Zavrieť

Porady

Materska a rodicovsky prispevok

Dobry den prajem potrebovala by som poradit ohladom tychto davok ...
ja mam v tom strasny chaos a chcela by som Vas poprosit ci by ste neboli taky dobri a nevysvetlili mi to lebo to mam trosku zamotane .... ja som teraz zistila ze som tehotna ... doktorka vlastne mi nevedela povedat ako to so mnou bude a ze si to mam skusit nejako pozistovat .... som evidovana na urade prace ale pracovala som priblizne od februara alebo marca na dohodu v kvetinarstve no skoncila som v decembri aj ked som vypoved este nepodala ale v decembri som skoncila medzitym som zacala chodit aj na absolvensku pol rocnu prax ktoru som skoncila teraz k 30 januaru ..... od februara teda budem uz len na urade prace ....mam si zacat plaTIT to nemocenske alebo ako to vlastne funguje ??? to budem dostavat aj matersku aj rodicovsky ???alebo len jedno a kolko ... prosim Vas ak by mi s tym niekto vedel poradit velmi by som bola za to vdacna....dakujem doktorka mi ete povedala ze asik pojdem na rizikove tehotenstvo a ze si mam zistit aj to ako to je ci budem mat narok na nejaku podporu .... ete raz dakujem za pomoc
Usporiadat
babulka25 babulka25

babulka25 je offline (nepripojený) babulka25

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ako to bude so mnou - momentálne som na rodičovskej dovolenke so synom, ktorý bude mať koncom februára 2 roky. Pred materskou som pracovala a následne som mala aj materský príspevok 15.000,- čiže z MVZ. Moja otázka je či na syna môžem požiadať za tie dva mesiace zvýšený RP? A druhá otázka - čakáme druhé bábo v máji. Mám nárok na druhú materskú v takej istej výške a po skončení budem mať nárok na tej vyšší rodičovský príspevok pri druhom dieťati?Ďakujem za odpovede.Dúfam,že píšem zrozumitelne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať