárok ?? Ďakujem.
0 0
lejn lejn

lejn je offline (nepripojený) lejn

pekny den po ukonceni Bc. som nastupila do MS na dobu urcitu (9mesiacov) pocas toho som robila nejake hospitacie. to iste sa zopakovala presne o rok na tu istu dobu urcitu, ale neviem o tom aby som nejake adaptacne vzdelavanie robila okrem tych hospitacii ci vlastne to je to iste? lebo aj napriek tomu som ziadne potvrdenie o absolvovani som nedostala je potrebny mat nejaky ten doklad?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
lejn Pozri príspevok
pekny den po ukonceni Bc. som nastupila do MS na dobu urcitu (9mesiacov) pocas toho som robila nejake hospitacie. to iste sa zopakovala presne o rok na tu istu dobu urcitu, ale neviem o tom aby som nejake adaptacne vzdelavanie robila okrem tych hospitacii ci vlastne to je to iste? lebo aj napriek tomu som ziadne potvrdenie o absolvovani som nedostala je potrebny mat nejaky ten doklad?
Ano musíte mať vydané rozhodnutie o úspešnom abslovovaní adaptačného vzdelávania, aby ste mala nárok na vyššiu platovú triedu. Adaptačné vzdelávanie musíte mať ukončené do dvoch rokov od prvého nástupu do zamestnania.
0 0
lejn lejn

lejn je offline (nepripojený) lejn

adaptacne vzdelavanie to su tie hospitacie?
0 0
brontosaurus brontosaurus

brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

Sabadka Pozri príspevok
Túto záležitosť musíte doriešiť s vašim riaditeľom. Len vás upozorňujem na fakt, že minimálna dlžka adaptačného vzdelávania je jeden rok (nie jeden školský rok). Vy ste adaptačné vzdelávanie začala v septembri 2010, takže v júni to bude len desať mesiacov. Takže ukončiť adaptačné vzdelávanie môžete aj u nového zamestnávateľa.
Ak dobre viem, tak v zákone nie je dané, že minimálna dĺžka AV je jeden rok. Je tam uvedené, že spravidla trvá jeden rok! Môže trvať aj menej, nikde v zákone to nie je zakázané, aby adaptačné vzdelávanie trvalo aj kratšie, napr. desať mesiacov, alebo dokonca len šesť mesiacov.
0 0
lejn lejn

lejn je offline (nepripojený) lejn

A co ak ho nemam? Je mozne aby som to isla pytat zhruba po vyse dvoch rokov? ( kedze teraz som uz necely rok doma a pred tym som tam pracovala zhruba necele dva roky)
Co sa tyka naroku na vyssiu PT to asi nebudem mat kedze nemam strednu pedagogicku, zatial mam len Bc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať