Zavrieť

Porady

konateľ - SZČO

adus adus

adus je offline (nepripojený) adus

Ahojte milí poraďáci,
prosím Vás o pomoc, pri vyriešení jednej (pre mňa závažnej veci).
V zákone o ZP od 1.9.2005 platí, že konatelia s.r.o. sa od 1.9.05 nepovažujú za SZČO, ale sa považujú za zamestnancov. Avšak len vtedy, ak za výkon funkcie konateľa poberajú odmenu. Najneskôr do 8.9.05 sa všetci konatelia museli odhlásiť zo svojej ZP ako SZČO.
Prosím o radu, čo sa myslí pod pojmom odmena za výkon funkcie?
Je to normálna mzda, ktorú mesačne dostáva, ako obyčajný zamestnanec? Musíme ho odhlásiť zo ZP ako SZČO?
Ak má spolukonateľa, ktorý vystupuje len v obch.registri, ale nepoberá žiadny príjem, ani odmeny z podnikateľskej činnosti a doteraz sa tiež považoval za SZČO, toho tiež máme odhlásiť?
Prosím, prosím, poraďte.
ĎAKUJEM.
Usporiadat
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dakujem za tu malu prakticku radu....az teraz som si to vsimla....))))
0 0
monika551 monika551

monika551 je offline (nepripojený) monika551

Otazka na pana Mihala:
Chcem prejst zo SZČO na S.R.O. ( uz mam zalozenu ).
Poradte co je pre mna najvyhodnejsie, mam zivnost pozastavit a dat si ako konatel odmenu alebo byt aj SZČO aj mat S.R.O.
Etse jedna otazka: Ked ako konatel budem mat odmenu, akou zmluvou alebo akou formou ju mam preukazovat? Dakujem
0 0
Mar.Tinaa Mar.Tinaa

Mar.Tinaa je offline (nepripojený) Mar.Tinaa

Ahojte,

Som študentkou VŠ a zároveň som si teraz založila s.r.o. Musim platit ZP a SP, keď nie som zamestaná vo svojej firme a firma ešte nemá žiadný obrat? A vobec mám nárok na prídavky od štátu ako študent?

ďakujem za pomoc...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mar.Tinaa Pozri príspevok
Ahojte,

Som študentkou VŠ a zároveň som si teraz založila s.r.o. Musim platit ZP a SP, keď nie som zamestaná vo svojej firme a firma ešte nemá žiadný obrat? A vobec mám nárok na prídavky od štátu ako študent?

ďakujem za pomoc...
Ak si študentkou denného štúdia na VŠ, potom si poistencom štátu. Z titulu vlastníctva s.r.o. ešte nevzniká odvodová povinnosť do ZP a SP.
0 0
Mar.Tinaa Mar.Tinaa

Mar.Tinaa je offline (nepripojený) Mar.Tinaa

Dakujem moc za info....
0 0
Mar.Tinaa Mar.Tinaa

Mar.Tinaa je offline (nepripojený) Mar.Tinaa

Dakujem moc za info....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať