Zavrieť

Porady

Nová verzia MRP

Dnes bola zverejnená nová verzia MRP 6.20.001:
MRP Mzdy a personalistika 6.20 Win - zmeny oproti verzií 6.12
================================================== ===========
1) Zmena hodnoty minimálnej mzdy 307,70 € v prípade zamestnancov
odmeňovaných mesačnou mzdou resp. 1,768 €/hod v prípade ostatných
zamestnancov.

2) Hodnota odpočítateľnej položky na zamestnanca zostáva rovnaká
ako v roku 2009 t.j. 4025,70 €.

3) Minimálny vymeriavací základ na sociálne poistné nie je určený.

4) Zmena hodnoty minimálneho 307,70 € a maximálneho vymeriavacieho
základu 2169,09 € pre zdravotné poistné.

5) Evidovanie žiadostí o vykonanie ročného zúčtovania dane zamestnanca
(Výpočet -> Dane -> Žiadosť o vykonanie zúčtovania). Pre tlač zaevidovanej
žiadosti vytvorená tlačová zostava "Žiadosť o vykonanie roč. zúčt.
dane (2009)". Predloha tlačovej zostavy "Zoznam zamestnancov ktorí podali
žiadosť".

6) Predloha tlačovej zostavy "Žiadosť o vykonanie RZZP (2009)".

7) Sprievodca, ktorý sa spúšťa po prvom spustení aktualizovanej verzie
umožní vykonať presun poistencov zrušených poisťovní (Spoločná zdravotná
poisťovňa, APPOLO) do Všeobecnej zdravotnej poisťovne a poisťovne Dôvera.
8) Upravený spôsob zadávania adresy zamestnanca a zamestnávateľa. Pre
zadanie ulice sa zobrazí dialógové okno v ktorom je možné zadať názov
ulice, orientačné a súpisné číslo.
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
AnnaK Pozri príspevok
Tiež som si upgradovala dnes večer, mám verziu 6.21.001. Voľba tlače do súboru neponúka pri výbere Uložiť vo formáte možnosť formátu FDF, iba PDF, HTML, atď.... Úplne dole na prvej strane Prehľadu máš uvedené Generované z MRP Company s.r.o. alebo Generované z FDF MRP Company? Ja mám len tú prvú možnosť bez FDF.

ja mám tiež túto verziu.
1.výstupy
2.štvrťročný prehľad
3.export štvrť.prehľadu
4.do suboru
5.vyberiem FDF
6.uložiť.
3 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
mám tam napísané dole: generované z FDF, MRP-Company s.r.o.

nedávaš náhoadou tú prvú možnosť? Štvrťročný prehľad namiesto exportu???
1 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

ondrejvla Pozri príspevok
Ďakujem. Posielam pekný maľovaný bodík.
Ďakujem
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

jacekova Pozri príspevok
mám tam napísané dole: generované z FDF, MRP-Company s.r.o.

nedávaš náhoadou tú prvú možnosť? Štvrťročný prehľad namiesto exportu???
No jasné, ďakujem. Keď som použila voľbu export prehľadu, mám tam formát FDF. Už som dnes úplne zmagorená, asi bude najlepšie ísť spať.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
AnnaK Pozri príspevok
No jasné, ďakujem. Keď som použila voľbu export prehľadu, mám tam formát FDF. Už som dnes úplne zmagorená, asi bude najlepšie ísť spať.

to sa stáva. niekedy je ráno múdrejšie večera (alebo ako sa to hovorí )
som rada,že som pomohla (aspoň to všetko nemusíš vypisovať ručne)
1 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Takže som tu znova. V jednej firme mám z ročného zúčtovania iba preplatok na dani a daňový bonus. Prehľad som si dala znova prepočítať a pekne mi vyplnilo všetky kolonky, to znamená odpočítalo preplatky na dani od mesačných preddavkov, daňový bonus bol tým pádom vyplácaný z prostriedkov zamestnávateľa a preto mi ho pekne zosumarizovalo a dalo do kolonky suma daňového bonusu na vyplatenie.
Ale v ďalšej firme som nemala bonus, ale mala som preplatky na dani a zamestnaneckú prémiu. Preplatky na dani mi odpočítalo od mesačných preddavkov, ale zamestnaneckú prémiu program ignoroval. Neodpočítal mi ju ani v časti I. na riadku 6 - tu mala byť mínusom do výšky zvyšku mesačného preddavku a ani mi vôbec nezapísal sumy zamestnaneckej prémie v časti III. Rekapitulácia. To zostalo úplne prázdne. Takže si nechám pôvodný výkaz vyplnený ručne a ten odovzdám. Ale má ešte niekto takýto problém?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
To sa im podaril zasa paškvil Nielen zamestnaneckú prémiu, ale mne nepočítalo ani zrážkovú daň za december, ignoroval ju, doplnila som ju ručne, dala prepočítať a ona zmizla... O potvrdení už radšej ani nehovorím. No ale čo čakáme od MRP, vždy majú načas a vždy sú problémy.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

ondrejvla Pozri príspevok
To sa im podaril zasa paškvil Nielen zamestnaneckú prémiu, ale mne nepočítalo ani zrážkovú daň za december, ignoroval ju, doplnila som ju ručne, dala prepočítať a ona zmizla... O potvrdení už radšej ani nehovorím. No ale čo čakáme od MRP, vždy majú načas a vždy sú problémy.
Aby sme neboli len zlí. Mám ich program aj na evidenciu majetku. Nehovorím, že je bez chyby, mám s ním dokonca viac problémov ako s inými. Už mi pomenilo veľa údajov hlavne po prechode na euro a ja som s tým mala kopu roboty. Účtovné odpisy mi zaokrúhľuje iba na eurá nahor, a pod. Ale keď som napísala mail, problémy so mnou riešila pani Patakyová z Košíc a musím povedať, že bola veľmi ochotná. Komunikovali sme iba mailami, ale bola naozaj veľmi rýchla a problém sme aj vyriešili, vďaka nej.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

MRP mi neberie do Prehľadu zrážkovú daň - v riadku odvodová povinnosť, ani v riadku odvedené. Keď to tam dopíšem, tak nemôžem dať Prehľad prepočítať, lebo mi to vymaže...
V inej firme mi zasa neodpočíta zrážkovú daň z DB...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Stefan2005 Pozri príspevok
... Len aby chyby v nej neboli, keď tak sa ponáhľali...
AnnaK Pozri príspevok
...ale zamestnaneckú prémiu program ignoroval. Neodpočítal mi ju ani v časti I. na riadku 6 ...
ondrejvla Pozri príspevok
To sa im podaril zasa paškvil ...
Anja111 Pozri príspevok
MRP mi neberie do Prehľadu zrážkovú daň ...
... nemal som v úmysle zakríknuť to.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

A ako som už spomínala, užívatelia DOS môžu len tajne dúfať, že aspoň paškvil by sa im ušiel. Že sa ale nehanbia brať peniaze za celoročný upgrade...
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Stefan2005 Pozri príspevok
... nemal som v úmysle zakríknuť to.

nooo, ale podarilo sa

idem pre istotu skontrolovať všetkych 10 prehľadov čo som včera urobila
2 0
saminka6 saminka6

saminka6 je offline (nepripojený) saminka6

no hlavne kvoli tymto chybam sme presli na iný softver
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
saminka6 Pozri príspevok
no hlavne kvoli tymto chybam sme presli na iný softver

tažko sa prechádza na nový SW, keď s MRP robím už vyše 10rokov (síce najprv to bol DOS a len 2 roky WIN,ale predsa)
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

myslím že každý SW má svoje "muchy"
5 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

tiež mám mzdy v DOS a uvažujem čo najskôr prejsť na WIN, len minulý rok som prešla na JÚ WIN a mám sa čo ešte učiť.
2 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Lubaba Pozri príspevok
tiež mám mzdy v DOS a uvažujem čo najskôr prejsť na WIN, len minulý rok som prešla na JÚ WIN a mám sa čo ešte učiť.

ja tiež ešte SW vo WIN poriadne neovládam. ale stačí "skočiť" na poradu a potom zisťujem, že ten program niekedy robí aj zázraky...(len ja o tom neviem )
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Len ja ešte tých "skokov" musím robiť veľmi veľa, ale snažím sa, človek sa učí celý život.
3 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Dnes po 17. hodine vydali novú verziu 6.21.002 - dúfajme, že všetko už bude O.K....
3 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Pred dvoma dňami som inštaloval verziu 6.21.002.
Dnes vidím, že je tam už verzia 6.21.004.
Najviac ma štve, že neviem, kde sa mám dočítať, aký je rozdiel medzi verziou 002 a 004.
Či obsahuje nejakú novotu, na ktorú už netrpezlivo čakám.
Alebo "len" odstraňuje chyby predošlej verzie - a tu by som strašne rád vedel, akú chybu odstraňuje - kvôli tomu, aby som vedel skontrolovať napr. výpočty, ktoré som urobil v čase používanie "nevyladenej" verzie.
Nainštaloval som si aktualizačný manager - na mrp.sk sa o ňom píše: MRP "Aktualizačný manažér je softvér, ktorý Vám prostredníctvom Internetu poskytne aktuálne informácie o nových verziách konkrétneho MRP programu". Bol som v domnení, že prostredníctvom neho sa dozviem niečo podrobnejšieho - ale kdeže - iba že je nová verzia a že mi ju doporučujú nainštalovať. A ja furt neviem, čo získam jej nainštalovaním - novú funkčnosť, odstránenie chýb, alebo práve si nainštalovaním privodím nervy, lebo objavujem nové chyby...
Jednoho času som im písal, že aj priemerný freewarový produkt obsahuje voľne prístupný "what is new" - podrobný popis, čo prináša tá ktorá verzia - nové funkcie, ale i odstránenie bug-ov (ktoré sú špecifikované) - takže človek hneď vie, na čom je.
Je niečo nemornálne, alebo nemorálne takéto niečo požadovať od komerčného produktu, ktorý si človek kúpi a pravidelne platí za jeho aktualizáciu?
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať