Zavrieť

Porady

Výživné - odklad

Ahojte!

Mám problém. Zamestnávateľ mi neplatí mzdu, mám tam výplaty od novembra. Doteraz sme to nejako s priateľkou zvládali, ale už sme na konci finančných možností.
Chcem sa vás opýtať, dá sa požiadať o odklad, prípadne dočasné prerušenie platby výživného?
Ak áno, aké kroky mám podniknúť, čo všetko k tomu budem potrebovať? Kam sa mám obrátiť?
Za pomoc a rady vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    V žiadnom prípade sa to nedá.

    Dá sa požiadať súd o zníženie výživného, ale obávam sa, že kým o tom súd rozhodne, tak prípadne aj zamestnávateľ tú mzdu vyplatí. A zároveň to neznamená, že ťa nemôže medzičasom stihnúť exekútor, lebo niekomu to výživné bude chýbať.

    Nedožadujete sa vyplatenia miezd súdom ako zamestnanci?

    LauraL je offline (nepripojený) LauraL

    LauraL
    Na tvojom mieste by som asi na súd dala návrh na predbežné opatrenie na zníženie výživného a zároveň platila aspoň minimálne výživné, čo zo zákona musíš- je to 30% zo sumy živ. minima na nezaopatrené dieťa, momentálne 25,36,- €. Do návrhu napísať jasne, aké máš na to dôvody.
    Pravda je, že výživné bude niekomu chýbať... ale zasa prejavuješ vôlu platiť aspoň to minimum. (v takýchto prípadoch to aj exekútorovi chvíľu trvá)..

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    LauraL Pozri príspevok
    Na tvojom mieste by som asi na súd dala návrh na predbežné opatrenie na zníženie výživného a zároveň platila aspoň minimálne výživné, čo zo zákona musíš- je to 30% zo sumy živ. minima na nezaopatrené dieťa, momentálne 25,36,- €. Do návrhu napísať jasne, aké máš na to dôvody.
    Pravda je, že výživné bude niekomu chýbať... ale zasa prejavuješ vôlu platiť aspoň to minimum. (v takýchto prípadoch to aj exekútorovi chvíľu trvá)..
    Platit nizsie ako sudom stanovene vyzivne je to iste ako neplatit ziadne.
    Po 3 mesiacoch hrozi exekutor.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    skús spísať s ex dohodu(ak bude súhlasiť), že dočasne budeš platiť menej kým ti zamestnávateľ vyplatí mzdu a potom jej omeškané doplatíš jednorazovo do pôvodnej výšky. Dohody rodičov zvykne rešpektovať aj súd.

    Brumik69 je offline (nepripojený) Brumik69

    Brumik69
    Dal som výzvu zamestnávateľovi na vyplatenie mzdy, má na to 15 dní, potom asi dám trestné oznámenie, alebo súd.
    Takže asi najlepšie by bolo skúsiť sa nejako dohodnúť s ex?
    Asi to nepojde, obe dcery chodia na výšku, sú tam vysoké výdavky, neviem vôbec čo mám robiť a dnes mi dal zamestnávateľ aj výpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.