Zavrieť

Porady

ADAPTACNE VZDELAVANIE

Súčasťou záznamu o adaptačnom vzdelávaní PZ/OZ sú potrebné prílohy:
Záverečná správa uvádzajúceho PZ/OZ
Protokol o ukončení adapt. vzdelávania
Rozhodnutie riaditeľa o ukončení adaptačného vzdelávania.


Mohli by ste mi poradiť, kde nájdem nejaké vzory, resp. info-ako to má vyzerať, čo majú obsahovať?

Dakujem.
Usporiadat
brontosaurus brontosaurus

brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

lejn Pozri príspevok
A co ak ho nemam? Je mozne aby som to isla pytat zhruba po vyse dvoch rokov? ( kedze teraz som uz necely rok doma a pred tym som tam pracovala zhruba necele dva roky)
Co sa tyka naroku na vyssiu PT to asi nebudem mat kedze nemam strednu pedagogicku, zatial mam len Bc.
Ak ste pred rokom 2008 nepracovala v školstve a dovtedy nezískala žiadnu pedagogickú prax, tak ste mala byť pri nástupe do zamestnania zaradená na adaptačné vzdelávanie. Ak ste ho neabsolvovala, tak už spätne si ho nárokovať nemôžete a ani si ho pýtať. Je to chyba školy že vás na adaptačné vzdelanie nezaradila a aj vaša, že ste to vtedy neriešila a netrvala na tom, aby ste ho absolvovala.
Až po absolvovaní adaptačného vzdelávania môžete byť zaradená ako "samostatný pedagogický zamestnanec" a postúpiť o platovú triedu vyššie.
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Dobrý deň, prosím vás, musí si OZ urobiť adaptačné vzdelávanie, ak ho získal ako PZ? Ďakujem.
0 0
lejn lejn

lejn je offline (nepripojený) lejn

brontosaurus
ja som od 2005 do 2009 studovala Bc. potom som robila v MS ale pocas tych necelych dvoch rokov som robila nejake hospitacie neviem ci to aj nie je to adaptacne vzdelavanie neviem, ale na konci my nedali zadny papier o absolvovani co teraz?
0 0
lejn lejn

lejn je offline (nepripojený) lejn

???
0 0
brontosaurus brontosaurus

brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

Ak ste do roku 2009 študovala a dovtedy ste ako píšete nezískala žiadnu pedagogickú prax, čiže nemala uzatvorený pracovný pomer niekde ako pedagogický zamestnanec, tak budete musieť absolvovať adaptačné vzdelávanie. Prax počas školy, či absolvované nejaké hospitácie nie sú považované za pedagogickú prax v tomto zmysle a nepovažujú sa ani za adaptačné vzdelávanie. To začnete absolvovať až pri nástupe do vášho prvého zamestnania.
Pôvodná MŠ kde ste pracovala, vás mala zaradiť na adaptačné vzdelávanie a už ste ho mohla mať absolvované a mať od neho pokoj. Teraz, pri nástupe do ďalšieho zamestnania, vás opäť zaradia ako začínajúceho pedagogického zamestnanca a budete musieť absolvovať aj adaptačné vzdelávanie. Až po jeho ukončení budete zaradená o platovú triedu vyššie a bude z vás už samostatný pedagogický zamestnanec, budete môcť začať zbierať kredity, vykonať atestáciu a pod.
0 0
lejn lejn

lejn je offline (nepripojený) lejn

Keby som vedela ze nieco take treba robit hned by som ich to pytala.
a co sa tyk atych hospitacii a adaptacneho vzdelavania aky je medzi nimi rozdiel?
Lebo tie hospitacia aspon to tak riaditelka nazyvala som robila cely rok.
0 0
brontosaurus brontosaurus

brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

Ja som potvrdenie o zaradení na adaptačné vzdelávanie dostal hneď v septembri, niekoľko týždňov po tom, ako som nastúpil do zamestnania. Dostal som aj plán adaptačného vzdelávania, čo kedy mám absolvovať, plán hospitácií, odovzdávania príprav, ako aj spôsob jeho ukončenia a pod.
Adaptačné vzdelávanie je vlastne proces uvádzania nového pedagogického zamestnanca do praxe, kde má svojho uvádzajúceho učiteľa/vychovávateľa a počas ktorého sa má naučiť všetko potrebné, ako vedenie dokumentácie, aplikovanie metodických a didaktických postupov v praxi, ako pracovať s problémovými deťmi a pod.
Hospitácia je vlastne len kontrolná činnosť vedenia školy, po ktorej by mal pedagogický zamestnanec dostať rady a pomoc ak jeho metódy a postupy nie sú celkom správne. Počas nich sa len kontroluje ako nový zamestnanec zvláda adaptačný proces a ako zvláda činnosť s deťmi.
Hospitácie budete zažívať stále, vedenie má viac menej povinnosť chodiť na hospitácie a viesť o tom záznam. U nás je vedenie aspoň raz v roku na hospitácii u každého. U niektorých aj viac krát za rok.
0 0
lejn lejn

lejn je offline (nepripojený) lejn

no da sa povedat ze to vsetko som robila,,, takze uz s tym asi nic nespravim? abudem musiet to nanovo absolvovat?
0 0
brontosaurus brontosaurus

brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

No, podľa mňa už teraz s tým asi nič nespravíte.
Pokiaľ ste nebola oficiálne zaradená na adaptačné vzdelávanie, o čom by ste museli dostať oficiálne tlačivo o zaradení na adaptačné vzdelávanie, ako aj protokol o jeho ukončení s potvrdením o jeho úspešnom absolvovaní, tak máte smolu.
Tu platí už len to známe "neznalosť zákona neospravedlňuje". Riaditeľ využil to, že nemáte prehlad v školských zákonoch, on ušetril na vašom príplatku, ako aj na príplatku pre vášho uvádzajúceho učiteľa a hlavne mal istotu, že vám nemusí zvyšovať plat, lebo ten by sa vám automaticky zvýšil po ukončení adaptačného vzdelávania.

Áno, keďže ste doposiaľ adaptačné vzdelávanie neabsolvovala, nemáte doklad o jeho úspešnom absolvované, tak pri nástupe do nového zamestnania ho budete musieť absolvovať, lebo ste stále podľa zákona len začínajúci pedagogický zamestnanec.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať