Zavrieť

Porady

pracovný pomer doba určitá

Ahojte potrebujem radu,bola som zamestnaná od roku 2005 u zamestnávateľa, ktorý má len dvoch zamestnancov. Prvú pracovnú zmluvu som mala na dobu určitú do 31.12.2005 a potom mi každý rok dodatkom predložoval pracovný pomer vždy o jeden rok ( to znamená že dodatok k 31.12.2006, k 31.12.2007, k 31.12.2008 a k 31.12.2009) K 31.12.2009 mi skončil pracovný pomer. Chcem sa spýtať či zamestnávateľ postupoval správne alebo som mala mať po dvoch rokoch pracovnú zmluvu na dobu neurčitú.
Usporiadat
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Nevie nikto poradiť?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Daniela12345 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím poradiť, či náš postup - ako zamestnávateľa pri uzatváraní dodatkov na dobu určitú bol správny.Uvediem príklad : PZ od 12.03.2003-30.06.2004
dodatok 01.07.2004-30.06.007- firma do 20 zamestnancov. V roku 2007 od 1/07 počet zamestnancov prekročil 20-pribudli zamestnanci. Uzatvorený dodatok bol platný? Ďakujem za odpoveď.
V čase uzatvárania dodatku k PZ, t.j. od 1.7.2004 bol stav zamestnancov menej ako 20, a vy ste postupovali v zmysle vtedy platného zákona § 48
5) Pracovný pomer na určitú dobu nad tri roky možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť aj bez dôvodu uvedeného v odseku 3
f) so zamestnancom u zamestnávateľa, ktorý zamestnáva najviac 20 zamestnancov,

Dodatok bol uzatvorený na dobu do 30.6.2007. Napriek tomu, že od 01/2007 sa počet zamestnancov zvýšil na viac ako 20, myslím si, že uzatvorený dodatok bol platný, nakoľko v čase jeho uzatvorenia ste mali menej ako 20 zamestnancov.
5 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

Chcela by som sa spytat ked je pracovny pomer ucitelky v MS uzatvoreny od 1.3. a konci dobou urcitou 31.7. medzi tym bola PN 6 tyzdnou na kolko dni dovolenky ma pravo?
Za odpoved dakujem!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

krater Pozri príspevok
Chcela by som sa spytat ked je pracovny pomer ucitelky v MS uzatvoreny od 1.3. a konci dobou urcitou 31.7. medzi tym bola PN 6 tyzdnou na kolko dni dovolenky ma pravo?
Za odpoved dakujem!
odpracovala 60 dní ?
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

ked nepocitam dni PN do konca skoncenia pracovneho pomeru bude mat odpracovanych 66dni
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
krater Pozri príspevok
ked nepocitam dni PN do konca skoncenia pracovneho pomeru bude mat odpracovanych 66dni
po odpracovaní 60 dňoch dosiahla ročný dovolenkový nárok 20 alebo 25 dní... výška ročného nároku súvisí s počtom odpracovaných rokov. Ak odpracovala viac ako 15 rokov má ročný nárok 25 dní. čo všetko sa započítava do tejto doby nájdeš v zákonníku práce § 103 odsek 5.
Teda pri 20 dňovom ročnom nároku jej prináleží za spomínané obdobie 8,5 dňa dovolenky, pri 25 dňovom nároku 10,5 dňa.
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

krater Pozri príspevok
ked nepocitam dni PN do konca skoncenia pracovneho pomeru bude mat odpracovanych 66dni
Zo ZP§ 103
(1) Základná výmera dovolenky je najmenej štyri týždne.
(2) Dovolenka vo výmere najmenej piatich týždňov patrí zamestnancovi, ktorý do konca kalendárneho roka dovŕši aspoň 15 rokov pracovného pomeru po 18. roku veku.
(3) Dovolenka učiteľov vrátane riaditeľov škôl a ich zástupcov, učiteľov materských škôl vrátane riaditeľov týchto škôl a ich zástupcov asistentov učiteľov,, majstrov odbornej výchovy a vychovávateľov je najmenej osem týždňov v kalendárnom roku.
(4) Nárok na dlhšiu ako základnú výmeru dovolenky je zamestnanec povinný preukázať najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom uplatňuje nárok na dlhšiu dovolenku; inak nárok na dlhšiu dovolenku za ten kalendárny rok zaniká.
(5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, časa) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,
b) výkonu služby v ozbrojených silách, ozbrojených bezpečnostných zboroch a v Zbore väzenskej a justičnej stráže, výkonu civilnej služby alebo štátnej služby,
c) úspešne skončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) doktorandského štúdia,
f) členstva v družstve, kde súčasťou členstva je tiež pracovný vzťah,
g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,
h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,
j) väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, ak bolo trestné stíhanie proti zamestnancovi zastavené alebo ak bol spod obžaloby oslobodený, hoci aj v neskoršom konaní, a trestu odňatia slobody vykonaného na podklade zrušeného rozsudku, ktorý presahuje výmeru miernejšieho trestu uloženého v neskoršom konaní,
k) činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby.
(6) Čas trvania pracovného pomeru v cudzine, prípadne iné započítateľné obdobia strávené v cudzine sa započítavajú do času rozhodujúceho pre dĺžku dovolenky za rovnakých podmienok, ako keby zamestnanec pracoval na území Slovenskej republiky.
(7) Obdobia uvedené v odsekoch 1 až 6 sa nezapočítavajú, ak spadajú do času trvania pracovného pomeru; ak sa kryjú navzájom, započítavajú sa len raz.
5 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

vieraaaa Pozri príspevok
Zo ZP§ 103
(1) Základná výmera dovolenky je najmenej štyri týždne.
(2) Dovolenka vo výmere najmenej piatich týždňov patrí zamestnancovi, ktorý do konca kalendárneho roka dovŕši aspoň 15 rokov pracovného pomeru po 18. roku veku.
(3) Dovolenka učiteľov vrátane riaditeľov škôl a ich zástupcov, učiteľov materských škôl vrátane riaditeľov týchto škôl a ich zástupcov asistentov učiteľov,, majstrov odbornej výchovy a vychovávateľov je najmenej osem týždňov v kalendárnom roku.
(4) Nárok na dlhšiu ako základnú výmeru dovolenky je zamestnanec povinný preukázať najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom uplatňuje nárok na dlhšiu dovolenku; inak nárok na dlhšiu dovolenku za ten kalendárny rok zaniká.
(5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, časa) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,
b) výkonu služby v ozbrojených silách, ozbrojených bezpečnostných zboroch a v Zbore väzenskej a justičnej stráže, výkonu civilnej služby alebo štátnej služby,
c) úspešne skončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) doktorandského štúdia,
f) členstva v družstve, kde súčasťou členstva je tiež pracovný vzťah,
g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,
h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,
j) väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, ak bolo trestné stíhanie proti zamestnancovi zastavené alebo ak bol spod obžaloby oslobodený, hoci aj v neskoršom konaní, a trestu odňatia slobody vykonaného na podklade zrušeného rozsudku, ktorý presahuje výmeru miernejšieho trestu uloženého v neskoršom konaní,
k) činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby.
(6) Čas trvania pracovného pomeru v cudzine, prípadne iné započítateľné obdobia strávené v cudzine sa započítavajú do času rozhodujúceho pre dĺžku dovolenky za rovnakých podmienok, ako keby zamestnanec pracoval na území Slovenskej republiky.
(7) Obdobia uvedené v odsekoch 1 až 6 sa nezapočítavajú, ak spadajú do času trvania pracovného pomeru; ak sa kryjú navzájom, započítavajú sa len raz.
mam to chapat ze ma narok na 8 tyzdnov v kalendarnom roku? a z toho sa vypocitava dovolenka podla odpracovanych mesiacov?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

krater Pozri príspevok
ked nepocitam dni PN do konca skoncenia pracovneho pomeru bude mat odpracovanych 66dni
ak má odpracovaných 60 dní, vznikol jej nárok na dovolenku za kal. rok. V jej prípade alikv.časť za dobu trvania prac. pomeru = 5/12 ročného nároku.

Doba PN nepresiahla 100 prac. dní, preto z tohto titulu sa jej dovolenka nekráti
3 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

DAKUJEM za pomoc!
0 0
Zuzana B. Zuzana B.

Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

Ja mám takýto prípad: Starobná dôchodkyňa v PP, 15 hod týždenný prac. čas. 22.02.10 bol opätovne predĺžený PP (4x) na dobu od 01.03.10 do 28.02.11 (firma má do 20 zam-cov). Do 28.02.11 to takto môže zostať a ak potom budeme mať záujem zamestnávať túto dôchodkyňu, tak jedinou možnosťou ju bude zamestnať na PP na dobu neurčitú, však? Ďakujem za potvrdenie mojich slov.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Zuzana B. Pozri príspevok
Ja mám takýto prípad: Starobná dôchodkyňa v PP, 15 hod týždenný prac. čas. 22.02.10 bol opätovne predĺžený PP (4x) na dobu od 01.03.10 do 28.02.11 (firma má do 20 zam-cov). Do 28.02.11 to takto môže zostať a ak potom budeme mať záujem zamestnávať túto dôchodkyňu, tak jedinou možnosťou ju bude zamestnať na PP na dobu neurčitú, však? Ďakujem za potvrdenie mojich slov.
áno, je to tak
1 0
Zuzana B. Zuzana B.

Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

drobeceva Pozri príspevok
áno, je to tak
Ďakujem za odpoveď!
0 0
suzie100 suzie100

suzie100 je offline (nepripojený) suzie100

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať. Pacovný pomer na dobu určitú vznikol 1.3.2008 do 28.2.2011. To je 3 roky . V zmluve je napísané ,, Zastupovanie počas materskej dovolenky ".
Zamestnancov je viac ako 20. Moja otázka :
1. Dá sa považovať za prvé predĺženie že v zmluve nie je uvedné aj rodičovskej dovolenky
2. Ak by teoreticky bolo predĺžené na ďaľšie obdobie , je to už druhé a tým vzniká nárok na dobu neurčitú?
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Prosím Vás, PP na dobu určitú mi končí 31.7.2010, bude predlžený do 15.6.2011 /nastupila som 15.6.2009/. Ale datum na novej zmluve na dobu urcitu je 1.8.2010. Je ten datum spravny? Nechape sa to potom ako automaticke predlzenie na dobu neurcitu? Dakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

editasara Pozri príspevok
Prosím Vás, PP na dobu určitú mi končí 31.7.2010, bude predlžený do 15.6.2011 /nastupila som 15.6.2009/. Ale datum na novej zmluve na dobu urcitu je 1.8.2010. Je ten datum spravny? Nechape sa to potom ako automaticke predlzenie na dobu neurcitu? Dakujem
- ten dátum je v poriadku, lebo od 1.8.2010 sa ti predĺžil PP na dobu určitú do 15.6.2011.

- takže v žiadnom prípade sa nejedná o dobu neurčitú
5 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Ďakujem, a to len tak bez udania dôvodu môže dávať na dobu určitú? Ja nikoho nezastupujem, preskákala som si to od začiatku, a mám pocit, že to zneužívajú nadriadení a naťahujú ľudí, ako je to len možné. Potom mi uplynú dva roky, a to zase bude môcť predlžovať zase 2x v priebehu dvoch rokov?
Naposledy upravil editasara : 25.06.10 at 05:03
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či PZ uzavretá so zamestnancom - od 1.1.2007 do 31.12.2007
- od 1.1.2006 do 31.12.2007 bola platná aj po 1.9.2007 keď bola novela ZP? Ja som u zamestnanca nerobila žiadnu zmenu. Ďakujem.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Daniela12345 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či PZ uzavretá so zamestnancom - od 1.1.2007 do 31.12.2007
- od 1.1.2006 do 31.12.2007 bola platná aj po 1.9.2007 keď bola novela ZP? Ja som u zamestnanca nerobila žiadnu zmenu. Ďakujem.
Ak ste PZ uzatvorili od 1.1.2006 do 31.12.2007, postupovali ste podľa vtedy platného zákona. Ak sa od 1.9.2007 zmenil zákon, nemá to vplyv na vami uzatvorenú PZ, nebolo treba robiť zmenu PZ.
3 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

pracovná zmluva na dobu určitú bola podpísaná po 1.3.2010 na tri mesiace aj so skúšobnou dobou. od 1.7.2010 zamestnávateľ opätovne dohodol pracovný pomer na dobu určitú na 3 mesiace a znovu aj so skúšobnou dobou. keďže zamestnankyňa nespĺňa ani jedno z písmen uvedených v §48 ods. 4 a zároveň zamestnávateľ opätovne do pracovnej zmluvy zahrnul skúšobnú dobu, môže zamestnankyňa považovať takúto zmluvu za neplatnú a svoj pracovný pomer zmenený na dobu neurčitú?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať