Zavrieť

Porady

Dohoda o pracach vykonavanych mimo prac.pomeru

Do Novembra 2010 chcem byt s dcerou na materskej. Posledne tri mesiace minuleho roku som pracovala na dohodu. V tomto roku by som mala na dohodu pracovat este do konca januara. Kedze s ucinnostou od 1.januara 2010 mam povinnost odhlasit sa z dochodkoveho poistenia, k 31. decembru 2009 som vyplnila odhlasku. Mam nejaku povinnost za ten jeden mesiac januar odviest, zaplatit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Ty si sa odhlásila z dôchodkového poistenia, ale ako dohodárka si povinná byť prihlásená do konca januára 2010 a odviesť ako zamestnávateľ 0,80% z dohody na UP a 0,25 na GP.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Aknazuz Pozri príspevok
    Ty si sa odhlásila z dôchodkového poistenia, ale ako dohodárka si povinná byť prihlásená do konca januára 2010 a odviesť ako zamestnávateľ 0,80% z dohody na UP a 0,25 na GP.
    Táto celá povinnosť sa týka zamestnávateľa, nie Teba.

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    nebola som si istá jej pozíciou, radšej som si odpoveď podľa profilu zadávateľky doplnila.
    Naposledy upravil Aknazuz : 29.01.10 at 12:54 Dôvod: v profile má konateľ-podnikateľ

    Dohoda o pracach vykonavanych mimo prac.pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.